Zohornovi rozhodli zápas proti Finům. Češi se vrátili na první místo Euro Hockey Tour

Hynek Zohorna se spoluhráči oslavují gól českého týmu na konci druhé třetiny. Hynek Zohorna se spoluhráči oslavují gól českého týmu na konci druhé třetiny. autor: Reuters
Čeští hokejisté porazili ve druhém utkání na Švédských hrách ve Stockholmu Finsko 3:1 a dostali se před něj do čela tabulky Euro Hockey Tour. Tým kouče Miloše Říhy přerušil sérii tří porážek a Finy zdolal i potřetí v sezoně.

Českou reprezentaci poslal do vedení ve čtvrté minutě v oslabení Roman Horák. V polovině úvodní třetiny vyrovnal Jere Karjalainen, ale šest sekund před koncem druhé části rozhodl Tomáš Zohorna. V oslabení při power play Finů pečetil výsledek do prázdné branky Hynek Zohorna.

S třetím dílem Euro Hockey Tour se český tým rozloučí v neděli zápasem proti Rusku od 12:15.

Švédské hokejové hry v Helsinkách, součást Euro Hockey Tour:

Česko - Finsko 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Horák, 40. T. Zohorna (H. Zohorna, R. Zohorna), 59. H. Zohorna (T. Zohorna) - 10. Karjalainen (Junttila, R. Salo). Rozhodčí: Öhlund, Björk - Persson, Jonsson (všichni Švéd.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 1 000.

Česko: Furch - Jeřábek, Šulák, Košťálek, Krejčík, Sklenička, Němeček, Klok, D. Musil - Řepík, Jan Kovář, Zaťovič - H. Zohorna, T. Zohorna, R. Zohorna - Flek, Horák, Hyka - Dufek, M. Kovařčík, D. Šťastný - od 31. navíc Rousek. Trenér: Miloš Říha.

Finsko: Lehtinen - Koivisto, Melart, R. Salo, O. Manninen, J. Honka, Parikka, Nikkilä, Seppälä - Pulkkinen, Lehterä, Julius Nättinen - Karjalainen, Ruotsalainen, Junttila - Pajuniemi, Ilomäki, J. Mustonen - A. Mustonen, J. Lajunen, Innala. Trenér: Jukka Jalonen.

Švédsko - Rusko 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. M. Nilsson (Händemark, Dahlbeck), 31. Fagemo (Lundkvist, Everberg), 35. Sylvegard (Bromé, Dahlbeck), 49. Bengtsson (M. Nilsson), 51. Bengtsson (M. Nilsson, O. Lindberg) - 48. Porjadin (Galimov), 54. Kudrjavcev (Zernov, Golyšev). Rozhodčí: Kova, Brännare (oba Fin.) - Yletyinen, Lundgren (oba Švéd.). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 13.850.

Švédsko: Lars Johansson - Pudas, Tömmernes, Lundkvist, Dahlbeck, Bengtsson, Lundberg - C. Klingberg, Händemark, Everberg - Strömwall, O. Lindberg, M. Nilsson - Fagemo, Rydahl, Bristedt - Sylvegard, Linus Johansson, Bromé. Trenér: Johan Garpenlöv.

Rusko: Samonov - Galeňjuk, Ljamkin, Sergejev, Rafikov, Kiselevič, Romanov, Mironov - Zernov, Švec-Rogovoj, Golyšev - Marčenko, I. Morozov, Podkolzin - Děnisenko, Galimov, Mamin - Kudrjancev, Igumnov, Kajumov - Porjadin. Trenér: Alexej Kudašov.