reklama

Rychlý gól a cesta do Motola. Galvas předčil v reprezentaci otce, pak se zranil v obličeji

Jakub Galvas (v popředí) vstřelil na rozdíl od otce Lukáše (v pozadí) gól v reprezentaci. Jakub Galvas (v popředí) vstřelil na rozdíl od otce Lukáše (v pozadí) gól v reprezentaci. autor: Lukáš Filipec
Pro Jakuba Galvase skončilo první utkání za národní tým proti Švýcarsku kvůli zranění předčasně. Ještě předtím však stihl skórovat.

Příbram - Jen jedinou třetinu trvala premiéra osmnáctiletého obránce Jakuba Galvase v reprezentačním dresu. Z duelu Euro Hockey Challenge proti Švýcarsku musel poté odstoupit kvůli nepříjemnému zranění v obličeji. I přesto stihl využít omezeného času na ledě a debut oslavil gólem.

Syn devětatřicetiletého ostříleného beka Lukáše Galvase, s nímž odehrál za Olomouc sezonu v obranné dvojici, se prosadil už v deváté minutě a otevřel skóre. Svého otce v tomto ohledu již předčil, neboť Lukáš Galvas má ze sezony 2012/13 na kontě tři starty, ale nulu v kolonce vstřelených branek. Od druhého dějství už ale v sestavě chyběl.

"Dostal tam ránu loktem nebo ramenem. Ten jeho stav se vyvíjel, po ošetření na střídačce ještě hrál, ale nebylo mu úplně dobře. Takže jsme ho stáhli a jel na vyšetření do Motola na stomatochirurgii a neurologii. Bude tam třeba nějaké odborné šití v ústech a nelze vyloučit ani otřes mozku," přiblížil novinářům lékař týmu Tomáš Vyskočil.

"Jakub byl otřesený po ráně do obličeje, jde o nepříjemné zranění spodní čelisti, ale přesnou diagnózu nevím. Myslím si však, že zítra k dispozici nebude a nedokážu teď říct, jak to s ním bude vypadat dál," uvedl kouč Josef Jandač.

reklama