reklama
19:00 • Euro Hockey Tour • Švédské hry
1:2
1:0 0:1 0:1
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Švédsko - vlajka - Sport 2016
Švédsko
  • 09:03 Šťastný (Flek, Musil)
  • 31:34 Händemark (Sellgren, Bromé)
  • 55:10 Bromé (Strömwall, Lindberg)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání Švédských hokejových her mezi Českem a Švédskem. Zápas začne ve čtvrtek 6. února v 19:00 a živě jej vysílá kanál ČT Sport.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry jsou již třetí štací v letošním seriálu Euro Hockey Tour. Týmy Česka, Švédska, Finska a Ruska už za sebou mají finskou Karjalu a ruský Channel One Cup. Po dvou odehraných turnajích vedou v celkové tabule Češi s 11 body, přičemž druzí Finové zaznamenali stejný počet bodů, ale mají horší skóre. Třetí Rusko pak má sedm bodů, což je stejná suma, kterou posbírali hráči Tre Kronor. 

Česko 

Trenér české reprezentace Miloš Říha před Švédskými hokejovými hrami rozhodně neprožíval nejšťastnější období ve svém životě. Před závěrem sezony v evropských ligách se mu totiž nakupily omluvenky, a tak musel povolat řadu náhradníku. Do konečné podoby mu nakonec vykrystalizovala tato nominace.

Nominace Česka:

Roman Will, Dominik Furch - Jakub Jeřábek, Libor Šulák, David Sklenička, Michal Moravčík, Jakub Krejčík, Vojtěch Mozík, Lukáš Klok, David Němeček, David Musil, Jan Košťálek - Jan Kovář, Martin Zaťovič, Radan Lenc, Tomáš Hyka, Tomáš Zohorna, Hynek Zohorna, Radim Zohorna, Roman Horák, Michal Řepík, Lukáš Rousek, Jakub Flek, Matěj Stránský, Michal Kovařčík, David Šťastný, Jan Dufek.  

Švédsko

Domácí tým turnaje je v dnešním zápase paradoxně veden jako hostující. Tre Kronor budou mít každopádně silnou motivaci, aby v tomto měření sil uspěli - hrají doma a navíc jsou na tom v celkovém hodnocení Euro Hockey Tour zatím ze všech čtyř týmů nejhůře. Trenér Johan Garpenlöv nakonec na domácí turnaj povolal tyto hráče. 

Nominace Švédska:

Lars Johansson, Magnus Hellberg - Klas Dahlbeck, Henrik Tömmernes, Jesper Sellgren, Nils Lundkvist, Lukas Bengtsson, Arvid Lundberg, Jonathan Pudas - Marcus Nilsson, Samuel Fagemo, Dennis Everberg, Oscar Lindberg, Gustav Rydahl, Carl Klingberg, Emil Sylvegård, Linus Johansson, Fredrik Händemark, Leon Bristedt, Daniel Zaar, Mathias Bromé, Malte Strömwall.  

Sestava Česka

Sestava Švédska

Hellberg (La. Johansson) - Bengtsson, Sellgren, Lundkvist, Dahlbeck, Pudas, Tömmernes - Klingberg, Händemark, Everberg - Strömwall, Lindberg, Nilsson - Zaar, Rydahl, Bristedt - Sylvegård, Li. Johansson, Bromé.

První zápas turnaje mezi Finskem a Ruskem se hraje právě nyní. Už od sedmé minuty v něm Finové vedou 3:0, aktuálně probíhá 33. minuta. 

Jakub Flek je zatím v této sezoně největším smolařem národního týmu. Byl v nominaci na oba předešlé turnaje, pokaždé ale kvůli zdravotním problémům nemohl nastoupit. Dnes si tak odbude premiéru v dresu reprezentace. Debut za nároďák čeká na turnaji rovněž zlínského Jana Dufka, ten však proti Švédsku ještě hrát nebude. 

Před zápasem ještě proběhne slavnostní ceremoniál s bývalým švédským reprezentantem Tomasem Holmströmem, který bude uveden do síně slávy švédského hokeje. 

Nyní zazní hymny obou týmů. 

Slyšeli jsme hymny dnešních soupeřů, může se jít na věc. 

00:01

Utkání právě začalo. 

00:10

Češi získali útočné pásmo zadarmo. Švédi si totiž nerozuměli a poslali kotouč na zakázané uvolnění. 

00:25

Švédi se ale bez větších potíží ubránili a napodruhé už česká reprezentace do pásma neprošla. 

00:36

A od začátku je veselo. Po první střele utkání šel totiž do branky dost neodbytně Klingberg a před Willem se strhla menší mela. 

01:30

Švédi jsou v útočném pásmu hodně důrazní a nepříjemní. Will už tak měl dvakrát práci, zatímco jeho protějšek na druhé straně ještě nemusel zasahovat. 

02:03

Hynek Zohorna obral beka o puk a okamžitě střílel z levého kruhu. Hellberg ale zasáhl ramenem dobře. 

02:58

Čtvrtá lajna české reprezentace za sebou má výborné první střídání v zápase. Zejména Jakub Flek předvedl skvělý pohyb, kterým je pověstný i v extralize, a nakonec po delším pobytu v pásmu i vystřelil. Hellberg však s jeho pokusem neměl závažnější problémy. 

03:20

Dobrý forčeking předvedl i kapitán Jan Kovář. Získal puk v útočné třetině a před brankou hledal spoluhráče, ten se však jen marně natahoval po kotouči hokejkou. 

04:42

Moravčík dvakrát po sobě špatně rozehrál a jsou z toho problémy. Tre Kronor se drží před českou brankou, ale ke střele se zatím nemůžou prokombinovat. 

Filip Ardon
6. 2. 2020
reklama