Sní o medaili, od Kanady ale dostali pořádnou facku. Juniory pohřbila devítigólová lavina

Jakub Škarek na zápas s Kanadou asi v dobrém vzpomínat nebude Jakub Škarek na zápas s Kanadou asi v dobrém vzpomínat nebude autor: ČTK
Mistrovství světa dvacetiletých v Buffalu se blíží a Češi nemohli dostat lepší budíček. V přípravě v ontarijském Londonu podlehli domácí Kanadě 0:9. Přestože neměli k dispozici největší hvězdy, zklamali hlavně ve třetím dějství, kdy zcela odpadli.

Praha - Je možné, že čeští junioři potkají ve čtvrtfinále šampionátu Kanadu, případně USA. Pokud ale podají stejný výkon jako v noci na čtvrtek, nemají žádnou šanci.

O jednoznačnosti střetu s hokejovou kolébkou svědčí titulky zámořských médií. "Kanadští junioři pohřbili Čechy gólovou lavinou," napsala stanice CBC. Další média píší o rozdrcení či demolici.

Dvacítka - poprvé vedená úspěšným koučem Filipem Pešánem - udržela čistý štít zhruba deset minut, do konce úvodní třetiny inkasovala dvakrát. Po dalších 20 minutách nabobtnalo skóre na 0:4. Češi byli pod tlakem, ale dokázali soupeři znepříjemňovat hru.

Později však zcela odpadli. Během necelých šesti minut ve třetím dějství inkasovali pětkrát, což neustál brankář Jakub Škarek. Na střídačku odjel s procentuální úspěšností zákroků 71,9.

Za Kanadu zářil před devíti tisíci diváky třeba Robert Thomas (1+3), velká naděje St. Louis Blues.

Čechům většina hvězd chyběla. Hrál například Škarek a útočník Daniel Kurovský, jenž v poslední době zářil ve Vítkovicích, ovšem volno dostali možná nejdůležitější forvardi (Martin Nečas, Filip Chytil, Filip Zadina) i obránci (Libor Hájek, Jakub Galvas).

Češi jsou po debaklu čtvrtí, Kanada má zlato. Projděte si výsledky MS juniorů Češi jsou po debaklu čtvrtí, Kanada má zlato. Projděte si výsledky MS juniorů Prohlédněte zde

Centr Chytil, jenž hlavně zpočátku zářil na farmě slavných Rangers, by měl podle prvního nástřelu vést útok číslo jedna. Druhou lajnu má řídit Nečas z Komety.

Trenéři doufají, že k ofenzivním lídrům bude patřit také Zadina, přestože je druhým nejmladším hráčem výběru. Osmnáctiny oslavil teprve na konci listopadu (více o velkém českém talentu zde).

A klíčoví beci? Galvas má solidní pozici v Olomouci, Hájek je výrazný v kanadské juniorce.

Češi zahájí šampionát 26. prosince proti Rusku. Generálka je čeká v noci na sobotu, kdy nastoupí proti Finům. Ti přípravu zahájili výhrou nad Švýcarskem 4:2.

Přípravný zápas dvacítky v kanadském Londonu:

Kanada - ČR 9:0 (2:0, 2:0, 5:0)

Branky: 49. a 50. Raddysh, 11. Comtois, 17. Thomas, 26. Bean, 38. Katchouk, 51. Gadjovich, 54. Batherson, 55. Foote.