České hokejistky padly na MS i s Němkami, rozhodla předposlední minuta

1. 4. 2017 21:00
České hokejisty po prohře se Švýcarkami nestačily ani na Německo, kterému podlehly 1:2.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Lukáš Drštička

Plymouth - České hokejistky prohrály ve druhém zápase na mistrovství světa v Plymouthu s Německem 1:2 a mají na kontě jediný bod. O vítězství nováčka elitní skupiny rozhodla v 59. minutě Laura Klugeová.

Bezbrankový stav prolomila až ve 35. minutě Julia Zornová, která překonala brankářku Kláru Peslarovou po úniku. Češky zhodnotily své úsilí a velký počet šancí až deset minut před koncem, kdy z dorážky vyrovnala Aneta Lédlová. V čase 58:23 ale rozhodla Klugeová, která doklepla puk za překonanou Peslarovou po střele Marie Delarbreové. Českému týmu nebyl nic platný poměr střel 41:12.

Poslední duel v základní skupině čeká svěřenkyně trenéra Jiřího Vozáka o půlnoci na úterý SELČ.

Mistrovství světa hokejistek

Plymouth:

Skupina B:

ČR - Německo 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 50. Lédlová (Polenská, Zedníková) - 35. Zornová (Klugeová), 59. Klugeová (Delarbreová). Rozhodčí: Celarová (SR), Allenová - LeClercová (obě USA), Tauriainenová (Fin.). Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 496.

1. Německo 2 2 0 0 0 5:2 6
2. Švýcarsko 1 0 1 0 0 2:1 2
3. ČR 2 0 0 1 1 2:4 1
4. Švédsko 1 0 0 0 1 1:3 0