reklama
12:30 • Euro Hockey Tour • Karjala Cup
0:3
0:1 0:2 0:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Rusko - vlajka - Sport 2016
Rusko
  • 18:04 Amirov (Činachov, Čajka)
  • 20:27 Činachov (Safonov)
  • 28:55 Afanasjev (Podkolzin, Muchamadullin)

Dobré poledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání hokejového Karjala Cupu mezi Českem a Ruskem. Souboj o prvenství na turnaji začne v helsinské Hartwall Areně v neděli 8. listopadu ve 12:30 a živě jej bude vysílat kanál ČT Sport.

Česko

Češi jsou po úvodních dvou zápasech Karjala Cupu stoprocentní a ze všech týmů mají k vítězství na turnaji nejblíže! O všem ale rozhodne právě dnešní zápas. Národní tým odstartoval po dlouhé přestávce, během níž se nehrála mezistátní utkání, výborným výkonem proti Švédsku, který porazil 3:1. Včera pak Češi vyzvali pořádající Finsko a po vítězství 2:0 brali další tři body do tabulky. Skóre otevřel Andrej Nestrašil, v prostředním dějství navýšil Jan Ordoš a debutant Dominik Hrachovina udržel čisté konto. 

Před posledním duelem se dá ovšem očekávat hned několik změn v sestavě. Trenéři dopředu avizovali, že proti Rusům, kteří přivezli výběr do dvaceti let, chtějí dát šanci také řadě mladíků. 

Rusko

Ruský výběr můžeme bez jakéhokoliv přehánění označit za největší překvapení turnaje. Vedení mužstva vzbudilo velkou vlnu nevole, když oznámilo, že do Finska přiletí s výběrem do dvaceti let. Kvůli koronavirové pandemii byla totiž příprava mladých hráčů, kteří se chystají na nadcházející mistrovství světa, značně limitována. Hovořilo se o degradaci turnaje, mladí Rusové ale hned v úvodním duelu ukázali, že na tuto úroveň mají! Domácí výběr porazili vysoko 6:2 a ve včerejším zápase si poradili i se Švédskem. Sborná inkasovala až v 56. minutě, stihla ale ještě vyrovnat a v samostatných nájezdech si vystřelila bod navíc. Před rozhodujícím duelem tak na Česko ztrácí pouhý jeden bod.

Sestava Česka

Jak je ze sestavy patrné, čeští trenéři opravdu provedli hned několik změn a dají šanci zejména mladým hráčům! Čeká nás tak hned osm debutů, z nichž bude zajímavý například první start gólmana Lukáše Paříka v reprezentačním áčku. Jako kapitán dnes povede Čechy do boje zkušený obránce Filip Hronek, kterému budou dělat zástupce Michal MoravčíkJiří Smejkal 

Sestava Ruska

Askarov (Achťamov) - Čisťakov, Muchamadullin, Sedov, Čajka, Šechovcov, Kirsanov, Byčkov - Činachov, Safonov (A), Grošev - Podkolzin (C), Chusnutdinov (A), Afanasjev - Amirov, Baškirov, Gricjuk - Mingačjov, Zlodějev, Spiridonov - Bardakov.

O umístění na prvních dvou pozicích se tedy rozhodne v zápase od 12:30. O třetí místo si to pak rozdají domácí Finové se Švédskem dnes od 16:30.

Hráči už jsou nastoupeni na ledové ploše. Po minutě ticha za zesnulého bývalého trenéra národního týmu Miloše Říhu zazní obě státní hymny. Potom už se půjde na hokej. 

00:01

Utkání právě začalo.

00:18

Pořádné zmatky v ruské obraně! Od modré čáry vypálil Galvas a Askarov dlouho nevěděl, kde má puk. Ten se nakonec vyloupl za jeho brankou. 

01:13

Askarov pouze vyrazil Moravčíkovu střelu, k dorážce se ale na pravém kruhu nikdo nedostal. Rusové však posléze rozehráli velmi nepřesně a mezi kruhy se zjevil Stránský! Trefil ale jen tyč! 

02:08

Češi mají v úvodu obrovský nápor a Rusové se vůbec nemůžou dostat ke kotouči. 

02:25

Až teď sborná zklidnila hru a Rusové můžou předvést, co umí směrem vpřed. 

02:58

Koffer nezachytil Pytlíkovu přihrávku, a v útočném pásmu se tak udržel soupeř. Jeden z ruských hráčů rychle obkroužil klec, tyčku měl ale dobře pokrytou brankář Pařík. 

03:36

Češi zatím výborně cloní před brankou! Ke střele od modré se tak dostal Jiříček, puk ovšem chumlem těl až na Askarova neproletěl. 

04:23

Chusnutdinov ukázal svoje šikovné ruce, když se protáhl za českými beky a rychlou kličkou chtěl zasouvat k protější tyči. Pařík měl tentokrát štěstí, že soupeři zakončení příliš nevyšlo. 

05:30

Lukáš Pařík měl menší kolizi v brankovišti a skončil na ledě. K jeho štěstí ale byli na puku Češi, a tak nemohlo přijít žádné nebezpečné zakončení. 

06:22

Rusové se usadili v pásmu a chtěli začít kombinovat. Šechovcev ale na modré nezachytil jednoduchý puk a sborná musí couvat. 

07:23

První dvě české lajny zatím zvládají soupeře přehrávat. Když jsou na ledě čeští junioři, mají o něco více ze hry Rusové, kteří jsou daleko rozehranější. 

07:59

Moravčíkovo nahození změnilo před Askarovem směr, zamířilo si to ale jen vedle ruské branky. 

Filip Ardon
8. 11. 2020
reklama