reklama

Jandač rozšířil kádr. Připojí se Rutta, Vondra nadále s otazeníkem

Jan Rutta Jan Rutta autor: Milan Kammermayer
Aktuální širší nominace českých hráčů čítá již jednatřicet jmen. Po středečním duelu s Nory povolal trenér Jandač do týmu Jana Ruttu. Ve čtvrtek by měl navíc nastoupit i Jan Košťálek. O osudu Michala Vondrky se rozhodne později.

Chomutov - K hokejové reprezentaci připravující se na květnové mistrovství světa se příští týden v úterý připojí obránce Jan Rutta z Chomutova, již dnes s týmem začal trénovat další bek Jan Košťálek z Manitoby hrající nižší AHL v zámoří.

Jasná záležitost. Češi dali Norům v Chomutově čtyři góly, Francouz neinkasoval Jasná záležitost. Češi dali Norům v Chomutově čtyři góly, Francouz neinkasoval Čtěte zde

Trenér Josef Jandač se oproti původním plánům rozhodl nakonec nepovolat chomutovského útočníka Davida Kämpfa ani dalšího forvarda Richarda Jarůška z Hradce Králové. Zda se k mužstvu připojí Michal Vondrka, se rozhodne až později.

"Kämpfovi i Jarůškovi jsem volal a řekl jsem, že je brát nebudeme. S Vondrkou, který má nějaké šrámy, jsme se domluvili, že se doléčí a podle vývoje u nás se připojí, nebo ne," řekl Jandač novinářům po výhře 4:0 nad Norskem v prvním přípravném utkání před šampionátem.

Po dnešním zapojení Košťálka, jenž nastoupí už ve čtvrtek v odvetě s Nory, má Jandač v kádru 30 hráčů. Rutta bude jednatřicátý a příští týden by se měli připojit i další hokejisté z NHL v čele s brankářem Petrem Mrázkem.

reklama