reklama

Lauko má poškozené vazy, na MS končí. Češi nechtějí trest pro Sokolova

Zraněný Jakub Lauko. Zraněný Jakub Lauko. autor: Dalibor Sosna
Zraněný hokejista Jakub Lauko už do juniorského MS v Ostravě nezasáhne. Vyšetření jednoho z lídrů domácího týmu odhalilo poškození kolenních vazů.

Útočník Providence se zranil hned v úvodu čtvrtečního zápasu s Ruskem po střetu s Jegorem Sokolovem a Dmitrijem Voronkovem.

"Jakub podstoupil vyšetření magnetickou rezonancí, které ukázalo poškození postranního vazu v koleni. Jeho další účast na mistrovství světa je vyloučená," řekl trenér Václav Varaďa novinářům po dnešním tréninku.

Lauko podle všeho tým opustí a odletí zpět do zámoří. "Asi by tady rád zůstal a i my bychom byli rádi, kdyby to tak bylo. Ale předpokládáme, že organizace Boston Bruins bude chtít, aby se co nejdříve dostavil na další vyšetření a léčbu, která ho čeká, do Ameriky," uvedl Varaďa.

Rozhodčí zákrok na Lauka neoznačili za faul a ani Sokolov žádnou vinu za zranění protihráče necítil.

"Myslím si, že to byla trochu shoda náhod a nešťastná situace. Od Sokolova došlo jako kdyby k podražení ze strany, Jakub ztratil rovnováhu, malinko škobrtnul a padal. Druhý hráč, který ho dojížděl, se jen následně snažil hrát do těla," popsal Varaďa zákrok ze svého pohledu.

Češi nejspíš nebudou usilovat o Sokolovovo dodatečné potrestání. "Je to hrozně těžké posoudit, od toho jsou na ledě rozhodčí. Nás hlavně mrzí ztráta Jakuba pro další průběh mistrovství," řekl Varaďa, jehož tým se ve čtvrtek s Laukovou absencí dokázal vyrovnat a obhájce bronzových medailí porazil 4:3.

Dostál nebyl nervózní a po výhře skákal radostí. Atmosféru znal z para hokeje Dostál nebyl nervózní a po výhře skákal radostí. Atmosféru znal z para hokeje Čtěte zde

Zda Lauka nahradí Karel Plášek, nebo Vojtěch Střondala, kteří čekají na dopsání na soupisku, Varaďa neprozradil. "Budeme to řešit během odpoledne a večer se to hráči dozví na týmové poradě," uvedl kouč.

Lauka se pokusí nahradit Karel Plášek, kterého vedení českého týmu dopsalo dnes večer na soupisku. "Počítali jsme, že Jakub dostane velkou roli, a to, že se zraní v prvním střídání, je pro nás nepříjemnost. Turnaj tím ale nekončí. Věřím, že hráč, který bude dopsaný místo něj, odvede v dalším zápase vše, co v něm je," uvedl Varaďa ještě předtím, než prozradil, zda dostane přednost Plášek, či Vojtěch Střondala.

Další utkání čeká domácí výběr v sobotu, kdy se utká s Německem. Ve skupině mají Varaďovi svěřenci ještě Kanadu a finalisty minulého MS ze Spojených států.

reklama