Nejdřív přetahovaná, potom demolice. Hokejisté porazili Rakousko 7:2

24. 4. 2021 21:08
Čeští hokejisté porazili v utkání Euro Hockey Challenge Rakousko vysoko i v domácí odvetě. V Jindřichově Hradci dvakrát ztráceli, nakonec ale zvítězili 7:2 a navázali na čtvrteční výhru 5:0 ve Vídni.
A další zásah. Rakušané v sobotu inkasovali hned sedmkrát.
A další zásah. Rakušané v sobotu inkasovali hned sedmkrát. | Foto: ČTK

Vítězný gól týmu se sedmi debutanty v sestavě vstřelil ve 48. minutě v přesilovce útočník Filip Suchý, který se prosadil i v minulém utkání.

První start v dresu reprezentačního A-týmu si připsali brankáři Dominik Frodl a Milan Klouček, obránci Vojtěch Budík s Liborem Zábranským i útočníci Jiří Černoch, Jan Hladonik a Karel Plášek. Plášek dokonce premiéru ozdobil gólem, když odpověděl na první ze dvou branek Benjamina Baumgartnera.

Podruhé vyrovnával rovněž prvním reprezentačním gólem Jan Dufek. Dvě asistence zaznamenal obránce Radim Šalda. Suchý v závěru nahrál v oslabení na branku Petru Kodýtkovi, který také slavil první vstřelený gól v národním mužstvu. Rozdíl ve skóre pak zvýraznili ještě Jakub Flek a dalšími premiérovými góly Šimon Stránský a Luboš Horký.

Hned v úvodních vteřinách byl blízko gólu dorážející Flek. Jenže už na začátku druhé minuty šel pykat Kodýtek, z jeho trestu uplynulo 36 sekund a Baumgartner povedenou ranou k tyčce prostřelil Frodla. Richter o chvilku později mířil mezi betony českého brankáře a moc nechybělo, aby zvýšil. V páté minutě měl dobrou šanci Mašín, poté neuspěl ani Blümel.

Přesně po devíti odehraných minutách hráli přesilovku také Češi, ale bez efektu. V 18. minutě pálil nebezpečně na lapačku Stránský, Schmidt byl opět připravený. Domácí se dočkali až 55 sekund před koncem první třetiny, kdy využil Zacharovu pěknou nahrávku Plášek a zavěsil nekompromisně pod horní tyčku.

Hned zkraje druhé části hráli Češi přesilovku, ale ani tentokrát neuspěli. Ve 24. minutě v signalizované výhodě Gazda hledal střílenou přihrávkou Pláškovu čepel, jenže úspěšný střelec prvního gólu mladého českého výběru tentokrát v obrovské šanci minul.V další přesilovce neuspěl Flek, vzápětí se pěknou individuální akcí zaskvěl Blümel, ale i jeho vychytal rakouský gólman.

Přišla Ščotkova rána od modré, Schmidt jen se štěstím vytěsnil kotouč mimo branku. Těsně před polovinou utkání se Frodl rozloučil skvělým zákrokem proti ráně bez přípravy, do níž se na kruhu pořádně opřel Spannring. Vzápětí už zamířil do brankoviště v souladu s plány trenérů Klouček.Po závaru neuspěl na druhé straně Černoch. Podobně jako Frodl neuhájil čisté konto příliš dlouho ani Klouček. A znovu u toho byl Baumgartner, jenž se prosadil z dorážky.

Vzápětí mohl odpovědět Flek, tváří v tvář Schmidtovi však neuspěl. Další sólový nájezd vychytal rakouský gólman ve 34. minutě, kdy na něho jel Gazda. Ještě do druhé přestávky však stihl v přesilovce vyrovnat zblízka Dufek. Další šanci spálil Blümel.

Třetí třetina patřila jednoznačně českému výběru. Svou převahu promítl do posledních 13 minut hned pěti góly. Ten vítězný si připsal v přesilovce Suchý, v 56. minutě ho následoval v oslabení Kodýtek. Během 48 sekund se v divokém závěru prosadili ještě Flek, Stránský a Horký.

ČR - Rakousko 7:2 (1:1, 1:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 20. Plášek (Zachar, Šalda), 36. Dufek (L. Horký, Šalda), 48. F. Suchý (Blümel, Ščotka), 56. Kodýtek (F. Suchý), 59. Flek (Pour, Kodýtek), 60. Š. Stránský (Dufek), 60. L. Horký - 2. Baumgartner (Harnisch, Zündel), 31. Baumgartner (Harnisch, Schneider). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Jindra, Zíka (všichni ČR). Vyloučení: 3:8. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

ČR: Frodl (30. Klouček) - Mašín, Ščotka, Gazda, Budík, Zábranský, Šalda, Galvas - Flek, Kodýtek, Pour - Blümel, F. Suchý, L. Horký - Dufek, Černoch, O. Beránek - Zachar, Hladonik, Plášek - Š. Stránský. Trenéři: Filip Pešán, Martin Straka a Jaroslav Špaček.

Rakousko: Schmidt - D. Maier, N. Brunner, Zündel, Hackl, Jakubitzka, Kirchschläger, Kragl, Schnetzer - Ulmer, Rauchenwald, Spannring - Schneider, Baumgartner, Harnisch - M. Huber, Nissner, M. Richter - Schwinger, Kainz. Trenéři: Roger Bader, Philipp Lukas a Markus Peintner.