reklama

Drama při cestě za reprezentací. Letadlo s Hronkem a Zadinou muselo nouzově přistát

Filipové Zadina (vlevo) a Hronek jako parťáci v dresu Detroitu Filipové Zadina (vlevo) a Hronek jako parťáci v dresu Detroitu autor: Reuters
Hokejový obránce Filip Hronek se dnes společně s Filipem Zadinou stali prvními posilami z NHL, které se před blížícím se mistrovstvím světa v Rize připojily k reprezentaci. Dvojice Detroitu přiletěla do Prahy v pondělí večer a jejich cesta rozhodně nebyla ideální.

Protáhla se o několik hodin a oproti původnímu plánu museli letět ještě přes Amsterdam.

Žádný zápas, žádný problém. USA berou na MS veterána bez práce i Sobotkova kata Žádný zápas, žádný problém. USA berou na MS veterána bez práce i Sobotkova kata Čtěte zde

"Cesta nebyla nic moc. Měli jsme nějaké komplikace, ale naštěstí se to zvládlo," líčil Hronek.

Letadlo mířící z Detroitu do Paříže se totiž muselo vracet do Halifaxu poté, co měla jedna z cestujících zdravotní problémy.

"Museli jsme se otočit nad oceánem a nouzově přistát. Bylo to nepříjemné, ale snad se jim povedlo paní zachránit. Když ji nesli na nosítkách kolem mě, tak nevypadala vůbec dobře. Doufám, že je vše v pohodě," přál si třiadvacetiletý bek.

Kvůli vynucené zastávce v Kanadě pak čeští reprezentanti společně s partnerkami nestihli navazující spoj z Francie do Prahy a museli neplánovaně letět přes Nizozemsko.

"Ve Francii to na letišti bylo trochu divoké, lidem se to moc nelíbilo. Nejhorší ale bylo pak čekat ještě tři hodiny v Amsterdamu, když člověk ví, že je to do Prahy kousek," podotkl Honek.

Účastník předešlých dvou světových šampionátů by měl v Rize patřit mezi klíčové hráče reprezentace. Pozvánku přijal hned. "Nebylo to složité rozhodování. Jsem rád, že jsem mohl jet. Když možnost byla, nebylo nad čím přemýšlet," ubezpečil.

Hronka neodradily ani náročné podmínky, které bude muset stejně jako v NHL dodržovat. "Bylo toho hodně, ale na druhou stranu se to dá přežít. Není to nic hrozného. Ty tři týdny se v tom už ztratí," pousmál se Hronek.

Odchovanec Hradce Králové má za sebou pátou sezonu v zámoří, potřetí byl součástí Detroitu v NHL.

Výkon čtvrtstoletí, nejlepší od Jágra. Tohle už připomíná Gretzkého, žasne NHL Výkon čtvrtstoletí, nejlepší od Jágra. Tohle už připomíná Gretzkého, žasne NHL Čtěte zde

"Byla to asi nejnáročnější sezona s ohledem na fakt, že zápasy byly nasekané za sebou a byla tam i karanténa. Nedalo se nic dělat a nebylo to úplně příjemné. Ale jak už jsem řekl, dalo se to zvládnout a vydržet," mávl rukou.

Ofenzivně laděný obránce byl nakonec s 26 body nejproduktivnějším hráčem týmu, což ale nepřeceňuje. "Hlavně bychom byli rádi, kdybychom měli více bodů do tabulky. To je důležitější než osobní statistiky. Bohužel jsme ale v sezoně nedávali tolik gólů a od toho se asi vše odvíjelo," posteskl si.

Ani on Detroitu nepomohl k postupu do vyřazovacích bojů, v němž hráči Red Wings chybí již popáté za sebou. "Určitě to bylo zklamání. Každý chce postoupit do play off a nám se to nepovedlo. Na druhou stranu jsme byli rádi, že jsme udělali nějaký progres a že bylo to zase o něco lepší než loni," podotkl Hronek.

V sezoně NHL dal dva góly, oba však při power play soupeře. "Doufám, že jsem si nějaké schoval na mistrovství. Z tohohle pohledu to určitě nebyla vydařená sezona," uznal.

Sezonu začal s ohledem na odložený start zámořské soutěže v Hradci Králové a v dresu Mountfieldu nastřílel deset branek ve 22 utkáních. V listopadu se představil i v české reprezentaci, když startoval na turnaji Karjala ve Finsku.

Oba hráči Detroitu zřejmě zasáhnou již tento týden do programu Českých her. Měli by hrát v sobotu proti Rusku. "Ještě se o tom budeme bavit, ale nespíš v sobotu budeme hrát," přiznal Hronek.

Na MS v roce 2019 byl Hronek vyhlášený nejlepším obráncem a prosadil se i do ideální sestavy turnaje. Tentokrát by ale bral spíš úspěch s týmem.

"Doufám, že mužstvo bude dost silné na to, aby se nám povedlo něco uhrát. Stát se opět nejlepším bekem? Raději medaile," měl jasno.

Po Vránovi další třesk? Hvězdný Rus vrší průšvihy, Capitals dochází trpělivost Po Vránovi další třesk? Hvězdný Rus vrší průšvihy, Capitals dochází trpělivost Čtěte zde
reklama