reklama

Že máme nejhorší tým? Chceme expertům zavřít pusy, tvrdí Mrázek

Petr Mrázek Petr Mrázek autor: Milan Kammermayer
Trenér Josef Jandač po pondělním prvním společném tréninku reprezentace před Světovým pohárem oznámil, že do branky v zápasech na turnaji postaví Petra Mrázka a Michala Neuvirtha. Mrázek je momentálně prvním brankářem Detroitu. Z trojice brankářů nominovaných na Světový pohár je nejmladší.

Na MS do 20 let v roce 2012 jste se proslavil tím, jak jste prožíval vychytané zákroky. Lze čekat něco podobného v národním dresu na Světovém poháru?

Uvidíme, ale myslím si, že jsem se od té doby změnil. Myslím si, že jsem teď v brance klidnější, než jsem býval.

Poradilo vám to okolí?

Je to tak, že člověk se vyvíjí, snaží se okolí vnímat jinak a učit se nové věci.

A když přijde emotivní zápas?

Nevím. Nikdy neříkej nikdy. Možná k tomu dojde.

Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Prohlédněte zde

NHL jsou gólmani hodně velkým tématem. Jaké to pro vás bude měřit se s Careym Pricem nebo třeba Henrikem Lundqvistem?

To řeší pouze novináři v Americe tím, že nás nějak zařadili. Mně je jedno, jestli chytám proti Priceovi, nebo komukoliv jinému.

Překvapilo vás, že novináři za mořem Česko dávají v žebříčcích na poslední místa?

Abych řekl pravdu, tak to moc nečtu. Jen jsem to zaslechl. My půjdeme zkusit všem zavřít pusy, aby tohle už nenapsali.

Kde by měla být síla českého týmu?

Partu máme výbornou a dokážeme zahrát jako tým. Šanci určitě máme. Je to krátkodobý turnaj, ale když budeme makat jako tým, tak věřím, že něco dokážeme uhrát.

Příprava na SP odstartovala. Voráček radil všem okolo, Mrázek s Neuvirthem se utkají o post jedničky Příprava na SP odstartovala. Voráček radil všem okolo, Mrázek s Neuvirthem se utkají o post jedničky Prohlédněte zde

Jak vysoko Světový pohár řadíte v kontextu olympiády nebo mistrovství světa?

Každý chce vyhrávat zápasy a je jedno, jestli je to v NHL, na mistrovství světa, nebo na olympiádě. Pocit z vítězství je vždycky stejný.

Jak se cítíte po kondiční stránce?                     

Když jsem šel letos poprvé na led, tak jsem se cítil výborně. Musím říct, že tohle léto jsem toho natrénoval nejvíc.

Co letní příprava obnášela?

Jsem na ledě třetím týdnem. Uvidíme, jak to půjde, protože trénink a zápas je něco úplně jiného. Jsem rád, že máme připravené do brány i další varianty. Je to trochu jiné tím, že je to krátkodobý turnaj. Odehrává se před začátkem sezony, kdy nikdo nemá nic odehrané, ale všichni se na to těšíme.

Pomohla vám i minulá sezona?

Každá sezona je pro gólmana něco nového. Učí se nové věci a sbírá zkušenosti. V minulé sezoně jsem se poučil z dobrých i špatných věcí. Posunul jsem se trochu dál.

Je nějak ovlivněna příprava vzhledem k Světovému poháru?

Ne. My (Detroit) jsme skončili poslední sezonu celkem brzo, vypadli jsme v pěti zápasech. Přípravy bylo dost. Absolvoval jsem ji se svým kondičním trenérem Martinem Horylem, nijak se to v suché části nelišilo od jiných let. Mezi polovinou a začátkem srpna jsem šel na led. Trénoval jsem dva týdny sám a poslední týden s Frýdkem.

reklama