reklama
21:00

Nominační TK hokejové reprezentace před MS

Vítejte u online reportáže z nominační tiskové konference hokejové reprezentace před MS. Tisková konference by měla začít v neděli 5. května kolem 21:00.

Dobrý večer! Po závěrečném utkání Carlson Hockey Games nás čeká nominační tisková konference k MS. Ta by měla začít zhruba kolem 21:00.

AKTUÁLNÍ SOUPISKA ČESKÉ REPREZENTACE

 

Brankáři: Jakub Kovář, Patrik Bartošák, Šimon Hrubec, Marek Langhammer

 

Obránci: Radko Gudas, Filip Hronek, Jakub Jeřábek, Petr Zámorský, Jakub Rutta, Jan Kolář, Tomáš Kundrátek, Jakub Krejčík, David Sklenička, David Musil, Michal Moravčík

 

Útočníci: Jakub Voráček, Dominik Simon, Michael Frolík, Dmitrij Jaškin, Filip Chytil, Ondřej Palát, Hynek Zohorna, Tomáš Zohorna, Dominik Kubalík, David Tomášek, Tomáš Fořt, Rudolf Červený, Lukáš Rousek, Jan Kovář, Martin Zaťovič, Michal Řepík, Robin Hanzl, Jakub Vrána

Zdá se, že tisková konference začne později než v očekávaných 21:00. Přeci jenom není pro kouče národního týmu jednoduché vybrat z množství výborných hráčů a navíc případně počítat s volnými místy pro trio Pastrňák, Krejčí, Hertl.

TISKOVÁ KONFERENCE PRÁVĚ ZAČÍNÁ.

Na tiskové konferenci k nominaci na MS je přítomen Zdeněk Zikmund, Miloš Říha a Petr Nedvěd. Jedná se tedy o tiskového mluvčího ČSLH, trenéra hokejové reprezentace a generálního manažera reprezentace.

Miloš Říha: Příprava byla náročná, trvala trochu déle, ale hráči k tomu přistoupili velmi zodpovědně. Velké díky patří hráčům, kteří se dnes nedostali do závěrečné nominace. Tým jsme skládali podle charakteru, jak se hráči jevili během přípravy, ale také samozřejmě na základě statistik.

NOMINACE ČESKÉ REPREZENTACE NA MS

 

Brankáři: Jakub Kovář, Patrik Bartošák, Šimon Hrubec

 

Obránci: Radko Gudas, Michal Moravčík, Jakub Rutta, Filip Hronek, David Sklenička, David Musil, Petr Zámorský, Jan Kolář

 

Útočníci: Jakub Voráček, Michael Frolík, Dominik Simon, Dmitrij Jaškin, Filip Chytil, Ondřej Palát, Jan Kovář, Jakub Vrána, Dominik Kubalík, Robin Hanzl, Michal Řepík, Hynek Zohorna, Tomáš Zohorna, David Tomášek

Miloš Říha: Měli jsme jasno docela brzy. Dnes se rozhodovalo zhruba o třech čtyřech místech.

Miloš Říha: Váhal jsem na všech pozicích. Kluci odvedli neskutečný kus práce, všichni k tomu přistupovali profesionálně.

Miloš Říha: Na soupisku napíšeme dva brankáře. Do pole si pak ponecháme tři místa.

Miloš Říha: Brankářská jednička není určená. Gólmani měli jisto pro tento turnaj, dva z nich i pro MS. Všichni gólmani, kteří se zúčastnili reprezentačních akcí nás přesvědčili, že jsou schopni reprezentovat.

Miloš Říha: David Tomášek je dravé mládí. Má velmi dobré statistiky, když se podíváme na střelbu. Samozřejmě má nedostatky do obrany, ale věřím, že když ho napíšeme na soupisku, odvedenou prací nám to vrátí.

Miloš Říha: Silná stránka? Máme velmi kvalitní první dvě pětky. Pokud tomu budou dávat tón, další pětky jsou schopny se k tomu přidat. Můžeme s formacemi pracovat, tvořit nové pětky. Chtěli jsem, aby to bylo vyvážené na všech frontách.

Miloš Říha: Martin Zaťovič dostal na výběr. Řekl, že měl těžkou sezónu a rád by se připravil na novou sezónu. Nechtěl jet v nejistotě, že bychom ho poté v Bratislavě nenapsali na finální soupisku. Radši chtěl pozici přenechat mladším hráčům.

Petr Nedvěd: V zámoří čekáme na konec série Columbus - Boston, kde máme Davida Pastrňáka s Davidem Krejčím. Samozřejmě čekáme také na sérii San Jose - Colorado, kde máme Tomáše Hertla. Obě série se ale vyvíjí v neprospěch české reprezentace. Na tyto hráče ovšem každopádně počkáme.

Petr Nedvěd: Jestliže vypadne Colorado, Pavel Francouz přiletí a doplní trojici brankářů.

Miloš Říha: Sezóna Jana Sekáče byla vynikající. Počítali jsme s ním, ale v posledních dnech jsme viděli, že se trápí. Má problémy, které mu nedovolí odjet na MS. Radim Zohorna měl bohužel střevní chřipku a radši jsme jeho učinkování v reprezentaci ukončili.

Zdeněk Zikmund: Realizační tým má jednodenní volno. Sraz je 7. května v 9:00 v Praze na hlavním nádraží. Pojedeme obyčejným zastávkovým vlakem, který z Prahy odjíždí v 9:50. Hráči mohou přistupovat na zastávkách, které mají nejblíže.

KONEC TISKOVÉ KONFERENCE.

reklama