31. Hronek (Suchý)
29. Blichfeld (Boysen)
54. Krag-Christensen (Blichfeld)
61. From (Krag-Christensen)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání MS juniorů 2017 mezi Českem a Dánskem. Zápas skupiny A začne v Montréalu v úterý 27. prosince v 19:10.

Mistrovství světa juniorů pokračuje a českou reprezentaci čeká ve skupině A třetí a zároveň předposlední utkání proti Dánsku. Češi vstoupili do šampionátu nad očekávání dobře, když v úvodním zápase zdolali gólem v závěru třetí třetiny obhájce mistrovského titulu, Finy. Ve druhém utkání museli takřka celý zápas dotahovat proti Švýcarům a nakonec vybojovali bod. Dánové v roli největšího outsidera skupiny nejprve jednoznačně podlehli Švédům, ale v dalším střetnutí zaskočili hledající se Finy. Česká reprezentace potřebuje z dnešního utkání alespoň dva body, aby si zajistila postup do čtvrtfinále. Zápas začíná v Montréalu v 19:10.

Sestava Česka:

Vladař (Škarek) – Hrdinka, Hronek (C), Zbořil, Kalina, Krenželok, Vála – Kurovský, Špaček (A), Kaše (A) – Chlapík, Jašek, Koblížek – Nečas, Stránský, Musil – Šoustal, Suchý, Reichel. Trenér: Jakub Petr.

Sestava Dánska:

Petersen (Krog) – Gatz Nielsen, Weichel (A), Larsen, Mieritz (A), Koch, M. Röndbjerg – Thykjaer Andersson, From, True (C) – Blichfeld, J. Röndbjerg, Krag Christensen – Andersen, Boysen, Höeg – Wejse, Ladehoff, Madsen – Jensen. Trenér: Olaf Eller.

Česká reprezentace neprožila v Kanadě vůbec dobrou přípravu před mistrovstvím. Ve dvou zápasech s Kanaďany prohrála 0:5 a 0:8, Spojeným státům podlehla 0:4. V prvním zápase hráli Češi s obhájci titulu z Finska a gólem Krenželoka v první části vedli. Seveřané brzy kontrovali a vyrovnaný stav pak trval až do 59. minuty. Vítězství potom disciplinovaně hrajícím Čechům vystřelil ranou od modré čáry Špaček. Česko - Finsko 2:1. V dalším zápase se svěřenci trenéra Petra utkali se Švýcary. Houževnatý soupeř ve druhé pasáži dvěma brankami odskočil a Češi snížili až ve třetí části zásluhou Koblížka. Švýcaři se potom dostali zpět do dvoubrankového vedení, ani to je ale ke třem bodům nepřivedlo. Chlapík totiž snížil na 2:3 a sedmnáct sekund před koncem ve hře bez brankáře srovnal. Jenže prodloužení nemělo dlouhého trvání a Švýcaři po chybě Čechů na útočné modré čáře rozhodli již v první minutě. Česko - Švýcarsko 3:4 pp.

MS 20, Česko-Švýcarsko: Tomáš Šoustal (15) - Colin Gerber (24)
MS 20, Česko-Švýcarsko: Tomáš Šoustal (15) - Colin Gerber (24) | Foto: ČTK

Dánové se předloni do elitní skupiny juniorského mistrovství vrátili po třech a probojovali se do čtvrtfinále. Totéž se týmu ze severu Evropy povedlo také před rokem. Letos jsou ambice bojovných mladíků z Dánska totožné, a sice vyhnout se bojům o záchranu a ve čtvrtfinále se pokusit potrápit svého soupeře. Ve skupině Dánsko nejprve jednoznačně podlehlo Švédům 1:6, ale ve druhém utkání přehrálo favorizované Finy 3:2. Dánové vedli po dvou třetinách už o dvě branky a hráči Suomi dokázali ve třetí periodě dvěma brankami už pouze snížit. Po prohře s Čechy tedy velmi překvapivě nebodovali ani proti Dánsku. Zato Švédové v dalším utkání se Švýcary uspěli 4:2 a v tabulce se po dvou odehraných zápasech ujali vedení.

Skupina A:

1. Švédsko - 6 bodů, skóre 10:3

2. Česko - 4 body, skóre 5:5

3. Dánsko - 3 body, skóre 4:8

4. Švýcarsko - 2 body, skóre 6:7

5. Finsko - 0 bodů, skóre 3:5

(první čtyři mužstva postupují do čtvrtfinále, páté bude hrát o záchranu)

Zápas s Dánskem se po výhře nad Finskem a jednom bodu se Švýcary jeví jako klíčový. Pokud jej Češi zvládnou, zajistí si čtvrtfinále a budou se možná moci vyhnout Kanadě či USA.

Češi se s Dánskem na juniorském šampionátu utkali před dvěma lety. Česká reprezentace potřebovala po dvou porážkách ve skupině nutně zvítězit, ale pořádně se s Dány natrápila. Tři minuty před koncem třetí části Kubalík srovnal a výhru v prodloužení poté vystřelil Pastrňák. Česko - Dánsko 4:3 pp.

Před rokem se spolu obě mužstva utkala v přípravě před mistrovstvím a Češi zvítězili 5:0. Jenomže Dánům poté samotné mistrovství skvěle vyšlo. Dánsko zdolalo Švýcary a postoupilo do čtvrtfinále, kde dlouho trápilo pozdější vicemistry z Ruska. Rusové připravili Dány o senzační postup do semifinále v poslední minutě třetí třetiny a výhru si zajistili až v prodloužení. Češi naproti tomu utrpěli ve čtvrtfinále loňského šampionátu debakl 0:7 od Američanů.

David Pastrňák, MS juniorů 2015
David Pastrňák, MS juniorů 2015 | Foto: ČTK

V Montréalu panuje během mistrovství pravá kanadská zima.

Češi udělali v sestavě oproti utkání se Švýcary několik změn. Tou nejvýraznější je rošáda v brankovišti. Jakuba Škarka střídá po dvou zápasech Daniel Vladař. Šestice obránců zůstává totožná, útočné formace už změnami prošly. V elitní řadě vydržel jen Špaček, ke kterému přidal kouč Petr Kurovského s Kašem. Chlapík, Jašek a Koblížek zůstávají spolu, tentokrát jako druhá řada. Nový třetí útok tvoří Nečas, Stránský a Musil, čtvrtá formace se nemění. Mužstvo opustili zraněný obránce David Kvasnička a útočník Jan Dufek.

Začátek utkání se již tradičně o několik minut posune.

Oba týmy nastupují na led. Dánové budou hrát v červených dresech, Češi v bílém.

1.

Utkání právě začalo.

1.

True na vhazování uspěl proti Špačkovi, ale Dánům založení první útočné akce nevyšlo. Petersen musel po Kašeho akci řešit Hronkovo nahození.

1.

Koblížek se prodral do útočného pásma, v rohu kluziště však o puk přišel. Chlapík s Jaškem napadají dánskou rozehrávku a snaží se získat puk zpět.

2.

Jašek vystihl rozehrávku Dánů a Chlapík se rázem octl v dobré pozici. Chtěl přihrát Koblížkovi do vyložené šance před branku, jenže puk mu odskočil od hole.

2.

Musil překonal útočnou modrou čáru po pravé straně a následně byl přitlačen na mantinel. Jeho spoluhráči puk vybojovali a usazují se v útočné třetině.

3.

Petersen poprvé v zápase přerušil hru po střele Krenželoka od modré čáry. Dánský gólman zasáhl lapačkou. Později zpacifikoval další pokus Hronka z dálky.

3.

Reichel si na pravém kruhu našel odražený kotouč a z otočky jej napálil na Petersena. Gólman dánské dvacítky vykopl puk betonem k mantinelu.

4.

Češi jsou od začátku velmi aktivní a zaměstnávají Petersena střelami od modré čáry. Zbořilův pokus dokázal Petersen ukrýt ve výstroji.

4.

Bílý tým se trochu zasekl ve středním pásmu, ale nakonec se přes modrou čáru přeci jen prodral. Střela Jaška z pravé strany byla sražena mimo hru.

5.

Dánové se zatím před Vladaře takřka vůbec nedostali. Naposled jejich útočný výpad zastavil ofsajd, ve kterém byl zachycen J. Röndbjerg.

5.

Dlouho se o puk bojovalo ve středním pásmu, než Dánové vyklidili pozice. Česká rozehrávka ale úspěšná nebyla, pro nahození po hrazení vyjíždí brankář Petersen.

6.

Nečas se šikovně uvolnil na levém křídle a protáhl se až do zakončení. Maskovaný muž Dánska na puk dobře viděl a dokázal přerušit hru.

6.

Zatímco Zbořilovo nahození minulo branku, Dánové vyrazili do nebezpečného brejku. Thykjaer Andersson unikl po pravé straně a z úhlu střílel do horní tyčky!

7.

Kaše si vyměnil puk se Špačkem, ale v nouzi už poté nedokázal vystřelit. Krenželok mířil o něco později od modré čáry nepřesně. Češi nadále drží útočné pásmo.

7.

Petersen si poradil s tečovanou střelou od Krenželoka a udržel kotouč. Český tým hraje aktivně, ale bude si muset dát velký pozor na brejky Dánů.

8.

Koblížek pláchl po mantinelu na pravé straně až do útočného pásma a v přečíslení přihrával na druhou stranu Jaškovi. Tomu při pokusu o střelu puk utekl.

8.

Jeden z Dánů zablokoval obětavým pádem ránu Hronka od modré čáry. Později už musel Petersen zasahovat proti Koblížkovi. Dánský brankář chytá skvěle.

8.

To je škoda, vedení už mohlo být na české straně! Musil si udělal cestu až do brankoviště a pořádně zatlačil na Petersena. Kotouč zůstal taktak před brankovou čárou.

9.

Musil pokračoval v útočné třetině v aktivním pohybu a napadání. Českým mladíkům skutečně nejde od prvních minut upřít snaha a Dány přehrávají.

10.

Petersen se hned na začátku zápasu fantasticky rozchytal. Dánská pětka teď na Čechy nestačila a dostala se pod tlak. Petersen lapil Zbořilovu ránu do lapačky.

8.

Vrací se čas a Češi jsou do vedení! Při předchozí Musilově šanci se totiž kotouč v nepřehledné situaci dostal až za brankovou čáru, což sudí po dohodě s kolegou u videa uznal. Po nahození od Musila se nakonec prosadil MARTIN NEČAS - 1:0! Asistence: Adam Musil.

10.

Nyní už se tedy pokračuje dál za stavu 1:0 ve prospěch českého mužstva. Češi teď ale hráli v šesti a dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Filip Chlapík (CZE).

11.

Dánskému týmu se zatím přesilová hra vůbec nedaří. Češi velmi dobře napadají a nutí soupeře stále se vracet pro puky až k Petersenově brance.

11.

Krenželok zablokoval Trueovu střelu, která sotva dolétla k Vladařovi. Český brankář dokázal puk vyrazit a následně se mužstvo v bílém osvobodilo.

12.

Chlapík se po návratu z trestné lavice rovnou zapojil do protiútoku a střílel z pravého křídla. Petersen tentokrát zasahovat nemusel.

12.

Úspěšný zákrok si dánský gólman připsal proti ráně od Hronka, kterou s obtížemi vyrazil k mantinelu. Češi přečkali oslabení a znovu se vrhají do útoku.

13.

Kalina udělal na útočné modré obrovskou chybu a Blichfeld jel sám na Vladaře! Český gólman si se zakončením Dána poradil a udržel náskok svého týmu.

13.

Dánsko si ovšem zahraje druhou přesilovou hru. Daniel Krenželok (CZE) se vracel těsně za Blichfeldem a po jeho neúspěšném zakončení posunul branku. Jsou z toho dvě minuty za zdržování hry - úmyslné posunutí branky.

14.

První přesilovka Dánům nevyšla a ani tu druhou nezačali optimálně. Koblížek táhl české přečíslení na pravé straně a Petersen musel po jeho střele přerušit hru.

14.

Dánové kombinují v útočném pásmu, ale zatím stále bez střeleckého pokusu. Na modré čáře si několikrát vyměnili puk Krag-Christensen a Blichfeldem.

15.

Češi ujeli v oslabení do brejku a dosáhli druhé branky. Hronkova střela mířila nad branku, ale puk se potom od zadního mantinelu přes bránu odrazil až do brankoviště. Jašek dotlačil kotouč za čáru bruslí a hlavní rozhodčí volá kolegovi na video.

15.

Jaškův gól neplatí kvůli úmyslnému kopnutí směrem na branku.

15.

Dánům nevyšla ani druhá přesilovka, naopak nebyli daleko od druhé inkasované branky. Nyní už jsou Češi znovu v plném počtu.

16.

Špačkovu ránu vyrazil Petersen před sebe a následně musel čelit ještě střele Koblížka. Dánský gólman se v první třetině rozhodně nenudí.

17.

Krenželok s Chlapíkem se šikovně vyhnuli ofsajdu a udrželi kotouč pro české mužstvo. Češi kombinují vzadu a rozjíždějí útočnou akci.

18.

Blichfeld se dokázal prosadit v souboji s Krenželokem, ale český obránce se dokázal do své role vrátit zpět. Vladař proto vůbec nemusel zasahovat.

18.

Reichelova střela od modré čáry byla sražena do rohu, kde pokračovaly boje o puk. Modrou čáru později neudržel právě Reichel a píská se ofsajd.

19.

Češi se brzy nastěhovali zpět do útočné třetiny, dlouho tam však nepobyli. Dánové posunuli po nahození od Hrdinky kotouč do středního pásma.

19.

Po ose Jašek - Koblížek - Chlapík se kotouč nakonec dostal až k Petersenovi, jenž musel pohotově zasahovat. Češi se ještě před přestávkou snaží navýšit náskok.

20.

From si v souboji u mantinelu poranil koleno, se kterým měl už před šampionátem problémy. Dánský útočník vydýchává na střídačce, vhazuje se před Petersenem.

20.

Zbořilova rána se odrazila od zadního mantinelu příhodně pro Nečase, kterému se ale nepovedlo zasunout skákavý puk do odkryté klece! Bolestivý náraz na mantinel o něco později inkasoval další Dán, obránce Mieritz.

20.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně ve 20:01.

Český tým má za sebou první třetinu důležitého utkání proti Dánsku, které mu zatím vychází dobře. V šesté minutě Thykjaer Andersson nastřelil horní tyčku Vladařovy branky, ale jinak se reprezentace z Jutského poloostrova k české bráně probíjela jen výjimečně. O dvě minuty už se aktivně hrající Češi dočkali gólu. Musilovu práci zhodnotil na brankovišti Nečas a dotlačil puk za brankovou čáru. Na gól upozornil po dvou minutách hry až videorozhodčí.

Petersen v brance Dánska měl stále plné ruce práce a po většinu první třetiny se hrálo v dánském obranném pásmu. Vladař musel řešit samostatný únik Blichfelda a náskok českého týmu uhájil. Češi pak zahrozili v oslabení, kdy Hronkovu střelu dotlačil do brány Jašek, jenže tak docílil bruslí, a to úmyslně. Gól nemohl být uznán. V závěru první části nedokázal Nečas v zajímavé šanci dorazit skákavý puk za Petersena, ale i tak rozehráli Češi klíčový zápas ve skupině povedeně.

První českou branku posvětil až videorozhodčí, nejdříve se totiž ve hře pokračovalo. Jaškův zásah už ale znovu po konzultaci s pánem u videa uznán nebyl.

Střely na branku: 14 - 5

20.

Druhá třetina právě začala.

21.

Prostřední pasáž hry právě odstartovala a Vladař se při rozehrávce zpoza branky dostal do problémů. Naštěstí Dánové nedokázali dopravit puk před odkrytou klec.

21.

Teď už se české mužstvo nastěhovalo před brankou Dánů. Petersen pokryl nahození od modré čáry a přerušil hru. Vhazuje se po jeho pravici.

22.

Jaškova rozehrávka skončila u Mieritze, který navzdory zranění z konce první třetiny pokračuje ve hře. Dánové se po levé straně hrnou do útočného pásma.

22.

Blichfeld objel Vladařovu branku a střelou z otočky od pravého kruhu ještě ohrozil českého brankáře. Vladař vykopl kotouč betonem.

23.

Už potřetí musí Češi do čtyř. Adam Musil (CZE) v útočné třetině při napadání naprosto zbytečně fauloval Höega a odsedí si dvě minuty za sekání.

23.

Dánové tedy hrají již třetí přesilovku, zatímco Čechům nenabídli ještě ani jednu. První dvě přesilové hry Dánsku nevyšly, nyní jsou jeho hráči od počátku před Vladařem.

24.

Hronek sice přišel o hůl, ale i tak se Češi v pohodě ubránili. Kapitán české juniorky přihrál rukavicí Suchému, a ten bekhendovým oblouček osvobodil své mužstvo.

25.

J. Röndbjerg se protlačil přes Kalinu na pravém křídle do zajímavé příležitostí a z úhlu zkoušel propasírovat puk do brány bekhendem. Vladař nadvakrát zasáhl a přerušil hru.

25.

A je tady první přesilovka. William Boysen (DEN) po střele J. Röndbjerga sekl Vladaře přes rukavici a je potrestán dvěma minutami. Češi si zahrají v početní výhodě.

26.

Dánové zatím na turnaji v oslabení ani jednou neinkasovali a dobře se brání také nyní. True trápí české obránce agresivním napadáním okolo Vladařovy branky.

26.

V první polovině přesilové hry Češi nic kloudného nevymysleli. Špaček už mohl střelit, ale ještě přihrával Kašemu. Chomutovský hokejista mu puk znovu vrátil.

27.

Dánové potom opět vyhodili ven z pásma a zdá se, že se v oslabení skutečně ubrání. Nahození Čechů od modré čáry letí vedle branky.

27.

Boysen se rovnou z trestné lavice pustil do úniku po levé straně a Vladař se musel pořádně natáhnout, aby zasáhl proti bekhendové střele a především proti dorážce!

28.

Tak pozor, Dánové po návratu Boysena vystrčili růžky a zaměstnali Vladaře potřetí v krátké době. Českému týmu teď komerční přestávka nejspíš přijde vhod.

28.

Ale ne, další přesilovka pro Dány. Daniel Kurovský (CZE) hned po vhazování podrazil svého soupeře, za což odpyká dvouminutový trest. Zbytečný zákrok mladého hráče Vítkovic.

29.

Vladař vyrazil Blichfeldův pokus maskou, ale Dánové pokračují v útočném pásmu. Tato hra v početní výhodě jim zatím vychází nejlépe.

29.

Dánsko využívá přesilovou hru a srovnává stav utkání. Boysen si na levé straně několikrát vyměnil puk s JOACHIMEM BLICHFELDEM, a ten zamířil s lehkou tečí Zbořila přesně do horního růžku. Vladař toho moc neviděl a byl prakticky bezmocný - 1:1! Asistence: William Boysen.

30.

Nečasova riskantní přihrávka přidělala české defenzivě problémy. Vladař si našel odražený kotouč a raději jej skryl pod lapačku. Vhazování před bránou Čechů.

31.

Je to gól, Češi si berou vedení rychle zpět! Reichel zastavil na modré čáře rozehrávají Dány, Suchého střela byla zablokována. FILIP HRONEK už si ale s pukem vybruslil okolo trojice soupeřů do dobré střelecké pozice a zamířil přesně k tyči - 2:1! Asistence: Filip Suchý.

32.

Přesilová hra pro české mužstvo. Nicolai Weichel (DEN) je vyloučen na dvě minuty za vražení Jaška na hrazení. Češi si zahrají podruhé v početní výhodě.

33.

Kaše s Chlapíkem se octli před Petersenovou brankou v zajímavých pozicích, ale nedokázali dánského brankáře překonat. Nicméně pokračují v pásmu.

34.

Petersen vyrazil Hronkovu ránu před sebe a k dorážce se tlačili Kaše s Musilem. Možná si teď dva spoluhráči při snaze zakončovat trochu překáželi.

34.

Dánsko se ubránilo také v devátém oslabení na turnaji a drží stav 1:2. Petersen pokryl Zbořilovu střelu a po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

35.

Jaškovo nahození z velké dálky zamířilo mimo Petersenovu branku. Dánové se pak ale daleko nedostali a ve středním pásmu jen odevzdali puk Čechům.

35.

O něco později už se Jašek dostal k mnohem nebezpečnější střele. V pádu ohrozil Petersena, jenž zasahoval proti třineckému Oceláři betonem.

36.

Na druhé straně musel Vladař zasahovat proti Boysenovi. Dánové ve druhé třetině více vyrovnali hru a častěji hrozí před českým brankářem.

37.

M. Röndbjerg nahazoval puk od modré čáry, ale přestřelil Vladařovu branku. Nicméně Dánové zůstávají v útočné třetině a pořádně koušou.

37.

Kaše skvěle zablokoval Boysenovu střelu z bezprostřední blízkosti a odrazil puk do rohu. Tam byla hra po dlouhém boji o kotouč přerušena.

38.

Šoustal přihrál do dobré střelecké pozice Suchému, jenž se však bekhendem prosadit nedokázal. Dánové posunuli hru do středního pásma.

38.

Rasmus Thykjaer Andersson (DEN) je potrestán dvěma minutami za hrubost. Češi tak mají v početní výhodě na konci druhé třetiny ideální možnost k navýšení náskoku.

39.

Dánové sebrali českému týmu kotouč a nahodili jej za Vladaře. Ani druhý pokus Čechů o usazení v útočném pásmu nevyšel.

40.

Špačkova rána od modré čáry byla zablokována a Dánové přidali další vyhození. Českému výběru zbývá z přesilovky už jen něco málo přes půl minuty.

40.

Koch ani True nedokázali zastavit rozjetého Kašeho, který se zprava vřítil před Petersena. Mezírku v jeho výstroji však nenašel a Češi zůstávají na dvou gólech.

40.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:47.

Češi přečkali na startu druhé třetiny třetí oslabení, následně však nedokázali proměnit svou první přesilovku. Boysen přímo z trestné lavice unikl na Vladaře, který nadvakrát jeho šanci zlikvidoval. O dvě minuty později už ale pro Čechy bylo hůře. Po zbytečném vyloučení Kurovského totiž Dánové čtvrtou přesilovku využili a Blichfeld srovnal střelou do horního růžku.

Českému výběru se naštěstí povedlo už za dvě minuty srovnat. Reichelova napadání využil kapitán Hronek, nabruslil si okolo tří Dánů do střelecké pozice a zacílil přesně k tyči. Ve druhé polovině druhé třetiny se hrál vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Češi nedokázali využít ani jednu ze dvou přesilovek, největší příležitost si vytvořil Kaše. Do třetí části vstoupí Petrovi svěřenci s těsným náskokem.

Radost českých juniorů po brance Filipa Hronka

Střely na branku ve druhé třetině: 8 - 10

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Kurovský vytvořil hned na začátku třetí třetiny dobrou šanci pro Špačka, jehož střelu ale Dánové nakonec zablokovali. Češi začínají velmi aktivně.

41.

V zajímavé příležitosti se octl ještě Kaše a první střídání ve třetí třetině českému týmu dobře vyšlo. Teď už se do útočné akce vrhají Dánové.

42.

J. Röndbjerg se prosmýkl mezi dvěma Čechy po mantinelu až za Vladařovu branku. Dánové se usazují v útočném pásmu, to vypadá nebezpečně.

43.

Krag-Christensen ještě ušetřil nějaký čas pro Dány v útočné třetině, kde se ale hra odehrávala zejména u mantinelu. Vladař mohl zůstat v klidu.

43.

Válova přihrávka končí zakázaným uvolněním a hra se stěhuje zpět před Vladaře. Na vhazování po levici českého brankáře jdou Nečas a True.

44.

Češi se v útočné třetině neudrželi, přestože napadající Šoustal činil Dánům problémy. Na opačné straně přestřelil v nadějné pozici Andersen.

44.

Vladař si našel odražený puk a přerušil hru. Bezprostředně po vhazování pak Kaše zaklekl do rány Mieritzovi a nepustil kotouč na českou bránu.

45.

Jak dobře vyšla Čechům první minuta třetí třetiny, v těch dalších jsou rozhodně lepším týmem Dánové. Vladař byl po odrazu od mantinelu znovu nucen přerušit hru.

45.

Boysen pronikl po pravé straně okolo mantinelu do útočné třetiny a nahodil puk před bránu. V pádu ještě kotouč tečoval True, Vladař byl připraven.

46.

Hronek si nedokázal zpracovat Nečasovu žabičku. Škoda, neboť český kapitán by se v opačném případě octl na pravé straně úplně sám před gólmanem Petersenem.

46.

Stránský si v útočném pásmu vykoledoval faul od Olivera Gatze Nielsena (DEN). Ten si odsedí dvě minuty za držení protihráče, Češi by mohli v přesilovce odskočit.

47.

Hronek přihrál před bránu na Musila, ale tomu odpálil puk od hole brankář Petersen. Oba dva přitom v zámoří působí ve stejném týmu, v mužstvu Red Deer.

47.

Přesilovka českého výběru je zatím taková kostrbatá. Chvilku se hraje v útočné třetině, pak přijde dánské vyhození. Zkrátka to v podání Čechů není ono.

48.

Závěr přesilové hry už byl v podání českého týmu nebezpečný. Nečas dvakrát nahodil puk před Petersena, a ten musel hájit bránu proti dorážce Reichela!

48.

Vladař zasáhl proti Weichelově střele od modré čáry a Češi posunuli hru do středního pásma. Dánové už jsou v pěti, oslabení přečkali bez obdrženého gólu.

49.

Blichfeld odjel z ledové plochy otřesen a na střídačce je ošetřován. Petersen musel mezitím zasáhnout proti nahození od Koblížka, záhy české mužstvo zastavil ofsajd.

49.

V útočné třetině Čechů byla odpískána přihrávka rukou a poté se ještě strhla menší potyčka mezi Boysenem a Špačkem. Rozhodčí dvojici kohoutů rychle roztrhli.

50.

Petersen vyrazil Stránského pokus od modré čáry před sebe, nepočínal si nejjistěji. Dánští obránci ho ale podrželi a nepustili české hokejisty k dorážce.

50.

Reichel posunul puk po mantinelu jen na Weichela, za žádnou cenu nechtěl vzadu chybovat. Je to dobře, Češi potřebují tento zápas jakkoliv ubojovat za tři body.

51.

Petersen stáhl oblouček z velké dálky do lapačky, ale rozehrát už nestihl. Ale vhazuje se nakonec úplně na druhé straně kluziště, před brankou Daniela Vladaře.

51.

Blichfeld nahodil puk po ledu bekhendem před branku a Vladař se musel mít na pozoru. Vladař vykopl kotouč betonem a nepustil J. Röndbjerga do nebezpečného zakončení.

52.

Do konce utkání zbývá něco málo přes osm minut, Dánové dostřídávají a budou rozehrávat zpoza Petersena. Češi už se soustředí především na defenzivu.

53.

Šoustal po přihrávce od Krenželoka odevzdal puk Dánům, ale ti s příležitostí naštěstí pro nás nenaložili dobře. Nyní už se hraje ve středním pásmu.

54.

Petersen přerušil po nahození českého týmu od modré čáry hru a pokračovat se bude po komerční přestávce. Svěřenci Jakuba Petra drží 6 minut a 49 sekund před koncem vedení.

54.

To je nepříjemné, Dánové šest minut před koncem vyrovnávají! Blichfeld získal puk v rohu kluziště a vybruslil s ním až na levý kruh. Tam naznačil střelu, rozhodil českou obranu a přihrál před prázdnou branku NIKOLAJI KRAGU-CHRISTENSENOVI. Ten už měl pozici lehkou - 2:2! Asistence: Joachim Blichfeld.

55.

Češi teď mají ve třetí třetině ještě více než pět minut, aby si vzali vedení zpět. Po střele Krenželoka se nepodařilo dopravit puk do sítě Musilovi ani Nečasovi.

56.

Mieritzovo nahození proskákalo až za Vladařovu branku, kam si český brankář pro puk vyjel. Češi rozehrávají postupně zezadu.

56.

Nepřesnou Válovu přihrávku zachytil True, ale nedokázal si puk zpracovat. Po kontaktu s Válou pak u mantinelu upadl, jenže rozhodčí si jednoznačného faulu nevšimli.

57.

Ou, to byla obrovská šance Dánů! Gatz Nielsen střílel od modré čáry a Vladařovi puk vypadl. J. Röndbjerg dorážel do odkryté brány, ale Vladař se Zbořilem mu ve skórování zabránili!

58.

Chlapík přihrál na modrou čáru Kalinovi, jehož ránu vyrazil Petersen nad sebe. Jaškovi se v chumlu těl před brankou nepodařila dorážka. Češi zůstávají v pásmu.

58.

Po přistrčení od Musila se Nečas tlačil kolem mantinelu za Petersenovu branku. Jenže Gatz Nielsen si počínal v souboji s útočníkem Komety dobře a odtlačil ho na hrazení.

59.

Wejse se tlačil před Vladaře z pravé strany, ale na zádech měl dva české obránce. I tak byla situace velmi nebezpečná a český brankář musel předvést další dobrý zákrok.

59.

Špačkovu střelu zablokoval Gatz Nielsen a následně Dánové posunuli puk do středního pásma. Za malou chvilku se rozběhne poslední minuta třetí třetiny.

60.

Andersen vydoloval puk u mantinelu a odvezl jej z obranného pásma Dánska. Petersen zasáhl po střele Kašeho šestadvacet sekund před koncem. Vhazování u Dánů.

60.

Češi si berou oddechový čas.

60.

Třetí třetina skončila.

Prodloužení začne přibližně ve 21:27.

Češi přišli ve třetí třetině o svůj náskok a uhráli s Dánskem pouze nerozhodný výsledek. Šest minut před závěrečnou sirénou srovnal po nádherné přihrávce od Blichfelda Krag-Christensen. Češi potřebují bod navíc k postupu do čtvrtfinále.

61.

Prodloužení právě začalo.

61.

Přihrávka na Kašeho neprošla, jinak by jel mladý Pirát sám na branku. Prodloužení tři na tři slibuje znovu mnoho příležitostí na obou stranách.

61.

Je rozhodnuto, Dánové vítězí v prodloužení. Češi tak podruhé v řadě ztrácejí zápas hned v první minutě prodloužení a komplikují si cestu turnajem. MATHIAS FROM se prodral po pravé straně, prohodil si puk pod nohama Hronka a nádhernou individuální akci zakončil bekhendovým zakončením pod horní tyč - 2:3 pp! Asistence: Nikolaj Krag-Christensen.

61.

Utkání skončilo.

Nejlepší hráči utkání:

Filip Hronek (1+0) - Jonas Röndbjerg (0+0)

Češi podruhé v řadě prohráli v prodloužení a s postupem do čtvrtfinále to vypadá mnohem hůře než před zápasem. Český tým se bude strachovat. Hodně bude záležet na utkání Finů se Švédy, které se hraje ještě dnes. Svěřenci Jakuba Petra mají zítra volno a na Silvestra hrají od 19:00 se Švédskem.