České hokejistky porazily na MS i Němky a vyhrály skupinu bez ztráty bodu

26. 8. 2021 6:23
České hokejistky vyhrály na mistrovství světa v Calgary i poslední čtvrtý zápas ve skupině B, když zdolaly Němky 2:0. Do čtvrtfinále tak půjdou z prvního místa a vyhnou se v něm dvěma zámořským favoritům turnaje - domácí Kanadě i výběru USA, který obhajuje zlato z roku 2019.
Česká hokejová reprezentace žen (Michaela Pejzlová)
Česká hokejová reprezentace žen (Michaela Pejzlová) | Foto: ČTK

Oba góly českého týmu dala obránkyně Dominika Lásková, druhé čisté konto za sebou udržela brankářka Klára Peslarová.

Svěřenkyně trenéra Tomáše Paciny byly po celé utkání výrazně střelecky aktivnější (29:12). V osmé minutě si ale i český tým prožil nelehké chvilky, když měly Němky k dispozici půlminutovou přesilovku čtyři na tři. Peslarová však byla neprůstřelná a navázala na bezchybný výkon proti Japonsku (4:0) v předchozím utkání.

Noemi Neubauerová ztroskotala v úvodním dějství na strážkyni německého brankoviště Franzisce Alblové, po jejímž zásahu zazvonil puk na tyčku, Neubauerová si ale v dalším průběhu zlepšila náladu dvěma nahrávkami, když byla - stejně jako Kateřina Mrázová - u obou branek zápasu.

Lásková otevřela skóre ve 25. minutě dokonale přesnou ranou z kruhu, kdy zakončovala na bližší tyčku, kotouč se odrazil od ní do břevna a druhé tyčky a následně do branky.

Před polovinou třetí části se pak prosadila dorážkou zblízka a nejlepším možným způsobem tak odčinila svůj předchozí přestupek proti pravidlům.

Mistrovství světa hokejistek v Calgary:

Skupina B:

ČR - Německo 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Lásková (Neubauerová, Mrázová), 50. Lásková (Mrázová, Neubauerová). Rozhodčí: Furbergová (Švéd.), Senuková - Chartrandová (obě Kan.), Mochovová (Rus.). Vyloučení: 6:6. Bez využití. Bez diváků.

Maďarsko - Dánsko 1:5 (0:2, 1:2, 0:1).

1. ČR 4 4 0 0 0 16:3 12
2. Německo 3 2 0 0 1 6:3 6
3. Japonsko 3 2 0 0 1 5:5 6
4. Maďarsko 4 1 0 0 3 8:12 3
5. Dánsko 4 0 0 0 4 3:15 0