reklama

Hrdinové z Nagana zase spolu. Členové zlatého týmu si připomenou 20. výročí slavného triumfu

Přílet českých hokejistů z Nagana v roce 1998. Přílet českých hokejistů z Nagana v roce 1998. autor: ČTK
Olympijští vítězové z roku 1998 se sejdou v Síni slávy českého hokeje, položí také květiny k hrobu trenéra Ivana Hlinky.

Praha - Členové zlatého týmu hokejistů z olympijský her v Naganu z roku 1998 se v pondělí 5. února sejdou v Praze při příležitosti oslav dvacátého výročí historického triumfu.

Nejprve Dominik Hašek a spol. položí květiny u hrobu hlavního trenéra úspěšného mužstva Ivana Hlinky na Olšanských hřbitovech a potom se zúčastní v Obchodní galerii Harfa autogramiády i setkání v Síni slávy českého hokeje.

"Naganský triumf se stal součástí novodobé, nejen hokejové historie České republiky. Jsem rád, že ti, kdo ho vybojovali, přijali naše pozvání a přijedou, aby si na něj společně zavzpomínali," uvedl v tiskové zprávě prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Strůjci největšího úspěchu v dějinách českého hokeje se sejdou opět po pěti letech. V roce 2013 se při 15. výročí setkalo na slavnostní vernisáži fotografií ve Veletržním paláci sedmnáct z třiadvaceti hráčů i velká část realizačního týmu, kteří se na slavném triumfu podíleli.

Nyní potvrdili účast brankáři Dominik Hašek a Milan Hnilička, obránci František Kučera, Libor Procházka, Jiří Šlégr, Richard Šmehlík a Jaroslav Špaček a také útočníci Josef Beránek, Jan Čaloun, Jiří Dopita, Robert Lang, David Moravec, Pavel Patera, Martin Procházka, Robert Reichel, Martin Ručinský a Martin Straka.

"Pro pracovní, klubové či jiné povinnosti se omluvili pouze Roman Čechmánek, Roman Hamrlík, Milan Hejduk, Jaromír Jágr, Vladimír Růžička a Petr Svoboda," uvedl tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

Chybět naopak nebude ani trenér Slavomír Lener, asistent trenéra Vladimír Martinec, manažer výpravy František Černík, manažer týmu Stanislav Neveselý, tehdejší generální sekretář ČSLH Stanislav Šulc a maséři Pavel Křížek s Václavem Šaškem a kustod Jaroslav Maule.

"Velkou radost mám především z toho, že drtivá většina členů zlatého týmu u hokeje zůstala i po skončení aktivní kariéry, a ať už na klubové, reprezentační, nebo svazové úrovni, nám pomáhá," dodal Král.

Lídři týmových i ligových statistik. Někteří však se svými kluby tápou. To je výběr pro Koreu Lídři týmových i ligových statistik. Někteří však se svými kluby tápou. To je výběr pro Koreu Prohlédněte zde
reklama