Hokejistky smetly na MS Japonsko a jsou ve čtvrtfinále. Jejich góly lahodily oku

Aktualizováno 24. 8. 2021 9:53
České hokejistky vyhrály na mistrovství světa v Calgary nad Japonskem 4:0, zůstávají i po třetím duelu bez ztráty bodu a zajistily si účast ve čtvrtfinále.
Puk je v japonské síti, radost českých hokejistek může vypuknout
Puk je v japonské síti, radost českých hokejistek může vypuknout | Foto: iihf.com

O první pozici v základní skupině B budou hrát svěřenkyně trenéra Tomáše Paciny proti Německu o půlnoci ze středy na čtvrtek SELČ.

Gólem a asistencí pomohla k vítězství Noemi Neubauerová a čisté konto udržela díky 24 úspěšným zákrokům Klára Peslarová. "Cítím se skvěle a děkuji holkám. Pomohly mi a já jsem pomohla jim. Zlepšily jsem se oproti zápasu s Maďarskem a předvedly jsme náš nejlepší výkon," řekl webu MS Peslarová.

Vedení proti Japonsku, které nastoupilo po úvodní výhře nad Dánskem 1:0 teprve ke druhému duelu na turnaji, se ujal český výběr v 9. minutě. Neubauerová po průniku po pravé straně vyzvala Dominiku Láskovou, která se prosadila v tísni na brankovišti.

V čase 23:02 našla Tereza Vanišová po objetí branky Neubaurovou, která zamířila do odkryté klece a zvýšila na 2:0.

V 32. minutě v přesilové hře tečovala střelu Venduly Přibylové Alena Mills a po hattricku z prvního utkání proti Dánsku si čtvrtou trefou na turnaji upevnila vedení v tabulce střelkyň.

Po 77 vteřinách závěrečného dějství dovršila výsledek Kateřina Mrázová, která si vychutnala brankářku Nanu Fudžimotovou blafákem do bekhendu.

Kouč Pacina byl i přes výhru nad Maďarskem k týmu hodně kritický a s výkonem proti Japonsku už byl spokojený. "Velké týmy dokážou pokračovat v růstu výkonů. V pondělí jsme měli s holkama velký mítink, který nebyl moc pozitivní. Šli jsme hluboko a nebylo to příjemné, ale holky na to zareagovaly velmi dobře. Mám radost, jak to zvládly. Stejný výkon budeme potřebovat i v utkání s Německem. To je teď jediné, na co koukáme. Jdeme od střídání ke střídání, třetinu od třetiny. Nedíváme se dál za tento zápas," citoval Pacinu server hokej.cz.

Mistrovství světa hokejistek v Calgary, skupina B:

Česko - Japonsko 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Lásková (Neubauerová, Křížová), 24. Neubauerová (Vanišová), 32. Mills (Přibylová), 42. Mrázová (Mlýnková). Rozhodčí: Nearyová (Kan.), Welterová (USA) - Mochovová (Rus.), Toddová (Kan.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Bez diváků.

1. Česko 3 3 0 0 0 14:3 9
2. Německo 2 2 0 0 0 6:1 6
3. Japonsko 2 1 0 0 1 1:4 3
4. Maďarsko 2 0 0 0 2 2:7 0
5. Dánsko 3 0 0 0 3 2:10 0