reklama

Překvapený Jordán: Chabarovsk se chová lidsky, olympiádu mi přeje. V Rusku ale nikdy nevíte

Michal Jordán Michal Jordán autor: Milan Kammermayer
Když ve vzdáleném Chabarovsku zafouká, hokejový bek Michal Jordán má pocit, že je 36 stupňů pod nulou. Jinak je ale v novém angažmá hodně spokojený. Hraje přes 20 minut za zápas a může myslet na korejskou olympiádu. Tu nedávno ovlivnilo rozhodnutí, že Rusové směji kvůli dopingovým hříchům hrát pouze pod neutrální vlajkou.

Verdikt Mezinárodního olympijského výboru vzbudil v Rusku velké emoce. Jaké ohlasy jste zachytil vy?

Rozhodnutí přišlo před pár dny, my jsme pak hráli zápas, takže moc ohlasů zatím nemám. Jinak těžko říct. Nastala nějaké situace a takhle ji vyřešili. Nemůžu všechno hodnotit podle médií. Pravda asi není taková, jak všichni píšou. Problémy s dopingem v ruském sportu ale celkově jsou. Jinak není problém, že budou nastupovat pod neutrální vlajkou. Prostě víte, že hrajete proti Rusku.

Jste rád, že nedošlo k plošnému zákazu účasti pro všechny ruské sportovce?

Nejdřív nepustila hráče NHL. O KHL se říká, že je to druhá nejlepší liga na světě. Bez ní by úroveň turnaje byla hodně nízká. Je fajn, že to takhle dopadlo. Doufám, že už se na tom nic měnit nebude, protože pak by to byla komplikace pro nás hráče. V Rusku nikdy nevíte, co se může stát. (KHL stále nepotvrdila, že své hokejisty na olympijské hry pustí, byť je to po projevu prezidenta Vladimira Putina pravděpodobné, pozn. red.)

Dokážete si představit, že byste nastoupil pod neutrální vlajkou?

To asi není otázka na mě. My jsme v pohodě. Těžko říct. Já rád reprezentuji Česko - naši zemi a vlajku. Bylo by těžké hrát pod neutrálními symboly. Rusové takhle mají možná ještě větší motivaci. Co jsem četl, chtějí vyhrát a sjednotit zemi. Už takhle do toho dali hodně peněz, udělali si měsíční pauzu.

Počítají v Chabarovsku s tím, že požadované hokejisty uvolní na olympiádu?

V rozpisu je měsíční pauza, takže už to nějak řešili. Když se dostaneme do reprezentace, v klubu budou určitě rádi, protože jim to zvedne prestiž. 

FOTO: Na prvním tréninku reprezentace chybělo devět hráčů. Jandač se vypořádává s omluvenkami FOTO: Na prvním tréninku reprezentace chybělo devět hráčů. Jandač se vypořádává s omluvenkami Prohlédněte zde

Ne všechny ruské kluby jsou ale nadšené, když musí někoho uvolnit reprezentaci.

Vím, že třeba minulý rok v Kazani se jim moc nelíbilo, když jsem odjížděl na turnaj do Moskvy. Tady nám ale popřáli hodně štěstí. Ať se nám daří a ať se porveme o olympiádu. Že se na nás budou těšit. Pak vidíte, že to není jenom o hokeji, ale že je tam i lidský přístup, což je příjemné.

V novém angažmá se vám tedy líbí?

Je fajn. Jsem příjemně překvapený. Můžu říct, že po hodně dlouhé době mě hokej opravdu baví. Těším na každý trénink a na každý zápas. Máme tam velmi dobrou partu, výborné trenéry. Dostávám hodně prostoru, takže jsem spokojený.

reklama