reklama

V Americe jsem se naučil dřít, říká posila hokejového Litvínova Nejezchleb

Richard Nejezchleb. Richard Nejezchleb. autor: Tomáš Liška
V osmnácti letech se rozloučil s Českou republikou a zamířil hrát hokej do zámoří. Richard Nejezchleb se čtyři roky protloukal kluby ve Spojených státech a Kanadě, do vysněné NHL se ale nedostal. V létě se Nejezchleb vrátil do Česka, kde podepsal smlouvu s Litvínovem a trenér Jandač jej pozval na reprezentační kemp.

Rokycany – Na kemp reprezentace v Rokycanech přicestoval nový hráč Litvínova Richard Nejezchleb. Dvaadvacetiletý útočník předtím strávil čtyři roky v Severní Americe.

V roce 2014 si jej v pátém kole draftu vybral New York Rangers. Do hlavního týmu se však Nejezchleb neprobojoval. "Ale naučil jsem se tam hodně dřít,“ upozorňuje vysoký důrazný útočník.

Co vás přimělo vrátit se do České republiky a podepsat smlouvu s Litvínovem?

Neměl jsem dobrou sezonu a navíc jsem hrál v East Coast Hockey League, což se mi osobně nelíbilo poté, co jsem hrál AHL. Litvínov mi dal dobrou nabídku, a tak jsem se rozhodl na ni kývnout. Byla to souhra více faktorů, nabídka přišla v pravý čas.

Jak blízko jste měl v zámoří k NHL?

To nemůžu úplně posoudit. V jiném týmu bych možná šanci měl, ale ne v New Yorku. Rangers se loni hodně dařilo a musel bych hrát opravdu hodně dobře, aby mi dali vůbec příležitost.

Podíval jste se i do AHL, byla to nejtěžší soutěží vaší kariéry?

V Americe jsem vystřídal několik klubů. Nejvíce se mi líbilo v juniorce Tri-City Americans, tehdy se mi dařilo a cítil jsem se hodně dobře. Co se týče obtížnosti, tak nejtěžší byla AHL. V této soutěži to bylo více bruslivé, více silové.

Dali jsme šanci klukům, které v sezóně nemáme tolik na očích, vysvětlil přínos kempu Jaroslav Špaček Dali jsme šanci klukům, které v sezóně nemáme tolik na očích, vysvětlil přínos kempu Jaroslav Špaček Prohlédněte zde

V čem jste se v Americe nejvíce zlepšil?

Naučil jsem se pořádně pracovat. Být hlavně pilný a dřít. V Americe každý trénuje sám. Musíte být nejlepší a k tomu potřebujete nejvíce trénovat. Pokud tomu tak není, tak potom hrajete méně. Začal jsem tam každý den dřít naplno.

Po návratu do Česka jste mluvil o rozdílech mezi New Yorkem a Litvínovem. Už jste si zvykl?

Mně se ta změna líbí! S přítelkyní se nám podařilo najít byt, určitě jsem spokojený. Je tam klid, ve městě není moc lidí. Odpadly problémy s dopravními zácpami a podobně. Život v Litvínově si užívám. Mám rád pohodu.

Jaké máte dojmy z vašeho prvního kempu v dospělé reprezentaci?

Konflikt Klesla vs. Třinec graduje: Lži a šikana, tak lehce se mě nezbaví, zuří naštvaný exkapitán Konflikt Klesla vs. Třinec graduje: Lži a šikana, tak lehce se mě nezbaví, zuří naštvaný exkapitán Čtěte zde

Jsme tady samí mladí kluci, takže parta se vytvořila rychle. Většinu z nich jsem znal, takže pro mě to není nic nového. Nemůžu si stěžovat ani na trenéry, všechno je, jak má být.

V čem je největší rozdíl mezi reprezentační a klubovou přípravou?

Je to tu dobré. Hodně mě překvapilo tempo, je o dost rychlejší, než jsem očekával. Pro mě je takový kemp ideální v rámci přípravy na novou sezonu. Trochu jsem se rozstřílel, rozehrál. Tyto dva dny jsou zatím dobré.

Před zámořským angažmá jste působil ve Slavii, znal jste i některé spoluhráče v Litvínově?

Trochu jsem předtím znal Tomáše Pavelku, protože jsme spolu trénovali. Ze Slavie jsem od vidění znal kluky Doležalovy a Adama Chlapíka, který je teď ale v Mostě. Jinak jdu do neznámého prostředí.

Kemp hokejové reprezentace v Rokycanech Richard Nejezchleb | Foto: Tomáš Liška
reklama