Dvacítka začala přípravu na domácí šampionát jasnou porážkou se Švédy

20. 12. 2019 19:54
Čeští hokejisté do 20 let v prvním přípravném utkání před mistrovstvím světa v Ostravě a Třinci podlehli ve Frýdku-Místku jednoznačně 1:5 Švédsku. Jediný gól domácího výběru před dvoutisícovou návštěvou v hale Polárka vstřelil ve 31. minutě Matěj Pekař.
Nils Höglander ze Švédska a Adam Raška z České republiky v přípravném zápase ČR "20" - Švédsko "20" | Foto: ČTK

Čeští junioři nastoupili v brance s Lukášem Paříkem, jenž inkasoval jako první ve 14. minutě, kdy ho překonal Samuel Fagemo. Krátce po polovině zápasu vyrovnal tečí střely Šimona Kubíčka od modré Pekař, pak už ale skórovali jen Švédové.

V české sestavě chyběla očekávaná brankářská jednička Lukáš Dostál i tahoun ofenzivy Jakub Lauko, jenž se k týmu připojil ve středu.

Generálku na šampionát absolvují svěřenci trenéra Václava Varadi v neděli proti Slovensku v Třinci. Turnaj začne 26. prosince, čeští hokejisté se v základní skupině utkají s Ruskem, Německem, USA a Kanadou.