reklama

Hlinka na nebi. Trenér zlaté naganské party se dočkal další pocty, pojmenovali po něm planetku

Ivan Hlinka Ivan Hlinka autor: ČTK
Tři kilometry velké těleso se nachází ve vzdálenosti 150 až 500 milionů kilometrů v hlavním pásu mezi Jupiterem a Marsem.

Praha - Bývalému vynikajícímu hokejovému útočníkovi a poté i úspěšnému trenérovi Ivanu Hlinkovi se 14 let po tragické smrti dostalo další pocty, na jeho počest byla pojmenována planetka. Přibližně tři kilometry velké těleso se nachází ve vzdálenosti 150 až 500 milionů kilometrů v hlavním pásu mezi Jupiterem a Marsem.

"Pojmenování planetky jsme původně navrhli již v červenci 2016 a chtěli jsme vše stihnout ke dvacátému výročí zlata z Nagana. Schvalovací proces Mezinárodní astronomické unie má však pevná pravidla a určitou dobu trvá," řekl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Celý proces skončil až v minulých dnech. "Ivan je jednou z největších legend českého hokeje. Myslím si, že je to úžasná věc, že se nám podařilo takto vzdát největší hold famóznímu hráči, trenérovi a člověku české a československé hokejové historie," podotkl Král. "Dostali jsme Ivana Hlinku z pomyslného nebe na opravdové nebe," dodal.

Hlinka je trojnásobným mistrem světa, medailistou z olympijských her a finalistou Kanadského poháru. Jako trenér dovedl českou reprezentaci ke zlatu na olympiádě v Naganu a k titulu na MS, je členem Síně slávy českého hokeje i Mezinárodní hokejové federace.

Foto: Hrdinové z Nagana opět spolu. Jágr přijel na dvacáté výročí pozdě Foto: Hrdinové z Nagana opět spolu. Jágr přijel na dvacáté výročí pozdě Prohlédněte zde
reklama