reklama

Jordán: I kdybychom už neměli šanci na postup, o výhru se porveme. Pro fanoušky

Michal Jordán Michal Jordán autor: Milan Kammermayer
"Vážili sem tu cestu a je jich tady hodně. Té jejich podpory si vážíme a budeme se snažit udělat všechno pro to, abychom vyhráli," řekl novinářům Jordán.

Toronto - Bez ohledu na fakt, jestli ještě českým hokejistům zůstane šance na postup do semifinále Světového poháru, chce obránce Michal Jordán v závěrečném duelu ve skupině A se Spojenými státy americkými vybojovat vítězství. Přeje si udělat radost příznivcům, kteří národní tým v Torontu celou dobu podporují.

Česko vs Tým Evropy. Vyzrají Češi na svěřence prezidenta fotbalového Southamptonu? Česko vs Tým Evropy. Vyzrají Češi na svěřence prezidenta fotbalového Southamptonu? Prohlédněte zde

"Vážili sem tu cestu a je jich tady hodně. Té jejich podpory si vážíme a budeme se snažit udělat všechno pro to, abychom vyhráli. Někteří tady žijí, ať už v Kanadě nebo Americe, takže to pro ně není taková dálka. Hodně lidí také letělo z Čech," řekl novinářům Jordán.

Hlediště v Air Canada Centre bylo oproti úvodnímu utkání s Kanadou (0:6) v pondělním zápasu proti Výběru Evropy (2:3 v prodloužení) poloprázdné, ale podpora českých fandů byla slyšet. "Fanoušci byli hodně hlasití. Škoda, že jsme nezískali ten druhý bod, který by nám hodně pomohl," doplnil Jordán.

Jakýkoli bodový zisk Kanady v zápasech s USA či Výběrem Evropy nyní českému týmu naději na semifinále sebere. "Včera jsme to měli ve svých rukou a ne úplně jsme to zvládli. Dneska nějaká ta teoretická šance je, musíme počkat, jak dopadnou ty zápasy. Máme před sebou poslední a určitě budeme stoprocentně připravení. Vůbec nepochybuju, že do něj půjdeme tak, že ho chceme vyhrát," podotkl Jordán.

První zápas s kamerou

Světový pohár nabídl fanouškům i řadu zajímavých momentů v televizních přenosech i na internetu, třeba statistiky a grafiky nasbírané z čipů na dresech hráčů i v puku, záběry z helmy rozhodčích nebo i komunikaci vybraných hráčů na ledě i mimo něj. Právě Jordán byl vybrán z českého týmu pro první duel s Kanadou a mikrofon snímal jeho reakce.

Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Prohlédněte zde

"Samozřejmě tím, jak se ten zápas vyvíjel, tak to nebylo úplně ideální. Ani jsem si to tak nějak moc neužil, protože to pro mě byla premiéra. Máte na vestě přidělaný mikrofon a snímá vás to celý zápas," řekl Jordán.

Výsledný sestřih si šestadvacetiletý bek nenechal ujít. "Je tam z toho zápasu málo věcí, fakt to sestříhali velice krátce. Zaplaťpánbůh, že vystříhali ty nadávky a takové věci. Určitě je to fajn a je to příjemné zpestření pro fanoušky," navázal.

Přiznal, že jeho projev trošku ovlivnil vývoj utkání, v němž Češi po první třetině prohrávali 0:3 a nakonec podlehli 0:6. "Nijak jsem se neomezoval, ale samozřejmě výkon nebo průběh zápasu nebyl ideální, takže na nějaké vtípky nebo něco takového tam samozřejmě nebyl prostor. Do televize můžou dát nadávky, ale samozřejmě to k hokeji patří a všichni s tím počítají, že kolem sebe nechodíme v rukavičkách," podotkl Jordán.

Během utkání mluví česky i anglicky. "Když se snažíme povzbudit v kabině nebo na střídačce, tak je to česky. Když se dostaneme do nějakých soubojů s protihráči nebo se bavíme s rozhodčími, tak je to v angličtině. V tom sestřihu byla spíš čeština, jak jsme se bavili se spoluhráči," popsal Jordán.

Budoucnost? Asi návrat do Evropy

Zachycen v sestřihu byl například i v souboji s Ryanem Getzlafem. "Tam jsem nemohl nějak moc mluvit, byl jsem v kravatě. Potom jsme si něco říkali, ale na tom videu už to nebylo," usmíval se Jordán.

Tým Evropy je všech a nikoho. Vítězstvími si ale získává fanoušky na svou stranu Tým Evropy je všech a nikoho. Vítězstvími si ale získává fanoušky na svou stranu Čtěte zde

Po skončení smlouvy s Carolinou je v NHL nechráněným volným hráčem a brzy by se měla vyjasnit jeho budoucnost. "Má to v režii celé agent, který to řeší. Většina těch nabídek z Ameriky je na dvoucestnou smlouvu a na to už se mi nechce přistoupit, takže to dopadne asi tak, že zvolím návrat do Evropy," prohlásil Jordán.

Chce se soustředit na Světový pohár až do konce. "Budeme tady ještě pár dní a pak se to nějak vyvine," doplnil. Nijak jej netrápí, že pak bude s rodinou a dětmi možná narychlo balit do nové destinace. "V mé dosavadní kariéře se všechno děje ze dne na den. Když se sbalím z Ameriky a snažím se přijet co nejdřív na mistrovství, tak je to stejné," dodal Jordán.

reklama