reklama

Sobotka nedohrál zápas s Ruskem a musel do nemocnice na vyšetření. Zranění by nemělo být vážné

Vladimír Sobotka Vladimír Sobotka autor: Milan Kammermayer
Český útočník Vladimír Sobotka nedohrál pro zranění přípravný zápas proti Rusku v Petrohradu.

Petrohrad - Útočník Vladimír Sobotka se zranil v polovině úvodního přípravného utkání českých hokejistů na Světový pohár v Petrohradu proti Rusku. Po úderu do pravého ramena odjel na vyšetření do nemocnice. Zranění by však nemělo být vážné a trenéři věří, že do zápasů SP zasáhne.

Živě: Rusko - Česko. Polák v závěru snížil, ale Rusko udrželo výsledek 4:3 Živě: Rusko - Česko. Polák v závěru snížil, ale Rusko udrželo výsledek 4:3 Čtěte zde

"Je tam zranění v horní části těla. 'Sob' byl na rentgenu, ale nemá tam nic zlomeného. Zítra se na něj podívá Pavel Kolář a věříme, že ty prognózy jsou takové, že by se mohl do turnaje vrátit. Nevím, zda už teď v sobotu, ale mohlo by to vyjít proti Severní Americe v zámoří, případně pak na ostrý start s Kanadou," řekl kouč Josef Jandač.

"Určitě budeme potřebovat znát tu lékařskou analýzu, abychom teď ve dvou zápasech třeba netočili jedenáct útočníků a nečekali na Vláďu, který by pak stejně nehrál," doplnil Jandač.

Centr čtvrté formace odstoupil po zákroku obránce Nikity Zajceva z ledu a do hry se už nevrátil. Sobotka před zraněním strávil na ledě osm minut a 16 vteřin a ve čtvrté minutě přihrál na úvodní gól utkání Michalu Kempnému.

reklama