reklama

Je hrozný, ztrácíte s ním čas, shodil českého reprezentanta vlastní klub. Jandač je pobavený

Robert Kousal na MS 2016. Robert Kousal na MS 2016. autor: ČTK
Zranění, únava, narození potomka. Kouč hokejové reprezentace Josef Jandač musí při skládání každé nominace řešit různé komplikace. Minimálně v jednom případě však jen pobaveně kroutí hlavou. To když po švýcarském Davosu chce Roberta Kousala.

Praha - Jandač dostal od Davosu radu, ať Kousala na olympijskou generálku - moskevský Channel One Cup - raději nebere. Přesto po něm sáhl. Něco mu říkalo, že informace ze Švýcarska nebudou úplně objektivní.

Bez nováčků. V nominaci hokejistů jsou i Michálek, Erat, Koukal či Růžička Bez nováčků. V nominaci hokejistů jsou i Michálek, Erat, Koukal či Růžička Čtěte zde

Jsou totiž pořád stejné.

Když je na obzoru reprezentační pauza, dlouholetý trenér a generální manažer Davosu Arno del Curto zvedne telefon a vykládá Jandačovi, že povolání Kousala nemá smysl. "Vždycky ho totálně shodí," prozrazuje šéf české střídačky. "Prý absolutně není možné, abychom ho brali, protože je hrozný, šílený a kondičně nepřipravený."

Kousal letos ve 26 zápasech zaznamenal 20 bodů (5+15), podle statistik tedy patří k oporám týmu. Navíc je třeba připomenout, že bohaté švýcarské kluby mají na cizince velké nároky. Berou jen ty nejlepší.

"A ten kluk furt hraje," komentuje Kousalovy výkony Jandač. "Patři tam mezi útočníky, kteří dokážou něco produkovat. Hraje druhou pětku, přesilovku." 

Kousal přišel do Davosu v létě 2016 po mistrovství světa v Moskvě a Petrohradu, kde zaujal. Dal dva góly, hrál s velkým nasazením a chodil na oslabení. Stabilní výkony podává i na klubové scéně. Slušně si vedl v KHL, ve Švýcarsku zůstane minimálně do konce současného ročníku.

Zavinili jsme si to sami, prohlásil Putin. Ruským sportovcům v účasti na olympiádě bránit nebude Zavinili jsme si to sami, prohlásil Putin. Ruským sportovcům v účasti na olympiádě bránit nebude Čtěte zde

"Upřímně - v Davosu je docela dost velká konkurence," připomíná Jandač. "Tak si říkám - když je Robert takhle mizerný, proč si ho tam pořád drží ve druhé pětce? Pozval jsem si ho, abych viděl, jestli je fakt tak špatný, nebo jestli naváže na výkony z Moskvy."

Odchovanec Pardubic bojoval o světový šampionát i loni, ale do finálního výběru nepronikl. Od trenéra Arna del Curta tehdy dostal nepěkný posudek, přestože bylo po sezoně.

"Curto mi volal, abychom Roberta nebrali," tvrdí Jandač. "Že je to pro něj i pro nás ztráta času. Že je špatně připravený a musí si obléknout tričko s trenkami a jít ven trénovat."

"Musím říct, že tohle mě hodně baví," dodává reprezentační trenér.

Otázkou je, jestli del Curto myslí drsná slova alespoň trochu vážně, nebo zkrátka zkusí cokoliv, aby měl své hokejisty v plné síle a minimalizoval u nich riziko zranění.

Brankář Čech v pivovaru nebo Ledecká na Sněžce. Kalendář představuje hvězdy v originálním prostředí Brankář Čech v pivovaru nebo Ledecká na Sněžce. Kalendář představuje hvězdy v originálním prostředí Prohlédněte zde
reklama