reklama

Hokejový útočník Červenka pokračuje ve Švýcarsku, nově ale bude hrát za Curych

Roman Červenka a Will Butcher. Roman Červenka a Will Butcher. autor: Luboš Vácha
Kapitán české reprezentace posílil úřadujícího mistra švýcarské nejvyšší soutěže.

Curych - Hokejový útočník Roman Červenka bude pokračovat v kariéře ve švýcarské lize, nově však v Curychu. Kapitán české reprezentace na nedávném mistrovství světa dosud oblékal dres Fribourgu, s úřadujícím mistrem nyní podepsal roční smlouvu. Zástupci ZSC Lions o tom informovali na svém oficiálním webu.

"Roman je hráč, jenž svou kreativitou zapadne do našeho týmu. Je technicky zdatný, má výbornou střelu i další hokejové dovednosti," uvedl sportovní ředitel klubu Sven Leuenberger a poukázal na to, že dvaatřicetiletý útočník může hrát na centru i na křídle.

Červenku čeká ve Švýcarsku třetí sezona. Za tým Fribourg-Gottéron odehrál za dva roky včetně play off 91 zápasů a nasbíral 107 bodů za 34 branek a 73 asistencí.

Bezprostředně po skončení klubové sezony avizoval, že ve Fribourgu pokračovat nebude. Podle švýcarských médií měly o jeho služby zájem Bern i Davos, oslovili jej i zástupci českých extraligových klubů. Červenka se však rozhodl pokračovat ve Švýcarsku a domluvil se na spolupráci s týmem, který od roku 2000 získal šestkrát mistrovský titul.

Mladí obránci nelehký úkol zvládli, Jaškin zářil, Faksa zklamal. Oznámkovali jsme české hráče za MS Mladí obránci nelehký úkol zvládli, Jaškin zářil, Faksa zklamal. Oznámkovali jsme české hráče za MS Prohlédněte zde
reklama