reklama

Neskutečné nasazení, pochvaluje si Jordán první trénink před SP. Že je bez smlouvy, neřeší

Jakub Voráček a Michal Jordán Jakub Voráček a Michal Jordán autor: Milan Kammermayer
Obránce Michal Jordán se na Světový pohár těší. Přestože stále čeká na smlouvu pro blížící se sezónu, upírá Jordán veškerou svou pozornost k blížícímu se turnaji v Torontu. Jedním z nejtěžších úkolů podle něj bude pro národní tým vstřebat veškeré informace a pokyny, které jim trenéři uložili.

Jak se cítíte po prvním společném tréninku?

Abych řekl pravdu, tak jsem byl trošku zavařený. Bylo to tím, že to nasazení a tempo bylo výborné. Sice led nebyl optimální – zpočátku byl ideální, ale pak se to sesypalo a puky létaly všude – ale to nasazení bylo fakt výborné. Na to, že to byl první trénink, měl obrovskou kvalitu.

Příprava na SP odstartovala. Voráček radil všem okolo, Mrázek s Neuvirthem se utkají o post jedničky Příprava na SP odstartovala. Voráček radil všem okolo, Mrázek s Neuvirthem se utkají o post jedničky Prohlédněte zde

Říkal jste, že na prvním tréninku jste se zavařil, ale jak se cítíte celkově po letní přípravě?

Cítím se výborně, v létě jsem potrénoval podle svých představ a poslední měsíc jsem byl na ledě se Zlínem. Bylo super, že mě tam vzali a mohl jsem s nimi trénovat. Prošel jsem si různé herní situace – přečíslení, přesilovku, oslabení… Jsem dobře připravený, jen teď jsem byl po čtyřech dnech opět na ledě, takže tentokrát to bylo náročnější. Jinak jsem hladový po tom něco předvést na turnaji. Moc se těším.

Bylo znát, že je na ledě prakticky celý tým hráčů NHL?

Určitě ano. Dá se říct, že je to to nejlepší, co máme. Jsou to hráči na výborné úrovni a i z prvního tréninku bylo vidět, že máme pořád kvalitu. Teď je důležité na tom zapracovat, i když moc času, abychom zdokonalili náš systém, nemáme. Musíme do sebe dostat co nejvíce informací v krátkém časovém sledu.

Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Prohlédněte zde

Na získání informací máte jen pár dní. Jak to uděláte?

Samozřejmě máme denně mítinky, jeden před a druhý po tréninku. Víceméně nás trenéři zahltili informacemi hned první den. S tím ale všichni počítali. Navíc jsme dostali různé playbooky, takže každý má čas se na to na hotelu podívat. Teď už je na každém, jak moc toho využije. Myslím ale, že jsme všichni odhodlaní udělat úspěch a ne se jen zúčastnit. Všichni budou svědomití a věřím, že to zvládneme.

Máte už nějaké poznámky ke konkrétním soupeřům?

Ani ne. Probíráme spíš naši hru a systém, kterým chceme hrát. Soupeře budeme řešit až v den zápasu. Více se musíme soustředit na sebe, abychom věděli, v čem je naše silná stránka. Přípravné zápasy odhalí i naše slabiny, ale turnaj startuje až 17. září.

Toronto, kde se bude Světový pohár konat, znáte z NHL. Jaká má specifika jako město?

Já jsem tam byl jen párkrát. Hala je nádherná a i město je pěkné. Já jsem tam byl pokaždé jen den před zápasem, a to jsme ještě cestovali. Město jsem si doteď neprocházel, ale jedeme tam kvůli hokeji a chceme udělat co nejlepší výsledek.

V čem se Toronto odlišuje od ostatních měst v NHL?

Toronto je město, které žije hokejem, proto tam ten turnaj umístili. Lidi tam hokeji rozumí, ví, jak jsou na tom Maple Leafs, že celou organizaci přebudovávají. Jejich klub je v útlumu, ale fanoušci ví, že je jen otázka času, než se dostanou do play-off.

Že máme nejhorší tým? Chceme expertům zavřít pusy, tvrdí Mrázek Že máme nejhorší tým? Chceme expertům zavřít pusy, tvrdí Mrázek Čtěte zde

Budete mít v hlavě, že jdete do turnaje bez smlouvy?

To vůbec ne. Vyšlo to tak, že s Naklym (Jakub Nakládal) jsme tady dva, ale co jsem si procházel jiné soupisky, tak hráčů bez smlouvy je na turnaji pět nebo šest. Takže já osobně na to vůbec nemyslím. Přes léto jsem se připravoval hlavně na tento turnaj, protože jsem věděl, že tam chci jet. Neřeším, co bude během nebo po Světovém poháru. Během kariéry jsem zjistil, že se nic nemá plánovat, protože všechno vždycky dopadlo jinak, než jsem si myslel. Jdu si užít turnaj.

Máte nějakou záložní alternativu, kdyby po Světovém poháru nepřišla nějaká zajímavá nabídka?

Nějak jsme se bavili ve Zlíně, že mě budou sledovat. (úsměv) Uvidíme, vůbec na to nechci myslet. Bude to vyloženě v režii mého agenta. Když na to přijde, tak to vyřešíme. Jsem v klidu a věřím, že to nějak dobře dopadne.

Jak ovlivní sílu mužstva absence Tomáše Hertla, Davida Krejčího a Radko Gudase?

Samozřejmě ta změna byla veliká, ale všichni si chceme dokázat, že nás do škatulky outsiderů nepasují právem. Věřím, že se budeme chtít předvést. Motivace z naší strany bude velká.

reklama