reklama
13:30 • Euro Hockey Tour • Karjala Cup
3:1
2:0 1:0 0:1
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Švédsko - vlajka - Sport 2016
Švédsko
  • 16:34 Hronek (Nestrašil, H. Zohorna)
  • 18:18 H. Zohorna (Nestrašil, Hronek)
  • 26:56 Galvas (Stránský, Myšák)
  • 41:44 Friberg (Wedin, Wingerli)

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z prvního utkání hokejového Karjala Cupu mezi Českem a Švédskem. Zápas začne ve čtvrtek 5. listopadu v 13:30 a živě jej bude vysílat kanál ČT Sport. 

Je to tady! Fanoušci hokeje se dočkali a po dlouhých devíti měsících si užijí zápas českého národního týmu. Češi nastoupí v helsinské Hartwall Areně proti výběru Švédska. 

A zápas to bude zajímavý hned v několika ohledech. Bude to totiž premiérový duel nového reprezentačního trenéra Filipa Pešána! Dvaačtyřicetiletý kouč v minulosti dovedl k titulu Bílé Tygry Liberec a i v dalších ročnících uhrál se severočeským týmem výborné výsledky. Nyní působí na pozici šéftrenéra Českého hokeje a zároveň je hlavním lodivodem seniorské reprezentace.

Filip Pešán se rozhodl dát na turnaji Karjala možnost několika mladým hráčům, kteří jsou členy národního týmu do dvaceti let. Mužstvo se před nadcházejícím světovým šampionátem nemohlo připravovat, a tak dostanou benjamínci šanci alespoň v seniorském týmu, kde se dostanou zpět do zápasového tempa. 

Kapitánem týmu na finském turnaji bude útočník Tomáš Zohorna. Áčko na dresu budou mít obránci Jakub JeřábekFilip Hronek

Sestava Česka

Jak je ze sestavy českého týmu patrné, v brance dnes bude začínat zkušený Patrik Bartošák. Premiéra v seniorském nároďáku čeká na mladíky Jana Myšáka s Michaelem Špačkem. V záloze budou připraveni další nováčci Jaromír Pytlík a Šimon Kubíček, kteří tak jsou také velmi blízko debutu v dospělé reprezentaci. Pytlík bude připraven v pozici třináctého útočníka a Kubíček bude sedmým bekem týmu.

Švédský trenér Johan Garpenlöv zařadil do nominace na turnaj sedm nováčků. Sáhl přitom pouze do nejvyšší švédské soutěže. Jedinou výjimkou je útočník Jonathan Dahlén, který nastupuje v nižší Allsvenskan za Timrä. 

Pro úplnost ještě dodejme, že Češi jsou úřadujícím šampionem Karjala Cupu, který vloni vyhráli. Povedlo se jim to teprve podruhé v historii! 

Sestava Švédska

Rubin (Ersson) - Nyberg, Sellgren, Hansson, Norlinder, Backström, Mattsson - Lindqvist, Nilsson, Dahlén - Zaar, Andersson, Bristedt - Berggren, Wingerli, Wedin - Friberg, Ölund, Sylvegard - Lundberg. 

Prázdnou Hartwall Arenou už zní švédská hymna. Začátek utkání se oproti původnímu plánu o něco opozdí. 

Po české hymně už je vše připraveno k úvodnímu vhazování a můžeme jít na věc! 

00:01

Utkání právě začalo. 

00:07

Češi chtěli okamžitě vystartovat vpřed, přes modrou čáru ale neprošli a kotouč nahodili do útočného pásma Švédové. 

00:39

Z pravého kruhu vypálil Bristedt, Bartošák měl ale odkrytý výhled a bez problémů si připisuje první zásah lapačkou. 

01:14

Češi zatím žádný střelecký pokus nevyprodukovali. Útočníkům se snažil pomoci v útočném pásmu Moravčík, o kotouč ale přišel a vpřed vyrazili hráči ve žlutém. Češi, kteří jsou vedení jako domácí, nastupují v červených dresech. 

02:06

První pobyt na ledě má za sebou debutant Jan Myšák. Sklouzl se ale jen několik vteřin a po přerušení naskakuje opět první útok. 

02:44

Galvas zavezl puk z pozice obránce až za soupeřovu branku a následně poslal kotouč do ohně před brankovištěm. K zakončení se ještě dostal Hynek Zohorna, trefil ale jen dobře postaveného brankáře Rubina. 

03:47

Češi mohli jít do vedení! Smejkal si výborně vyjel za obranu, kde sebral puk, a z levé strany nabil na pravý kruh úplně volnému Koblížkovi! Rubin se ovšem stihl přemístit a kotouč za svá záda nepustil. 

04:38

Galvas opět výborně zavezl puk a posléze dokonce dokázal nabít na modrou čáru Hronkovi. Největší hvězdě českého týmu ale rána vůbec nesedla a Rubin bez jakýchkoliv problémů zasáhl. 

05:30

Teď zahrozili pro změnu Švédové. O přihrávku si na levém kruhu říkal volný Nilsson, těsně před ním ale srazil puk jeden z bránících hráčů. 

Filip Ardon
5. 11. 2020
reklama