reklama

Zdravotně indisponovaného Hanzla nahradí v týmu pro Karjalu Mertl

Třinec - Plzeň: Tomáš Mertl Třinec - Plzeň: Tomáš Mertl autor: Lukáš Filipec
Trenér hokejové reprezentace Josef Jandač musel před turnajem Karjala udělat první změnu v nominaci. Místo Robina Hanzla, jehož vyřadily zdravotní problémy, povolal jiného útočníka Tomáše Mertla z extraligové Plzně.

Praha - Jednatřicetiletý Mertl tak bude mít příležitost přidat další starty v národním týmu k dosud jedinému, když si debut odbyl v prosinci 2014 na podniku Channel One Cup v Soči v souboji s Finskem. Následující zápas s Rusy prožil na střídačce jako třináctý útočník.

Českobudějovický rodák prožívá zatím vynikající sezonu. Po návratu z Kontinentální ligy, kde oblékal předchozí ročník dresy Medveščaku Záhřeb a Ufy, táhne Škodu a je jedním z nejproduktivnějších hráčů soutěže. Za 18 zápasů si připsal 21 bodů díky 12 trefám a devíti nahrávkám, což ho řadí na čtvrtou příčku kanadského bodování extraligy.

Osmadvacetiletý Hanzl byl dlouhou dobu jedním z tahounů ofenzivy Litvínova a vysloužil si angažmá v Nižněkamsku. Účastníkovi letošního MS se zatím v KHL daří, ve své premiérové sezoně odehrál zatím 24 utkání s bilancí pěti vstřelených branek a 14 asistencí.

Český tým se před úvodním dílem série Euro Hockey Tour sejde v pondělí v Praze. V úterý odpoledne zamíří do Örebro, kde o den později nastoupí proti domácímu Švédsku. Po přesunu do Helsinek se Češi v pátek utkají se Švýcarskem a v neděli zakončí vystoupení na turnaji s Ruskem.

reklama