Sní o medaili, od Kanady ale dostali pořádnou facku. Juniory pohřbila devítigólová lavina

Daniel Poláček Daniel Poláček
21. 12. 2017 10:23
Mistrovství světa dvacetiletých v Buffalu se blíží a Češi nemohli dostat lepší budíček. V přípravě v ontarijském Londonu podlehli domácí Kanadě 0:9. Přestože neměli k dispozici největší hvězdy, zklamali hlavně ve třetím dějství, kdy zcela odpadli.
Jakub Škarek na zápas s Kanadou asi v dobrém vzpomínat nebude
Jakub Škarek na zápas s Kanadou asi v dobrém vzpomínat nebude | Foto: ČTK

Praha - Je možné, že čeští junioři potkají ve čtvrtfinále šampionátu Kanadu, případně USA. Pokud ale podají stejný výkon jako v noci na čtvrtek, nemají žádnou šanci.

O jednoznačnosti střetu s hokejovou kolébkou svědčí titulky zámořských médií. "Kanadští junioři pohřbili Čechy gólovou lavinou," napsala stanice CBC. Další média píší o rozdrcení či demolici.

Dvacítka - poprvé vedená úspěšným koučem Filipem Pešánem - udržela čistý štít zhruba deset minut, do konce úvodní třetiny inkasovala dvakrát. Po dalších 20 minutách nabobtnalo skóre na 0:4. Češi byli pod tlakem, ale dokázali soupeři znepříjemňovat hru.

Později však zcela odpadli. Během necelých šesti minut ve třetím dějství inkasovali pětkrát, což neustál brankář Jakub Škarek. Na střídačku odjel s procentuální úspěšností zákroků 71,9.

Za Kanadu zářil před devíti tisíci diváky třeba Robert Thomas (1+3), velká naděje St. Louis Blues.

Čechům většina hvězd chyběla. Hrál například Škarek a útočník Daniel Kurovský, jenž v poslední době zářil ve Vítkovicích, ovšem volno dostali možná nejdůležitější forvardi (Martin Nečas, Filip Chytil, Filip Zadina) i obránci (Libor Hájek, Jakub Galvas).

Centr Chytil, jenž hlavně zpočátku zářil na farmě slavných Rangers, by měl podle prvního nástřelu vést útok číslo jedna. Druhou lajnu má řídit Nečas z Komety.

Trenéři doufají, že k ofenzivním lídrům bude patřit také Zadina, přestože je druhým nejmladším hráčem výběru. Osmnáctiny oslavil teprve na konci listopadu (více o velkém českém talentu zde).

A klíčoví beci? Galvas má solidní pozici v Olomouci, Hájek je výrazný v kanadské juniorce.

Češi zahájí šampionát 26. prosince proti Rusku. Generálka je čeká v noci na sobotu, kdy nastoupí proti Finům. Ti přípravu zahájili výhrou nad Švýcarskem 4:2.

Přípravný zápas dvacítky v kanadském Londonu:

Kanada - ČR 9:0 (2:0, 2:0, 5:0)

Branky: 49. a 50. Raddysh, 11. Comtois, 17. Thomas, 26. Bean, 38. Katchouk, 51. Gadjovich, 54. Batherson, 55. Foote.