reklama

Kovář chce v reprezentaci dokázat, že umí chytat

Jakub Kovář. Jakub Kovář. autor: Lukáš Caha
Hokejový gólman Jakub Kovář.se těší na nadcházející Švédské hry. "V lednu jsem se cítil nejlépe za celou sezonu, tak doufám, že si to přenesu i sem a důvěru trenérů splatím dobrým výkonem," uvedl účastník čtyř světových šampionátů

Praha - Poprvé v sezoně se k hokejové reprezentaci připojil i brankář

. Osmadvacetiletý gólman ruského Čerepovce se již pomalu chystá na konec klubové sezony, neboť jeho tým nepostoupil do play off Kontinentální ligy.

V nominaci hokejistů Vondrka nahradil nemocného Kubalíka V nominaci hokejistů Vondrka nahradil nemocného Kubalíka Čtěte zde

Bronzový medailista z mistrovství světa v letech 2011 a 2012 se domluvil s generálním manažerem národního týmu Martinem Ručinským, že se zapojí do přípravného kempu před letošním šampionátem a také proto dostal pozvánku na nadcházející Švédské hry.

V Čerepovci na úspěchy nemyslí

"Myslel jsem, že nálada v Čerepovci bude horší, ale zjistil jsem, že tým je na to docela zvyklý. Od začátku sezony je atmosféra stejná," řekl Kovář novinářům na dnešním srazu v Praze.

Že nemůže myslet klubový úspěch, poznal už na začátku sezony, kdy Čerepovec prohrál devětkrát za sebou. "Nevím, co by se muselo stát, abychom se do play off dostali. Jednou jsme se sice trochu přiblížili, ale pak jsem na čtyři zápasy vypadl kvůli zranění a udělala se série proher, po které bylo jasné, že se do play off nedostaneme," uvedl rodák z Písku.

Kovář přišel do Čerepovce před sezonou z Jekatěrinburgu a tušil, co ho čeká. Klub totiž v play off chyběl i v předešlých třech letech.

Živě: Švédsko - Česko 5:2, Švédové poprvé v sezóně poráží český tým. O vítězi rozhodla první třetina Živě: Švédsko - Česko 5:2, Švédové poprvé v sezóně poráží český tým. O vítězi rozhodla první třetina Čtěte zde

"Do sezony jsem šel s tím, abych měl dobrý pocit ze svých výkonů a snažím se pořád dělat to nejlepší, co mohu. Snažím se neupadávat do psychické jámy, protože tým prohrává," řekl Kovář, který si jinak fungování klubu pochvaluje. "Mám kolem sebe super lidi, a když se občas vyhraje, tak máme dobrou náladu. Ze sezony mám velice dobrý pocit a doufám, že poslední tři zápasy dohrajeme se ctí," uvedl.

Forma snad vydrží i na Švédské hry

V reprezentaci by rád potvrdil formu z posledních týdnů. "V lednu jsem se cítil nejlépe za celou sezonu, tak doufám, že si to přenesu i sem a důvěru trenérů splatím dobrým výkonem," uvedl účastník čtyř světových šampionátů, jenž by se v březnu měl zapojit do přípravy národního týmu na mistrovství světa.

Na případný start na turnaji ve Francii a Německu však zatím nemyslí. Stejně jako na dlouhou přípravu, kterou absolvoval v minulých letech pravidelně. "Mistrovství je za tři měsíce, takhle daleko se nedá koukat. Jsem strašně rád, že jsem tady a mám šanci ukázat, že chytat umím. Pak mě čekají tři zápasy v KHL a pak se uvidí. Když budu moct poté přijet a zabojovat, budu rád," řekl Kovář.

reklama