reklama
12:00 • Švédské hokejové hry • 3. kolo
2:4
1:2 1:1 0:1
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česká hokejová reprezentace
Rusko - vlajka - Sport 2016
Ruská hokejová reprezentace
  • 9. Jaškin (Chytil)
  • 34. Chytil (Nečas, Moravčík)
  • 10. Dadonov
  • 13. Bučněvič (Tkačov)
  • 38. Tkačov (Bučněvič)
  • 59. Sošnikov

Vítejte u online reportáže z utkání Švédských hokejových her mezi Českem a Ruskem. Utkání začne v neděli 29. dubna 2018 ve 12:00.

Česká hokejová reprezentace se na Švédských hrách nepředvádí v nejlepším světle. Po dvou utkáních má totiž na kontě nulu a na turnaji už nemůže skončit lépe než na třetím místě. Češi švédský turnaj zahájili ve čtvrtek, když podlehli domácímu výběru v poměru 1:3 a lepší to nebylo ani včera. Svěřenci Josefa Jandače se totiž utkali s Finskem, které je vyškolilo vítězstvím 5:2. Problémem týmu byla především velká nedisciplinovanost, což naznačuje celkem 36 trestných minut ve dvou zápasech. 

Ani ruská reprezentace na tom není zrovna nejlépe. Po zpackaném turnaji v Pardubicích, kde Rusové nevyhráli ani jedno utkání, se sborné nedaří ani ve Švédsku. Na české Carlson Hockey Games totiž Rusové navázali prohrou s Finskem (2:3 sn.) a včera pro změnu nestačili na Švédsko. Aktuálně jsou tak ruští hokejisté se ziskem jednoho bodu na třetí pozici a dnešním utkáním již si mohou pouze pohoršit.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY Z LETOŠNÍ SEZÓNY EHT

 

22.4.2018 Česko - Rusko 2:1 (Carlson Hockey Games)

12.11.2017 Rusko - Česko 5:2 (Karjala Cup)

SESTAVY TÝMŮ

 

Česko: Francouz (Furch) - Moravčík, Sklenička, Polášek, Pláněk, Hrbas, Pyrochta, D. Musil, Pavlík - Šťastný, Chytil, Nestrašil - Kousal, Nečas, H. Zohorna - Jaškin, Chlapík, Frk - Stránský, A. Musil, Kaut - Zadina

 

Rusko: Bočarov (Košečkin) - Chafizullin, Kiselevič, Trjamkin, Gavrikov, Běreglazov, Jakovlev, Bělov - Dadonov, Anisimov, Kaprizov - Sošnikov, Andronov, Mamin - Bučněvič, Tkačov, Kručinin - Michejev, Kablukov, Byvalcev - Semjonov

 

Rozhodčí: Björk, Holm - Laksola, Nyqvist

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Česká formace hned od úvodu dobře napadá. Rusové se nedostali dále než k červené čáře.

1.

Nepřesnost v rozehrávce ruské reprezentace. Kotouč doputoval na zakázané uvolnění.

2.

Pláněk při střele od modré čáry zlomil hůl a poté mohl být rád, že rozhodčí odpískali postavení útočícího hráče v brankovišti. Rodící se brejk Ruska byl proto znemožněn.

3.

Rusové mají hodně vlažný vstup do zápasu a napadající soupeři jim činí problémy. Navíc jsou Češi dostatečně důrazní u mantinelu a snaží se dohrávat souboje.

4.

Nadále se ruští hokejisté vůbec nemohou prodrat do útočného pásma. Češi se v neutrální zóně výborně pohybují a teď sbornou donutili k zakázanému uvolnění.

5.

První náznak ruské šance. Andronovovi kotouč utekl, ale dostal se přímo před Sošnikova. Ten zakončoval bekhendem z mezikruží, nicméně Francouz si připsal první zákrok.

6.

Jaškin se v rohu útočného pásma nechal odstavit Trjamkinem a Rusové tak mohli založit další akci. Tkačjovovi však kotouč utekl až k Francouzovi.

7.

Rusové poněkud převzali iniciativu. Přes střední pásmo se ale nadále dostávají jen velmi těžce a znovu jim puk utekl až k českému brankáři. Je tady první komerční přestávka.

8.

Nepřesná rozehrávka české reprezentace znamenal ztrátu kotouče a Anisimov pak dobře zakončoval z pravého kruhu! Francouz vytáhl skvělý zákrok.

8.

Bogdan Kiselevič (RUS) podrazil Pyrochtu. První přesilová hra pro Česko.

9.

Česká reprezentace jde do vedení! Po rychlém přechodu do útočného pásma se DMITRIJ JAŠKIN odhodlal ke střele z pravého kruhu a mířil přesně ke vzdálenější tyči Šesťorkinovy brány. Asistence: Filip Chytil.

10.

Bohužel je okamžitě srovnáno. Adam Musil ztratil kotouč u modré čáry a JEVGENIJ DADONOV poté postupoval sám na Francouze. V úniku ruský útočník nevymýšlel žádnou kličku a švihem zakončil přesně pod břevno.

11.

Zajímavé šance na obou stranách. Kručinin zblízka naštěstí přestřelil a naopak mohl skórovat Kousal. Jeho střelu vytěsnil Šesťorkin!

11.

Sklenička dobře vystřelil od modré čáry. Po kotouči se pak natahoval i Nestrašil, nicméně ten už ruského gólmana nedokázal prověřit.

reklama