reklama

Debakl 1:7? Odehráli jsme vyrovnané utkání, rozhodly blbé góly, myslí si Koffer

Oscar Bjerselius spolu s parťákem Zionem Nybeckem slaví gól do sítě Česka ve skupinovém klání na MSJ 2021. Oscar Bjerselius spolu s parťákem Zionem Nybeckem slaví gól do sítě Česka ve skupinovém klání na MSJ 2021. autor: ČTK
Slušný rozjezd, hrůzostrašný konec. Česká dvacítka neudržela na mistrovství světa krok se Švédskem a schytala debakl 1:7. Po krátké pauze ji navíc čeká další těžká váha: Rusko. "Musíme zapomenout na první utkání, dobře se vyspat a hrát lépe," velí útočník Filip Koffer.

"Samozřejmě, že jsme čekali lepší výsledek. Jednoznačně. Do branky na 3:1 jsme o něj bojovali. Pak už bohužel ne," smutnil trenér Karel Mlejnek.

Češi odstartovali sebevědomě. Dobře bruslili, bojovali, byli nebezpeční. Díky přesilovkové trefě Jana Myšáka dokonce vedli. Stav 1:1 v necelé půlce zápasu dával naději.

Zvlášť s vědomím, že Švédsko neodehrálo žádný přípravný zápas a před turnajem kvůli koronaviru přišlo o čtyři opory nebo část realizačního týmu včetně hlavního kouče Tomase Monténa. "Kdy jindy než teď?" mohlo znít hlavami českých juniorů, kteří s výběrem Tre kronor prohrávají pravidelně od roku 2003.

Oslabený a nerozehraný protivník však postupem času našel správný rytmus, a tak Češi začali faulovat. Od druhé "vyhráli" na počet vyloučených 6:2.

"Začali jsme dobře, ale pak jsme dělali moc chyb, což bylo klíčové. Bylo tam od nás spousta zbytečných faulů a oni hráli dobře přesilovky," uznal kapitán Myšák. Mlejnek dodal: "Branky inkasované v oslabení byly až na jeden případ z předbrankového prostoru, na který se musíme lépe zaměřit."

Krutý výprask hned na úvod. Mladí Češi vedli, pak je švédská smršť smetla sedmi góly Krutý výprask hned na úvod. Mladí Češi vedli, pak je švédská smršť smetla sedmi góly Čtěte zde

Švédové proměnili hned tři přesilové hry, další gól vstřelili v oslabení. Hru pět na pět ovládli poměrem 3:0. Na střely vyhráli 41:25, kralovali také na buly.

Fanoušky, kteří věřili v pomstu za debakl 0:5 ze čtvrtfinále minulého šampionátu, dostihlo bolestivé vystřízlivění. Skóre 1:7 hovoří za vše.

Ne všichni ale viděli výsledek tak černě. "Myslím si, že jsme se soupeřem odehráli vyrovnané utkání. Jen jsme dostali blbé góly a přestali jsme hrát," prohlásil Koffer z prvoligových Litoměřic, který by však za normálních okolností, tedy bez probíhající pandemie, nastupoval v zámořské juniorce.

Nadcházející program není pro Čechy zrovna přívětivý. Zhruba po dni odpočinku vyzvou Rusko, dalšího velkého favorita, který v úvodním klání porazil Spojené státy 5:3.

"Rusové budou trošku více čerství, protože měli dnes volno, ale tak to je. Zápasy jsou rychle za sebou. Nám je to ale jedno, připravíme se. Každý soupeř tady má velkou kvalitu," uvedl Koffer.

Je otázkou, jestli proti sborné naskočí brankář Nick Malík, jenž od Švédů schytal všech sedm gólů a měl úspěšnost zákroků pod 83 procenty. "Chytil spoustu šancí, góly nebyly jeho. Jeho výkon mě nepřekvapil, Nick je výborný gólman," vyzdvihl parťáka Koffer.

reklama