reklama

Kádr hokejistů na Karjalu doplnili další čtyři nováčci

Radan Lenc byl premiérově nominován do hokejové reprezentace. Radan Lenc byl premiérově nominován do hokejové reprezentace. autor: Dalibor Sosna
Trenéři hokejového národního týmu musejí dělat změny v nominaci na listopadový turnaj Karjala.

Praha - Z nominace českých hokejistů na listopadový turnaj Karjala vypadli po Tomáši Kundrátkovi ze Slovanu Bratislava také další obránce Vladimír Roth z Třince a útočníci Jan Buchtele z Jekatěrinburgu a Robert Kousal z Davosu.

Nahradili je zadáci Stanislav Dietz z Hradce Králové, Tomáš Pavelka z Litvínova a útočníci Tomáš Hyka s Radanem Lencem z Mladé Boleslavi. Všichni dodatečně nominovaní jsou nováčky v národním týmu.

Kalous: Odešlo nám 150 kanadských bodů, ty hráče je těžké nahradit. Sráží nás individuální chyby Kalous: Odešlo nám 150 kanadských bodů, ty hráče je těžké nahradit. Sráží nás individuální chyby Čtěte zde

O absenci účastníka zářijového Světového poháru Kundrátka bylo jasno už týden, protože si v utkání KHL zlomil ruku a vypadl zhruba na šest týdnů ze hry. Kouč Josef Jandač ale musí oželet na prvním dílu Euro Hockey Tour v Plzni a Helsinkách další tři hokejisty. Místo nich sáhl po hráčích, kteří ještě za reprezentaci nenastoupili, a má tak v pětadvacetičlenném výběru už osm nováčků.

Vedle Dietze, o jehož nominaci už v neděli večer informoval klubový web Hradce Králové, Pavelky, Hyky a Lence jsou to útočníci David Kämpf z Chomutova, Robin Hanzl z Litvínova, liberecký Michal Bulíř a Karel Vejmelka z Komety Brno, který bude plnit roli třetího gólmana.

Čeští hokejisté se sejdou před Karjalou v úterý v Plzni, kde o dva dny později od 18:00 nastoupí proti Švédsku. V sobotu je po přesunu do Helsinek čeká zápas s Finskem a v neděli se utkají s Ruskem.

Šestadvacetiletý Dietz si v této sezoně extraligy připsal v 19 zápasech 11 bodů za čtyři branky a sedm asistencí. Bývalý hráč Českých Budějovic má na kontě v nejvyšší soutěži 126 utkání a 23 bodů (10+13).

Třiadvacetiletý Pavelka se již zúčastnil dvou předsezonních kempů adeptů reprezentace letos v Rokycanech a loni v Jihlavě. Za Litvínov, s nímž loni dosáhl na titul, odehrál v sezoně 18 duelů a zaznamenal tři góly a čtyři nahrávky. V extralize nastoupil dohromady do 150 zápasů s bilancí 38 bodů za 14 branek a 24 finálních přihrávek.

Dělovka 160 kilometrů v hodině? Makal jsem na tom. Brankáři se mě báli, přiznává veterán Zíb Dělovka 160 kilometrů v hodině? Makal jsem na tom. Brankáři se mě báli, přiznává veterán Zíb Čtěte zde

Stejně starý Hyka absolvoval dokonce všechny tři letní přípravné kempy od roku 2014 a pro únorové dva domácí zápasy Euro Hockey Tour s Ruskem figurovalo jeho jméno mezi náhradníky.

Útočník, jenž má zkušenosti ze švédské ligy, je v dosavadním průběhu extraligové sezony nejproduktivnějším hráčem Mladé Boleslavi. Za 16 zápasů si připsal 15 bodů (6+9). Svou bilanci v extralize tak vylepšil na 118 startů a 63 bodů za 31 gólů a 32 asistencí.

O dva roky staršímu Lencovi patří v klubové produktivitě třetí příčka díky 11 bodům (6+5) v 17 utkáních. V extralize má odehráno 157 zápasů s bilancí 69 bodů za 34 branek a 35 přihrávek.

reklama