reklama
16:30 • Karjala Cup
3:2
0:0 1:1 1:1 0:0 1:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Finsko - vlajka - Sport 2016
Finsko
  • 37:46 Jeřábek (R. Zohorna, H. Zohorna)
  • 58:51 Filippi (T. Zohorna)
  • rozh. náj. Krejčík
  • 22:41 Lammikko (Pokka, Kuusela)
  • 40:42 Manninen (Pokka, Lindbohm)

Vítejte u online přenosu z druhého utkání Karjala Cupu mezi Českem a Finskem. Utkání se odehraje v sobotu 9. října 2019 od 16:30.

Přeji příjemný sobotní podvečer. Karjala Cup se přesunul do své víkendové části a po souboji Ruska se Švédskem nás nyní čeká duel českých hokejistů. Ti se postaví domácímu Finsku.

SESTAVA ČESKA

 

Langhamer (Vejmelka) - Šustr, Jeřábek (A), Moravčík, Krejčík, Zámorský, Musil, Pyrochta, Galvas - Řepík, Kovář (C), Nestrašil - H. Zohorna, T. Zohorna (A), R. Zohorna - Smejkal, Sedlák, Jaškin - Kovařčík, Filippi, Beránek - Pavlík

SESTAVA FINSKA

 

Olkinuora (Säteri) - Hietanen (A), Lehtonen, Pokka, Lindbohm, Nikkilä, Ohtamaa (A), Niemelä, Vittasmäki - Puljujärvi, Manninen, Pesonen - Suomi, Ilomäki, Turunen - Ojamäki, Tyrväinen, Rajala - Anttila (C), Lammikko, Kuusela

Čeští hokejisté vstoupili do letošního Karjala cupu velmi dobře. Ve úvodním zápase se totiž ve čtvrtek představili ve Švédsku, když čelili domácím hokejistům Tre Kronor. Češi vyprodukovali celkem 31 střel a ve 25. minutě se zásluhou Jaškina dostali do vedení. Následně sice Wikstrand vyrovnal, ale do konce druhé periody vrátil českou reprezentaci do vedení Jan Kovář. V poslední části Češi přežili několik oslabení, ale nakonec přidali pojistku Řepíkovou trefou do prázdné brány. Počtvrté v řadě tak porazili švédské hokejisty.

Také Finsko zahájilo první turnaj nové sezóny vítězstvím. Proti Rusům sice prohrávali 0:1 a 2:3, ale pokaždé se dokázali vzepřít a odvrátili porážku. Finům se dařilo především v přesilových hrách, které přinesly dvě vyrovnávací trefy. Díky nájezdu Manninena sice Finsko dokonce vedlo, ale ve třetí části muselo znovu dotahovat. Definitivní rozhodnutí přinesla Pesonenova trefa z 51. minuty, která určila finální skóre 4:3! 

Poslední vzájemné zápasy nabídly poměrně vyrovnané duely. V rámci Českých hokejových her sice Finsko vyhrálo 3:2, ale na švédském turnaji zvítězili Češi 3:1 a předtím se právě čeští hokejisté radovali také na Channel One Cupu. V Rusku se našim hráčům podařil velký obrat, když třetí třetinu ovládli 3:0 a následně vyhráli díky povedeným nájezdům Dominika Kubalíka. Téměř přesně před rokem však Češi nevstřelili gól a podlehli Finům 0:3.

Po státních hymnách je vše připraveno na úvodní buly. Finové se nakonec budou muset obejít bez Atteho Ohtamaa, který se zřejmě zranil během předzápasového rozbruslení.

0:00

PRVNÍ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

0:15

Češi se poprvé podívali do útočného pásma. Nevýrazné nahození z pravé strany si Olkinuora bezpečně pohlídal.

0:51

Díky skvělému napadání bratrů Zohornů se Češi dostali ke kotouči a Olkinuora musel likvidovat Krejčíkův pokus od modré.

1:33

Češi teď trochu zapomněli na defenzívu, čehož se pokusil využít Rajala. Jeho dělovku zpoza obránce vyrazil Langhamer.

2:18

Lehtonen projel středním pásmem jako nůž máslem a nakonec měl práci Langhamer. Gólman Chabarovsku zasáhl lapačkou.

2:54

Nebezpečný výpad domácí reprezentace. Pesonen hledal přihrávkou rozjetého Puljujärviho, avšak přes hokejku českého obránce se puk dostal jen ke gólmanovi.

3:25

Zohornové opět parádně napadají. Další střelecký pokus od modré čáry putoval mimo tři tyče.

4:17

Podruhé v utkání je na ledě třetí formace, která nyní čelí náporu soupeře. Hraje se před Langhamerem.

4:57

Jaškin už kotouč dostal do útočného pásma. Další problémy způsobil finské defenzívě aktivní Smejkal, ale mezitím už Češi odjeli střídat.

5:13

První střídání v reprezentačním dresu má na svém kontě Michal Kovařčík. Mladý útočník se prezentoval dobrým napadáním, díky čemuž se Češi dlouho drželi u Olkinuory.

5:57

Anttila pracoval u zadního mantinelu, ale nakonec si na něj vyšlápl Šustr. Hra se přesouvá do neutrální zóny.

6:32

Ofsajd české reprezentace a je tady první komerční přestávka zápasu.

reklama