reklama

Ručinský: Stěžejním hráčem týmu bude Voráček. Taktiku jsme probrali, řešíme ještě lékařské prohlídky

Martin Ručinský, generální manažer české reprezentace na Světovém poháru. Martin Ručinský, generální manažer české reprezentace na Světovém poháru. autor: ČTK
V neděli se čeští hokejisté sejdou, den nato vyjedou na led k prvnímu tréninku. A po třech přípravných zápasech hurá na Světový pohár. "Všichni se na něj těší, protože bude velkolepý," hlásí generální manažer týmu Martin Ručinský, který dlouhodobě komunikuje s hráči, ale společně s kolegy řeší i další věci kolem mužstva. Včetně taktiky.

Co všechno zbývá dořešit před Světovým pohárem?

Myslím, že už všechno máme tak nějak připravené. Jen ještě musíme dořešit, jak čtvrtého proběhnou lékařské prohlídky. Nechceme, aby se tam v jeden čas navalilo dvacet kluků.

Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Program, výsledky, statistiky. Vše o Světovém poháru v hokeji 2016 Prohlédněte zde

S hráči dlouhodobě komunikujete. Jakou mají před blížícím se turnajem náladu?

U kluků, se kterými jsem mluvil, mě zajímal jejich zdravotní stav a kondice. Jinak se všichni shodli na tom, že se na turnaj těší, protože bude velkolepý. Až na pár hráčů, kteří ještě řeší zdravotní trable (jde o Krejčího a Hertla, jejich start musí povolit Boston, resp. San Jose, pozn. red.), jsou všichni připravení.

Do začátku akce zbývají necelé tři týdny. Už máte jasno, jaký hokej budete hrát?

Při sezeních, která jsme měli, se samozřejmě řešila taktika, ale i plno dalších věcí. Bavili jsme se o tom, jakým stylem hrát a na co máme mužstvo. Taktika se ale odvíjí i od toho, s kým budeme hrát. Ale víc o tom mluvit nemůžu, je to interní věc.

Kapitánské céčko jste přidělili Tomáši Plekancovi. Koho bude mít za asistenty?

Zveřejnili jsme akorát kapitána. Jde o to, že David Krejčí figuruje mezi asistenty, takže čekáme, jak to s ním dopadne. Všechny asistenty zveřejníme asi na začátku turnaje.

Jandač: S Krejčím počítáme, jedničku vybranou máme. A prognózy nás nechávají v klidu Jandač: S Krejčím počítáme, jedničku vybranou máme. A prognózy nás nechávají v klidu Čtěte zde

Osmi hráčům výběru je nanejvýš 25 let, nikdo z nich nemá zkušenosti z takhle velké akce. Nebudou vyžadovat odlišný přístup?

Myslím, že ne. Sice jsou mladí, ale zároveň mají i dost zkušeností na to, aby si hráli svoji hru. Nevidím v tom problém.

Zatímco start David Krejčího je stále nejistý, další česká hvězda Jakub Voráček určitě nastoupí. Co od něj čekáte?

Jakub bude stěžejní hráč, ve svém klubu je hvězda. Loni měl třeba pomalejší sezonu, ale předtím hrál vynikající hokej. Dneska už je to vyspělý hráč. Očekávám, že bude připravený fyzicky a psychicky, protože mužstvo na něm bude stát.

Je obtížné vstoupit do sezony zrovna Světovým pohárem? Vy už jste to zažil dvakrát.

Není to jednoduché. Záleží, jak se na to hráč připraví. Ať chcete nebo ne, přípravu zkrátka musíte přizpůsobit turnaji. Někdo má starty do sezony pomalejší, někdo do toho vletí jako raketa. Samozřejmě není úplně ideální začít sezonu tímto turnajem, ale Světový pohár zkrátka takový je. Podřídíme se tomu.

reklama