30. Holík (Sekáč)
34. H. Zohorna (T. Zohorna)
46. Sekáč (Kundrátek)
49. Pokka (V. Leskinen)

Vítejte u online reportáže z druhého utkání Švédských hokejových her mezi Českem a Finskem. Utkání začne v sobotu 9. února ve 12:00.

Přejí příjemné sobotní dopoledne. Reprezentační přestávka je v plném proudu a české hokejisty dnes čeká druhý zápas v rámci Beijer Hockey Games ve Švédsku. I tentokrát budou Říhovi svěřenci čelit severskému soupeři, neboť se představí proti Finsku.

V rámci Euro Hockey Tour se zatím českým reprezentantům příliš nedařilo, nicméně zdá se, že švédský turnaj by mohl být odrazem k lepším výsledkům. Na Karlaja Cupu vyhráli Češi jen jedno utkání a o moc lépe si nevedli ani na Channel One Cupu v Rusku. Celkově tak před švédským turnajem nasbírali pouhých pět bodů, což v tabulce EHT znamená poslední pozici.

Jak již bylo zmíněno, v rámci Beijer Hockey Games je to dnes druhé české vystoupení. Na úvod turnaje hráli Češi proti domácím Švédům a nakonec z toho byl parádní výsledek. Na úvodní branku Bemströma sice čeští hokejisté dlouho nemohli odpovědět, nicméně mezi 38. a 58. minutou dokázali nasázet hned pět branek. Hattrickem se přitom blýskl Jan Kovář. Na skvělém výsledku už pak nic nezměnila ani druhá švédská branka ze samotného závěru.

Česko - Švédsko 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Góly: 28. Kvapil (Kundrátek), 37. Kovář (Holík), 47. Kovář (Gulaš), 51. Kovář (Zaťovič, Zámorský), 58. Sekáč (Kovář) - 3. Bemström (Holm, Rasmussen), 59. Davidsson (Dahlbeck)

Na rozdíl od českých hokejistů si Finové v prvním utkání Beijer Hockey Games připsali porážku. Proti Rusku sice po 28 vteřinách vedli, nicméně Rusové góly v první a třetí třetině otočili vývoj zápasu. Lehtonen pak sice devět vteřin před koncem vyrovnal, avšak dramatický zápas pro sebe v deváté sérii nájezdů urvali svěřenci kouče Vorobjeva.

Rusko - Finsko 3:2 sn. (1:1, 0:0, 1:1 - 4:3)

Góly: 5. Michejev (Zernov, Šumakov), 45. Michejev, rozh. nájezd Kagarlickij - 1. Ojamäki (Lehtonen, Juntilla), 60. Lehtonen (Eronen, Nattinen)

SESTAVA ČESKA

Will (Hrubec) - Zámorský, Polášek (A), Kundrátek, Štencel, Doudera, Krejčík, Musil, Hrbas - Sekáč, Kovář, Gulaš (C) - Kvapil. Horák, Zaťovič (A) - H. Zohorna, T. Zohorna, Koblížek - Stránský, Holík, Lenc - Červený

SESTAVA FINSKA

Tirronen (Vehvilainen) - Kaski, Lehtonen (A), Eronen, Lehtivuori, Pokka, O. Leskinen, Laaksonen, Friman - V. Leskinen, Ruohomaa, Pesonen (C) - Ojamaki, Mustonen, Juntilla - Nättinen, Tyrvainen, Hakulinen - Luostarinen, Bjorninen, Sallinen (A) - Kalapudas

1.

UTKÁNÍ BYLO ZAHÁJENO.

1.

Finové se okamžitě usadili v útočném pásmu a zatím české hokejisty nepustili ke kotouči. Po půlminutě se oba celky rozhodly pro střídání.

1.

Po 47 vteřinách kotouč doputoval k Willovi, který jej schoval pod lapačkou. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

2.

První vyloučení zápasu. Na trestnou lavici usedá Hynek Zohorna, který se provinil nedovoleným bráněním.

2.

Dvě nahození letěla na bránu Romana Willa. Ani jeden z projektilů neletěl do prostoru vymezeného třemi tyčemi.

3.

Podruhé v oslabení Češi vyhazují kotouč přes všechny čáry. Defenzíva české reprezentace je zatím velmi přesná.

4.

Česko hraje v plném počtu.

5.

Snad poprvé v utkání se Češi aspoň chvíli drželi v útočném pásmu. Za bránou Tirronena se ale moc dlouho nehráli.

6.

Finové se nadále mnohem jednodušeji probíjejí do útočného pásma. Will ale dosud nemusel řešit nějakou nebezpečnější situaci.

6.

Znovu musel dávat pozor Roman Will. Lehtonen jej prověřil táhlým pokusem od modré čáry, avšak kotouč doputoval jen do nastavené lapačky.

7.

Polášek byl v rohu kluziště důrazně dohrán. Kotouč pak posunul jen po mantinelu a výsledkem bylo přerušení hry. Puk se totiž dotkl ochranné sítě.

7.

Hodně na hraně faulu teď zakročil Polášek, jež měl hokejku mezi nohami soupeře, který se ocitl na zemi. Vylučovat se nebude.

8.

Obrovskou šanci měl Jere Sallinen, který vystihl tristní rozehrávku Štencela. Finský útočník šel sám na Willa, avšak bekhendovou kličkou poslal kotouč do lapačky. Skvělý zákrok českého gólmana.

9.

Další dva skvělé zákroky pro Willa. Český gólman vyrazil dělovku od modré čáry, načež si poradil i s bezprostřední dorážkou z hranice brankoviště.

9.

Poprvé v utkání zahrozili také čeští hokejisté. Polášek kotouč šikovně předal Sekáčovi, avšak jeho střela z hranice levého kruhu byla sražena.

10.

Dobrá pokračující akce elitní formace Česka. Gulaš se Sekáčem dokázali kombinovat s obránci, nicméně nakonec puk zůstal u Tirronena.

10.

A teď se předvedl také Kundrátek. Kvapil přihrávkou přes osu hřiště našel českého obránce, avšak jeho zakončení nebylo ideální.

11.

Češi zvýšili aktivitu při napadání a finským hokejistům to činí potíže. Tomáš Zohorna pálil z pravého kruhu, Tirronen nepředvedl zrovna nejjistější zákrok a div, že kotouč nespadl do blízkosti brankové čáry.

11.

Aktivita českých hráčů přináší ovoce. Přichází přesilová hra, neboť Hannes Bjorninen trefil holí Hrbasovu bradu.

12.

Úvod přesilové hry Česku příliš nevychází. Finové se dvakrát dokázali osvobodit vyhozením kotouče přes všechny čáry.

12.

Až nyní se česká formace usadila v blízkosti Tirronena. Jenže menší nepřesnost pak využili finští obránci.

13.

Marek Kvapil to zkusil zleva, nicméně kotouč byl zablokován a teď už jsou Finové v plném počtu.

14.

Sražené nahození českého hráče vyletělo mimo hrací plochu. Je tady druhá komerční přestávka.

14.

Poprvé se na ledě zjevil Rudolf Červený, který zaskočil za Marka Kvapila. Přihrávkou před bránu hledal Horáka, nicméně tomu k puku chybělo pár centimetrů.

15.

Dlouhá rozehrávka na útočnou modrou čáru vedla k obsazení prostoru před Tirronenem. Ohrožení finské brány zatím nepřišlo.

16.

Před bránou byl skvěle zaparkovaný Roman Horák. K českému útočníkovi se dostal kotouč, avšak nadvakrát zasáhl pozorný Tirronen. Zatím největší šance českého týmu.

17.

Do ofenzívy českého týmu se nyní zapojil také třinecký David Musil. Nahození nebylo nebezpečné, ale ziskem je aspoň vhazování v útočném pásmu.

18.

Čeští hokejisté jsou v posledních minutách jednoznačně aktivnější a nepouští soupeře k žádnému ohrožení Romana Willa.

18.

Teď ale jedovatě vystřelil Pokka, který měl prostor mezi kruhy a neváhal se zakončením. Will byl pozorný.

19.

Nepřesná kombinace Říhových svěřenců znamená zakázané uvolnění.

19.

Zdá se, že samotný závěr první třetiny už nepřinese výrazné ohrožení jednoho z gólmanů. Kotouč se přelévá ze strany na stranu.

20.

Lenc vystihl špatnou přihrávku finského obránce, načež se natlačil před Tirronena. Bekhendové zakončení nebylo ideální.

20.

Špatná rozehrávka Romana Willa přinesla menší trable. Laaksonen tak mohl vypálit a pět vteřin před koncem se bude vhazovat u českého gólmana.

20.

KONEC PRVNÍ TŘETINY.

Úvodní perioda zápasu je minulostí a nutno konstatovat, že se jednalo o velmi vyrovnanou část. Na začátku zápasu měli více ze hry finští hokejisté, avšak Roman Will odolal několika nebezpečnějším akcím a poté už byli aktivnější čeští hokejisté. Téměř deset minut sice Češi nezahrozili, ale Tirronen měl nakonec přeci jenom dost práce a především aktivní pohyb českých hokejistů způsoboval Finům velké problémy. Na góly si ale musíme počkat do další části zápasu.

Střely na bránu: 8 - 5

21.

DRUHÁ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

21.

Nepřesnosti na obou stranách. Ani jeden z celků se v úvodu druhé třetiny nepopasoval s kombinací ve středním pásmu.

22.

Velmi dobře si před bránu Tirronena sjel Milan Doudera. Český obránce tečoval kotouč Tomáše Zohorny, avšak mezi tři tyče jej neusměrnil.

23.

Dobrá práce Lence, který po objetí brány ohrozil Tirronena. Finský gólman odolal a poté si poradil také s dělovkou Davida Musila.

24.

Finové kotouč pouze posunuli k zadnímu mantinelu, od kterého se ne a ne vymanit. Čeští obránci jsou zatím pozorní.

24.

Lehtonen na modré čáře zlomil hokejku, ale tělem ještě dokázal odstavit rozjetého Gulaše. Češi puk přesto dokázali dostat aspoň k Tirronenovi.

25.

Finsko mělo znovu problémy při rozehrávce od brány Tirronena. Češi jsou stále mírně aktivnější.

26.

Sražená střela Milana Doudery vylétla do ochranné sítě. Vhazování je nařízeno ve středním pásmu.

26.

Velmi nepřesná přihrávka Adama Poláška doputovala na zakázané uvolnění.

26.

Druhá přesilová hra ve prospěch českého týmu. Juhani Tyrväinen přidržel hůl Jana Kováře a jde si odsedět dvě trestné minuty.

27.

Dobrou tvrdou střelu od modré čáry vyslal Tomáš Kundrátek. Obránce švýcarského Davosu trefil připraveného Tirronena.

27.

Výborná kombinace mezi Kvapilem a Tomášem Zohornou. Druhý jmenovaný vystřelil z prvního doteku, avšak Tirronen se bleskově přesunul.

28.

Na ledě už je Kovářova formace, nicméně ta se zatím k ohrožení finského brankáře nedostala.

28.

Finsko hraje v plném počtu.

29.

Finové se dlouho nemohli osvobodit vyhozením kotouče z vlastního obranného pásma. Nakonec si pomohli až zakázaným uvolněním.

30.

Čeští hokejisté se ještě chvíli zdrželi v útočném pásmu, ale nyní už rozehrává Kaski.

30.

Česko jde po zásluze do vedení. Nepřesnost při brejku Finska vystihl český obránce, jež vysunul PETRA HOLÍKA. Útočník brněnské Komety si puk dvakrát vyměnil se Sekáčem a nakonec to byl vracející se Pokka, kdo kotouč postrčil za záda bezmocného Tirronena. Asistence: Jiří Sekáč.

31.

Horák skvěle napadal rozehrávku Finska, načež kotouč vybojoval a okamžitě oslovil Kvapila. Ten před bránou neuspěl bekhendovou kličkou.

32.

Znovu práce pro Tirronena. Finský gólman už byl mimo brankářský postoj, ležel na břiše, avšak před prázdnou bránou se nenacházel nikdo z českých hokejistů.

33.

Poslední minuty teď jednoznačně patří našim hokejistům. Další zakončení vyprodukoval Stránský a div, že zblízka netrefil bránu.

34.

Rychlý výpad českých hokejistů. Dvakrát z brankoviště nebezpečně zakončoval Milan Gulaš, ale Finy drží skvělý Tirronen.

34.

Bohužel byl příliš aktivní při napadání Roman Horák. Dvě trestné minuty za držení.

34.

Fantazie! Kaski upadl na modré čáře, což dokázal využít Tomáš Zohorna. V oslabení tak Češi ujeli dva na jednoho a bratrskou kombinaci zakončil gólem HYNEK ZOHORNA. Asistence: Tomáš Zohorna.

35.

Finové se pochopitelně drží v útočném pásmu a snaží se o bleskovou odpověď. Nebezpečnou dělovku od modré čáry zastavil Roman Will.

36.

Další Willův zákrok a Češi kotouč vyhazují přes všechny čáry.

36.

37.

Jenže moc dlouho se Češi v pěti neudrželi. Za držení je znovu vyloučen Roman Horák.

37.

Okamžitě po buly u Romana Willa se Češi dostali na kotouč a poslali jej přes celé hřiště.

38.

Konec finské přesilovky. Před bránou si neohrabaně počínal Teemu Eronen, který nataženou nohou podrazil Červeného.

38.

Rychlou střelu od modré čáry zlikvidoval Tirronen. Za chvíli budou hrát čeští hokejisté minutovou přesilovou hru.

39.

39.

Tomáš Zohorna ještě přihrával před odkrytou bránu na svého bratra, ale kotouč se odrazil od jednoho z finských obránců a zbytek pohlídal Tirronen.

40.

40.

Ještě Roman Horák dokázal zahrozit jedovatou střelou z levé strany. 17 vteřin před koncem se bude vhazovat u Tirronena.

40.

KONEC DRUHÉ TŘETINY.

Čtyřicet minut zápasu je minulostí a Češi mají nakročeno k druhému vítězství v turnaji. Na první branku se sice čekalo do třicáté minuty, avšak byl to Petr Holík, kdo dokázal otevřít skóre zápasu. Češi navíc pokračovali v aktivitě a i v oslabení navýšili vedení. Hned po deseti minutách Horákova trestu se totiž do úniku dostala bratrská dvojice a Hynek Zohorna dokázal zužitkovat přihrávku svého bratra. Zjevně zaskočení Finové už se následně nedostali k výraznějšímu ohrožení Romana Willa.

Střely na bránu: 12 - 16

41.

TŘETÍ TŘETINA PRÁVĚ ZAČALA.

41.

Finové začali třetí třetinu aktivně a od úvodního buly drží kotouč na svých hokejkách. Will už musel řešit Eronenovu střelu.

42.

Obrovská příležitost pro Česko. Hynek Zohorna našel hokejku Tomáše Zohorny, který se rázem zjevil osamocen před Tirronenem. Ten vystihl bekhendovou kličku a Koblížkovu dorážku srazil finský obránce.

43.

Finsko hru přesunulo do útočného pásma. Další ohrožení Romana Willa teď nepřišlo.

44.

Je tady šance pro český celek. Mikael Ruohoma se provinil proti pravidlům, což znamená přesilovou hru.

45.

Češi se sice drží u kotouče, ale výraznější ohrožení Tirronena se zatím nedostavilo.

46.

A teď už je to 3:0! Finská obranná čtveřice už byla hodně unavená, což ke střele využil Tomáš Kundrátek. Kotouč byl před bránou tečován výborně postaveným JIŘÍM SEKÁČEM, jež puk usměrnil mimo dosah Tirronena. Asistence: Tomáš Kundrátek.

47.

Finsko se může dostat zpět do zápasu. Roman Horák míří potřetí v zápase na lavici hanby. Tentokrát za hákování.

47.

Začátek oslabení český tým zvládl bez potíží. Will si připsal jeden zákrok, ale pak šel kotouč přes celé hřiště.

48.

Neurovnaný přechod do útočného pásma v podání Finska. Výsledkem je ofsajd.

48.

Další akci musí Finové rozjíždět až od svého gólmana. Češi výborně brání.

48.

Dvě vteřiny před koncem Horákova vyloučení je sníženo. Kotouč do útočného pásma zavezl Ville Leskinen, který zpětnou přihrávkou mezi kruhy našel VILLEHO POKKU. Finský obránce měl dost času a švihem poslal kotouč do horního rohu brány. Asistence: Ville Leskinen.

48.

49.

51.

Hokejisté severské země by rádi zatlačili a dostali se na dostřel, avšak česká defenzíva je momentálně velmi pozorná.

52.

Češi skvěle narušují kombinaci soupeře. Většina útoků Finska končí již ve středním pásmu.

52.

Milan Gulaš se zprava natlačil na brankoviště a bekhendem se pokusil zahrozit. Nakonec byl z toho kvalitní obranný zákrok jednoho z Finů.

52.

Jan Kovář nyní krosčekem u mantinelu počastoval jednoho z Finů a turnaj pro něj končí dříve než po dnešním utkání. Plzeňský forvard dostává trest do konce utkání.

53.

Samotný úvod pětiminutové přesilovky Finska nebyl moc kvalitní. Nakonec je hra přerušena.

54.

Finsko je pochopitelně v držení kotouče, ale tlak si zatím nevypracovalo. Will tak může být relativně v klidu.

55.

Ne a ne se Finové odhodlat k zakončení. Dobře bránící česká čtveřice kotouč vyhazuje k Tirronenovi.

56.

Přesilové hry dnes nejsou silnou stránkou finské reprezentace. Oddechový čas pro Finy.

56.

Tirronen je odvolán z brány a Finové to zkouší v šesti.

58.

Finové se drží v útočném pásmu, ale tlak nepřináší nebezpečnější zakončení.

58.

Holík mohl ze středního pásma zakončovat do prázdné brány. Trefil ale pouze bránícího soupeře.

59.

Jen na zakázané uvolnění teď Češi vyhodili kotouč. Bude z toho oddechový čas pro Česko.

59.

Češi se bleskově dostali do útočného pásma a Sekáč to zkusil bekhendem. Trefil jen oblouk prázdné brány.

60.

Poslední šance na vymyšlení něčeho nového. Komerční přestávka.

60.

Dvakrát v krátkém časovém úseku se českým hokejistům podařilo vyhodit puk aspoň do středního pásma.

60.

Tomáš Zohorna kotouč od červené čáry poslal do tyče prázdné brány.

60.

KONEC UTKÁNÍ.

Dnešní zápas je tedy u konce a Češi slaví druhé vítězství na Beijer Hockey Games. Samotný úvod zápasu se sice našim hokejistům moc nepovedl, avšak od desáté minuty Češi převzali iniciativu a byli aktivnějšími. Na gól se přesto čekalo až do 30. minuty, ve které se prosadil Petr Holík. Právě od třicáté minuty byli FInové úplně z tempa, načež v oslabení skóroval Hynek Zohorna. Po dvou třetinách to bylo 2:0, což přineslo skvělý základ pro třetí periodu. V té se navíc trefil také Jiří Sekáč a na vítězství české reprezentace už nic nezměnila ani přesná střela Villeho Pokky. V závěru se sice při pětiminutovém vyloučení Kováře museli čeští hokejisté hodně bránit, avšak Roman Will už si povedenou premiéru v národním dresu nenechal zkazit.

Hráči utkání: Roman Will - Rasmus Tirronen

Střely na bránu: 22 - 18

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších online reportáží na shledanou.