reklama

Další omluvenka pro Jandače. Hokejisté se sešli v Příbrami bez útočníka Bulíře

Josef Jandač Josef Jandač autor: Milan Kammermayer
Útočník Liberce Michal Bulíř se omluvil z reprezentačního srazu v Příbrami. Hokejisté tam sehrají přípravné duely se Švýcarskem.

Příbram - Hokejová reprezentace se sešla v Příbrami před přípravnými zápasy se Švýcarskem, které odehrají ve středu a ve čtvrtek. Liberecký útočník Michal Bulíř se k týmu po nedávné viróze nepřipojí. Kouč Josef Jandač chce ještě zvážit, jak bude v nejbližších utkáních vypadat sestava, jisté však je, že prostor dostanou především mladší hráči současného výběru.

Bulíř s Libercem vypadl z extraligového play off po sedmizápasové čtvrtfinálové sérii s Hradcem Králové, s klubovými spoluhráči Filipem Pyrochtou a Janem Ordošem si však sezonu neprodlouží. "Nedopadlo to, má nějaké špatné hodnoty v krvi, takže se omluvil," řekl dnes Jandač ČTK a serveru hokej.cz.

Zamýšlenou sestavu zatím neprozradil. "Počkám ještě na zdravotní stav. Také jak na tom bude Jakub Orsava, uvidíme. Chtěl bych dát ale prostor spíš mladším klukům a nechat zkušenější hráče hrát jen jeden zápas. Nebo třeba ani ten ne," nastínil Jandač.

"Moje představa byla taková, že jsem chtěl mít devět obránců a patnáct útočníků, ale při těch omluvenkách máme jen osm obránců a útočníků je jen čtrnáct. Ale zvládneme to. Jen to musím nějak dobře rozdělit," dodal devětačtyřicetiletý trenér.

Duely proti Švýcarům budou prvními z celkem deseti zápasů před květnovým světovým šampionátem v Dánsku. "Trénování je třeba zpestřit také hrou, to je jasné, ale zatím to ještě není nikterak přehnaně dlouhé. Rozkoukáme se tady v Příbrami a ve středu a ve čtvrtek jdeme na Švýcary."

Právě Švýcarsko je pro český národní tým v posledních letech velmi nepříjemným sokem. "Těžko předvídat, jakým budou Švýcaři soupeřem tentokrát. Co jsem tak koukal na jejich soupisku, mají hodně mladý tým, takže předpokládám, že to bude spíš bruslivější a živelnější," odtušil Jandač.

Doma se Češi fanouškům představili naposledy v polovině prosince, kdy se utkali s Finskem v pražské O2 areně. Do Příbrami se seniorská reprezentace vrací poprvé od roku 2001, kdy ve středočeském městě hrála shodou okolností rovněž proti Švýcarsku.

Zohorna, Radil a Nakládal. Kouč hokejistů Jandač počítá před MS v Dánsku bolestné ztráty Zohorna, Radil a Nakládal. Kouč hokejistů Jandač počítá před MS v Dánsku bolestné ztráty Čtěte zde

"Proto se dávají ty přípravné zápasy do měst o něco menších, aby to třeba zase vzbudilo zájem, přišly rodiny s dětmi a dostaly třeba novou chuť věnovat se hokeji. Je to dobře. Sám si Příbram pamatuji ještě z doby, kdy jsem hrál a jezdil sem v žákovských kategoriích," vzpomínal Jandač.

Ohledně situace s případnými zámořskými posilami zůstává opatrný. "Jsme v tomto ohledu v úzké komunikaci s Jirkou Fischerem, nadále probíhá mapování situace a kontaktování hráčů. Jsou tam takoví, kteří jsou už mimo vyřazovací boje, další o ně ještě hrají, jiní jsou zase už v play off. Ještě bych nepředjímal, je pořád brzy," vysvětlil Jandač.

Až však nastane příhodná doba, měl by rád zámořské posily k dispozici co možná nejdříve. "Aby ti kluci měli čas na aklimatizaci a zároveň abychom mohli rozložit tu zátěž na Českých i Švédských hrách, aby se porce těch utkání rozdělila mezi hráče," řekl Jandač.

reklama