reklama
12:15 • Euro Hockey Tour • Švédské hry
3:3
1:1 1:0 1:2
Rusko - vlajka - Sport 2016
Rusko
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
  • 11:24 Kajumov (Zernov, Golyšev)
  • 36:01 Světlakov (Mamin)
  • 57:04 Porjadin (Mironov)
  • 19:13 Flek (Hyka, Šulák)
  • 53:43 Košťálek (Krejčík, Hyka)
  • 59:59 Košťálek (Jeřábek, Horák)
  • roz. nájezd Krejčík

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z utkání Švédských hokejových her mezi Ruskem a Českem. Zápas začne v neděli 9. února ve 12:15 a živě jej vysílá kanál ČT Sport.

Je tu poslední den Švédských hokejových her, který definitivně rozhodne o konečném pořadí klubu. Na špici je zatím dosud neporažený domácí celek Švédska, který zakončí celý turnaj dnes v 15:45 severským duelem proti Finsku. 

Rusko

Rusko na tomto turnaji ani zdaleka nepřipomíná tu rudou mašinu, na kterou jsou všichni hokejoví fanoušci zvyklí. Sborná totiž oba dosavadní zápasy prohrála a v tabulce je bez bodu poslední. Proti Finsku inkasovala tři rychlé góly v úvodu a prohrála 0:3, proti domácímu Švédsku dokázala jen dvakrát snížit, o žádné vážné zdramatizování se ale nejednalo. Rusové nakonec prohráli 2:5. Jejich jedinými úspěšnými střelci na turnaji jsou zatím Pavel Porjadin a Pavel Kudrjavcev. 

Česko

Češi mají po dvou odehraných zápasech na svém kontě tři body. V úvodu národní tým nestačil na Švédy, kterým podlehl 1:2, byť dlouho vedl. Proti Finům pak včera český výběr podal daleko lepší výkon a zvítězil 3:1! Na branku Romana Horáka v oslabení soupeř ještě odpověděl, pak ale úřadovala lajna bratří Zohornů. Tomáš nejprve v závěru druhé části vstřelil druhou branku a posléze na úplném konci přihrál Hynkovi na pojistku do prázdné brány. 

Češi se tak posledním duelem stále můžou bodově dotáhnout na dosud první Švédsko, které by ale muselo podlehnout Finům v základní hrací době. Pak by se všechny tyto tři zmíněné týmy sešly na šesti bodech. 

Česká republika - vlajka - Sport 2016

Ruský tým by měl zapracovat hlavně na úvodech zápasů, v obou duelech Švédských hokejových her totiž inkasoval hned v první minutě! 

Sestava Ruska

Bobkov (Biljalov) - Mironov, Ljamkin, Romanov, Kiselevič, Rafikov, Sergejev, Dronov - Porjadin, Galimov, Mamin - Kudrjavcev, Zernov, Golyšev - Děnisenko, Světlakov, Šarov - Švec-Rogovoj, Igumnov, Kajumov.

Sestava Česka

V brance Česka začne stejně jako včera gólman švédského Örebro Dominik Furch. Volno naopak dostala hlavní hvězda včerejšího utkání Tomáš Zohorna. 

Včerejší zápas se mimořádně vydařil bratrům Zohornům, kteří spolu opět nastoupili v jedné lajně. 

Rusové v rudém už jsou na ledě, nastupují také Češi v bílých dresech. Poslechneme si hymny a půjde se na věc! 

00:01

Utkání právě začalo. 

00:30

Rusové se v prvních vteřinách drží na puku, v podstatě ale nepřešli přes půlku hřiště. Na tom měl velký podíl obránce Libor Šulák, který dobře vystoupil, zaklekl a zastavil dlouhou přihrávku za českou obranu. 

01:25

Rozeběhla se druhá minuta, Rusové zaznamenali první malý úspěch - poprvé na turnaji neinkasovali v úvodních 60 vteřinách zápasu. 

02:14

Po střele z levé strany se puk odrážel příhodně na ruskou dorážku. Jeden z českých beků ale v poslední chvíli odklidil kotouč do bezpečí. 

02:53

Matěj Stránský z pozice třináctého útočníka naskočil v první lajně a hned si připsal střelu z levého kruhu. Bobkov však kryje. 

03:33

Mamin zavezl puk do pásma a z otočky přenechal kotouč na levou stranu Zernovovi. Ruský útočník ovšem ze zajímavé pozice minul branku.

04:15

Vstup do zápasu mají zatím jednoznačně lepší Rusové, kteří jsou od prvního vhazování nebezpeční. Teď si před branku nepříjemně sjížděl Kudrjavcev. 

05:51

Rusové chtějí hrát aktivně a střílejí prakticky ze všech pozic. Tentokrát střílel hned po přechodu do pásma Světlakov. 

06:10

Michal Řepík se v útočném pásmu srazil s jedním ze soupeřů a s bolestivou grimasou odjel na střídačku. Jeho hokejka zůstala na ledě a kapitán Sparty se držel za zápěstí. Snad to nebude nic vážného. 

07:01

Rafikov jen tak nahazoval puk na branku, jenže v tu chvíli projel přímo před Furchem jeden z ruských hráčů. Český brankář tak měl nakonec pořádné problémy i s takovým relativně snadným pukem. 

Filip Ardon
9. 2. 2020
reklama