Euro Hockey Tour • České Budějovice • 18:30

54. Kovář (Radil)
22. Dadonov (Šipačov)
51. Provorov (Tělegin)
58. Gusev (Dadonov, Šipačov)

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání Euro Hockey Tour mezi hokejovými reprezentacemi Česka a Ruska. Zápas začíná v Českých Budějovicích v neděli 30. března v 18:30.

Posledním hracím dnem vrcholí program Carlson hokejových her v Českých Budějovicích a po severském derby Švédů a Finů se můžeme těšit na lahůdku v podobě souboje mezi Českem a Ruskem. Vyhecovaná utkání proti sborné bývají tradičně nejlepšími zápasy v celé sezoně a nic jiného se ani nečeká od utkání v naplněné Budvar Aréně. Zápas začíná v 18:30 a Češi do něj vstoupí už z pozice jistého vítěze turnaje. Rusové pro změnu převezmou titul za vítězství v celoroční sérii Euro Hockey Tour. Zároveň se jedná o generálku před MS.

Příprava před SP Česko-Rusko: Milan Michálek (9) - Arťom Anisimov (42)
Příprava před SP Česko-Rusko: Milan Michálek (9) - Arťom Anisimov (42) | Foto: Milan Kammermayer

Česká hokejová reprezentace přijela do Českých Budějovic po zápasech Euro Hockey Challenge v Německu. Tam svěřenci trenéra Josefa Jandače zklamali, našim západním sousedům nejprve podlehli 4:7 a dojem příliš nenapravili ani ve druhém utkání s výsledkem 4:3 po samostatných nájezdech. Na jihu Čech nastoupili Češi v prvním utkání Carlson hokejových her ve čtvrtek proti Finsku, po nepovedeném začátku otočili skóre z 0:2 na 3:2 a připsali si tři body. Nepříznivý vývoj měl také sobotní zápas se Švédy, ale i tam dokázala česká parta posílená o hráče z NHL skvělý charakter, obrátila stav z 1:3 a nakonec slavila divoké vítězství 8:4. V sestavě hokejistů Tre Kronor bylo přitom rovnou čtrnáct zástupců z NHL, oproti pěti českým. Shodou dalších výsledků mohli Češi ještě před startem závěrečného dne oslavit zisk titulu na domácím turnaji.

Rusové pojímají přípravu před MS po svém a zhruba po dobu měsíce před startem šampionátu hrají přátelská utkání v různě kombinovaných výběrech. Na Euro Hockey Tour se představují se třemi posilami z Tampy Bay (brankář Vasilevskij a útočníci Namestnikov s Kučerovem) a dvěma hráči Philadelphie (obránce Provorov a útočník Ljubimov). První utkání proti Švédům sehráli ve Stockholmu a takřka po celý průběh zápasu byli lepší. Švédové však ve třetí části stáhli dvoubrankové manko a v prodloužení rozhodli o výhře 4:3. Další zápas už hrála družina Olega Znaroka na českém území a navzdory drtivé střelecké převaze podlehla Finům fotbalově, 0:1. I přes tyto dvě porážky jsou Rusové jistým vítězem seriálu, na prvním místě se umístí znovu po čtyřech letech. Česko má jisté druhé místo, což je rovněž nejlepší výsledek po čtyřech sezonách.

EHT, Rusko-Finsko: ruská radost
EHT, Rusko-Finsko: ruská radost | Foto: Reuters

Sestava Česka:

Mrázek (Furch) - Krejčík, Jeřábek (A), Šulák, Kindl, Kolář, Rutta, Doudera, Sklenička - Vrána, Kovář (C), Radil - Birner, Holík, Řepík - Zohorna (A), Horák, Hyka - Kašpar, Hanzl, Lev. Trenér: Josef Jandač.

Sestava Ruska:

Sorokin (Karejev) - Mironov, Provorov, Bělov (A), Gavrikov, Běreglazov, Zub, Naumenkov - Mozjakin (C), Tkačjov, Plotnikov - Gusev, Šipačov (A), Dadonov - Tělegin, Ljubimov, Ničuškin - Golyšev, Světlakov, Burdasov. Trenér: Oleg Znarok.

Podívejte se na fotogalerii ze včerejšího utkání Česka proti Švédsku, v němž čeští reprezentanti na první třetinu oblékli retro svetry. Ale úvodní perioda jim znovu nevyšla.

Česká sestava se oproti utkání se Švédy výrazně proměnila a trenér Jandač se rozhodl největší osobnosti šetřit. Proti Rusům nenastoupí Jakub Voráček, Roman Červenka, Radko Gudas, Michal Kempný, Tomáš Kundrátek ani Radim Šimek. V brance se stejně jako proti Finům představí Petr Mrázek, náhradníka mu dělá tentokrát Dominik Furch. Pavel Francouz dostal po odchytaném zápase se Švédy volno.

Kdo se otřepal z drobných šrámů a proti Rusku nastoupí, to je obránce Jakub Jeřábek. V útoku dostávají šanci nově Lukáš Kašpar s Jakubem Lvem, o nominaci do Paříže zabojují také obránci Jan Kolář, Jan Rutta a Milan Doudera.

Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: Jiří Šimeček

Také Rusové udělali v sestavě nějaké změny a nastoupí bez útočníka Tampy Bay Nikity Kučerova. Hrát nebudou ani další zámořské posily z NHL, Vladislav Namestnikov nebo gólman Andrej Vasilevskij. Brankáře Lightning zastoupí Ilja Sorokin. Mimo hru nechal kouč Znaroka také Viktora Antipina neboSergeje Andronova. Také v ruském výběru dostávají příležitost spíše hráči na hraně nominace.

Příprava před SP Česko-Rusko: Roman Polák - Vladislav Namestnikov
Příprava před SP Česko-Rusko: Roman Polák - Vladislav Namestnikov | Foto: Milan Kammermayer

Michal Jordán do Francie nepojede, situace je nejistá ohledně Jiřího Sekáče.

Vzájemná utkání v letošním ročníku Euro Hockey Tour vyznívají jednoznačně ve prospěch ruského mužstva. Sborná zvítězila na Karjala Cupu 3:0, doma na Channel One Cupu 5:1 a na Švédských hokejových hrách 4:2. Češi chtějí zvládnout alespoň jednu odvetu a naladit se před MS.

Ještě před hymnami předal Martin Ručinský dres s číslem 65 oslavenci, Jaroslavu Pouzarovi. Bývalý československý útočník je dvojnásobným mistrem světa a trojnásobným vítězem Stanley Cupu s Edmontonem. Přejeme všechno nejlepší k 65. narozeninám!

Plný stadion si poslechl hymny a utkání za chvíli vypukne. Češi nastupují v bílých dresech, Rusové v červeném. Přátelský se pozdravili kapitáni Jan Kovář a Sergej Mozjakin, spoluhráči z jedné formace v ruském Magnitogorsku.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Zápas byl zahájen, Kovář na vhazování proti Tkačjovovi uspěl, ale posléze se k puku dostali Rusové. Mironov s Provorovem dokázali rozehrát jen na zakázané uvolnění.

1.

Rusové získali kotouč, ale o něco později o něj znovu přišli. Češi zavezli puk do útočného pásma, bojuje se o něj u mantinelu.

2.

Horák rozehrál na modrou čáru, kde stál připravený Rutta. Sorokin zneškodnil střelu českého obránce, přesněji vyrazil kotouč k hrazení.

2.

Tkačjov vedl přečíslení dvou proti jednomu, ale v první dobré šanci minul branku Mrázkovy branky. Brankář Detroitu nemusel zasahovat ani v další situaci.

4.

Vrána přihrál Radilovi, který sice upadl v souboji s Mironovem, ale nedovolený zákrok se nepíská. Češi zůstávají v útočné třetině.

4.

Kindl udržel modrou čáru a znovu dostal puk na Radila. Ten udělal o obrátku navíc a strhl hru za branku. Češi už jsou dobrou minutku na kotouči okolo Sorokina.

5.

Šulákovi nesedla střela a přišel o puk na útočné modré čáře. Šipačov v přečíslení přihrál přesně na hůl Gusevovi, ale ten nedokázal trefit Mrázkovu branku!

5.

Zohorna se octl ve slibné příležitosti na levém kruhu, ale Sorokin si ucpal mezeru mezi betony. Ruský brankář zkrotil okamžitě po buly střelu Hyky.

6.

Skleničkovo nahození na branku neprošlo, ale plzeňský obránce zastavil odražený puk ještě před modrou čarou. Češi hrají od začátku velmi aktivně.

6.

Sorokin vytěsnil Kašparovu ránu z mezikruží a přerušil hru po tlaku českého mužstva. Pokračovat se bude vhazování v útočné třetině domácích po komerční přestávce.

7.

Radil se zpoza brány nedokázal protlačit ke střele, na opačné straně zastavil Kolář přihrávku od Tělegina. Češi jdou do protiútoku.

7.

Bělov zaváhal při rozehrávce, Češi toho nedokázali využít. Navíc v útočné třetině fauloval Jan Kolář (CZE) a odsedí si dvě minuty za držení hole Světlakova. První přesilovka pro Rusko.

8.

Nahození Bělova prošlo až k Dadonovovi, který přihrál Gusevovi. Rusové se usazují v útočném pásmu a rozjíždějí kombinaci krátkých přihrávek.

8.

Stále je to bez střeleckého pokusu a to mají Rusové na ledě taková esa jako Mozjakin nebo Šipačov. Sborná točí kotouč z jedné strany na druhou.

9.

Mrázek si až v deváté minutě připsal první zákrok a vytěsnil střelu Dadonova z prostoru mezi kruhy. Mozjakinovi poté utekl puk do středního pásma.

9.

Další ruské střely zablokovali obránci a Lvovi s Kašparem se povedlo vyhodit. Kovář se za malou chvilku vrátí na ledovou plochu z trestné lavice.

10.

Ruský obránce Mironov vyhodil před soubojem s Hanzlem puk mimo hrací plochu, ale podle rozhodčích to bylo s tečí, a tak se nevylučuje. Mezitím odchází zraněný Golyšev do šatny.

11.

Vrána obešel Zuba a předal puk k Radilovi, ten už o něj ale přišel. Rusové vystrkali puk do středního pásma.

11.

Ničuškin si převzal puk u červené čáry a po pravém křídle se prodral přes Jeřábka. Mrázek si se zakončením poradil a ruský útočník poté ošklivě boural do pravé tyče.

12.

Šulákovo nahození od modré čáry skončilo v lapačce Sorokina. Následně se u ruské branky strhla menší rozmíška mezi Birnerem a obránce Naumenkovem.

12.

Horákova formace byla na modré čáře zastavena ofsajdem, na vhazování poté uspěli Rusové. Mrázek musel při jejich akci z branky, aby posunul puk k mantinelu.

13.

Sorokin sebral nahození od Horáka a přihrál puk obráncům. Ve středním pásmu byl postup Rusů zastaven. Ani Češi si ale kotouče dlouho neužili.

14.

Vrána zaváhal na obranné modré čáře a vypadalo to na šanci Plotnikova. Akci ale přerušil hvizd čárového rozhodčí kvůli postavení mimo hru. Komerční pauza.

14.

Kindl nestačil na levé straně na Ljubimova a ten se natlačil až před Mrázka. Český brankář odrazil kotouč a odolal náporu útočníka Tampy Bay. Později už rodák z Ostravy puk schoval.

15.

Střelu Šipačova od modré čáry nechtěně zastavil Gusev a nebyl schopen dorážet. Češi pak ztratili puk a Horák s Ruttou na poslední chvíli zpacifikovali přihrávku od Dadonova.

15.

Je tu první přesilová hra pro Čechy. Artěm Zub (RUS) ve středním pásmu fauloval Hyku, který unikal do protiútoku. Odsedí si dvouminutový trest za podražení.

16.

Přihrávka na Ruttu byla sražena a chomutovský obránce nemohl z nadějné pozice střílet. Kovář byl v rohu kluziště dvakrát atakován na hranici pravidel.

16.

Češi se nedostali ke střele, naopak Rusům se povedlo vyhodit a vystřídat. Mrázek pomáhá s rozehrávkou, ale minuta přesilovky je pryč.

17.

Mladý obránce Philadelphie Ivan Provorov (RUS) fauloval Řepíka a je potrestán dvěma minutami za hákování. Češi budou hrát šestadvacet sekund v pěti proti třem.

17.

Jeřábek trefil svou střelou jen Běreglazova a Rusové už jsou ve čtyřech. Sorokin zasáhl proti Holíkovi, jenže Rusům se nepodařilo vyhodit. Češi jsou v tlaku.

18.

Tečovaná střela od modré čáry Sorokina nezaskočila a prostřelit ho nedokázal z dorážky ani Kovář. Na brankové čáře pomáhal gólmanovi obránce Zub.

19.

Češi otevírají skóre v přesilovce pěti proti čtyřem! Šulák dostal nabito na modré čáře a svou ránu poslal jen do mantinelu. Odražený puk však přistál na holi TOMÁŠE HYKY, který se z levého kruhu trefil do odkryté brány - 1:0! Asistence: Libor Šulák.

20.

Birner s Holíkem vypracovali šanci pro Řepíka, ten ale bekhendem z prostoru před brankou minul. Češi zůstávají v poslední minutě první třetiny na puku.

20.

Rozehrávka se nepovedla, ale zároveň se nepíská zakázané uvolnění. Rusové o puk přišli ve středním pásmu a skóre se před pauzou měnit nebude.

20.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 19:21.

Češi začali utkání proti Rusku útočným náporem, ale větší šanci si nevypracovali. Rusové zahrozili z přečíslení, Gusev ale po přihrávce od Šipačova v dobré pozici branku minul. Na druhé straně předvedl povedený zákrok proti Zohornovi brankář Sorokin. Bez větších problémů pak Češi přečkali přesilovku Rusů po vyloučení Kováře.

Čeští hokejisté si zahráli v početní výhodě až ve druhé polovině úvodní části. Zuba následoval na trestnou lavici Provorov, a ačkoliv domácí nevyužili dvojnásobnou přesilovku, tu klasickou už zhodnotili. Šulákova střela od modré čáry se odrazila od mantinelu přesně k Hykovi, jenž pohotově trefil odkrytou klec. České reprezentaci konečně vyšla první třetina a zaslouženě vede.

Statistiky po první třetině:

Střely: 9 - 3

Střely mimo branku: 8 - 2

Trestné minuty: 2 - 4

Bodyčeky: 2 - 4

Vyhraná vhazování: 12/18 - 6/18

Tomáš Hyka dorazil v devatenácté minutě střelu Šuláka a poslal Čechy do vedení.

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Jeřábkovo nahození se na začátku druhé třetiny odrazilo k Vránovi. Později už Jeřábek modrou čáru neudržel, nicméně nepustil do akce Tělegina.

21.

Ruská formace odjela s nepořízenou brzy na střídačku, čas na rozehrávku měl za brankou Krejčíka. Rusové útok odrazili a pro puk jede Kindl.

22.

Kindl udělal hrubku v rozehrávce a puk se dostal k Šipačovovi, který ještě posouval puk na Dadonova! Mrázek se stihl skvěle přesunout a vyrazit kotouč.

22.

Další zaváhání českého týmu v obranné třetině už Rusové trestají! Znovu u toho byl Šipačov, který přihrál v přečíslení přes Krejčíka na JEVGENIJE DADONOVA, jenž napodruhé v krátká době překonal Mrázka - 1:1! Asistence: Vadim Šipačov.

23.

Golyšev se po odstoupení v první třetině znovu vrátil do hry a z mezikruží nebezpečně zakončoval bekhendem. Mrázek vykopl puk pravým betonem.

24.

Ruská reprezentace zvládla lépe boj o kotouč u mantinelu kousek před Mrázkem a Tělegin může operovat s pukem za bránou.

24.

Je to gól, Češi si berou vedení okamžitě zpátky! Kovář zprava nahazoval puk před bránu a PETR VRÁNA se dostal do zakončení. Puk ještě nechtěně zrychlil obránce Bělov, a tak pomohl s překonáním Sorokina - 2:1! Asistence: Jan Kovář, Lukáš Radil.

26.

Sklenička nevypustil bruslařský souboj s Golyševem a vhazovat se bude před brankou Sorokina. Češi se z vyrovnání Rusů výborně oklepali.

26.

Prudká přihrávka Vrány vyhnala Krejčíka z útočného pásma a Mrázek vypomáhá s rozehrávkou. Zapojuje se také Jeřábek.

27.

Čechům nevyšla rozehrávka dobře a puk se odrazil do jízdy Těleginovi. Ten se snažil zakončovat po objetí branky, kterou však posunuli Krejčík se Světlakovem. Komerční přestávka.

27.

Vrána si zkoušel obhodit Bělova, neprosadil se, ale pak vybojoval puk zpátky. Sparťanský útočník je v posledních minutách na ledě hodně vidět.

28.

Holík zavezl puk do útočného pásma, přesunul se na levé křídlo a vypálil. Ránu nepustil na Sorokina bránící Běreglazov. Češi dostávají ve středním pásmu druhou šanci.

28.

Šulákovo odvážné sólo bylo ruskými beky včas zastaveno, později nezvládli Češi přechod přes modrou čáru. Po vstřelení druhého gólu je však aktivita viditelně na jejich straně.

29.

Zohornovi visel po dobu celé akce na zádech Bělov a nepustil českého útočníka ke střele. Nicméně Zohorna nevzdává boj o puk na modré čáře.

29.

Mozjakin udělal chybu a Zohorna si následně parádně obhodil Tkačjova. Jenže potom už se Češi k ohrožení Sorokinovy branky nedostali.

30.

Světlakovova přihrávka prošla po mantinelu trochu šťastně až na Tělegina, jenž prošel po levé straně a střílel. Krejčík vložil do rány hůl a odklonil puk mimo branku.

31.

Šipačovova střela od modré čáry sice Mrázkovi vypadla, ale Provorova naštěstí včas zablokovali obránci. Odražený kotouč pomalu doklouzal k českému gólmanovi.

31.

Anton Bělov (RUS) strčil hůl pod Birnerovu brusli a jednoznačně českého útočníka fauloval. Zkušený zadák Petrohradu musí na dvě minuty za podražení na trestnou lavici.

32.

Češi se od počátku přesilovky usadili v útočné třetině a kombinují.

32.

Vránovu přihrávku na modré čáře prostrčil do středního pásma Tkačjov. Rusům na malý okamžik prošla hra v pěti, nicméně daří se jim držet hru daleko od Sorokina.

33.

Sborná přidala další vyhození a Mrázek přenechal kotouč Šulákovi. Ale ani další česká akce nenašla cestu do útočného pásma.

33.

Sorokin zvládl na začátku ruského oslabení vyrazit Vránovu střelu z pravého křídla, od té doby ale zasahovat nemusel. Rusy znovu osvobodil svým vyhozením Zub.

34.

Po vyhození Skleničky se píská zakázané uvolnění, Rusové jsou v pěti a Čechům přesilovka nevyšla. Po delší době se hra dostává před branku Mrázka.

34.

Gusev obešel Řepíka, ale Doudera už ho donutil ke zpětné obrátce. Neprosadil se ani Dadonov, a tak nahazují Češi puk do rohu útočného pásma.

35.

Běreglazovovi nevyšla rozehrávka a rozjetý Vrána mohl zakončovat z levého kruhu. Sorokin vyrazil kotouč k mantinelu. Češi zůstávají v pásmu.

35.

Ruští obránci nestihli vystřídat a na ledě se zdrželi už pořádně dlouho. Avšak zvládli ubránit střelu domácího mužstva od modré čáry a pak konečně vyhodili.

36.

Rutta srazil kotouč do hlediště a hra je přerušena. Pokračovat se bude po komerční přestávce, čtyři minuty před druhou sirénou vedou Češi nad Ruskem 2:1.

37.

Horák přihrál na střelu Kindlovi, ten byl sice v dobré pozici, ale musel se k puku krčit. Bohužel pro české příznivce netrefil z pravého kruhu branku.

37.

Doudera dvakrát zastavil ruské akce na pravé straně a předal puk Lvovi. Plzeňský útočník bojuje spolu s Hanzlem proti ruské obraně.

38.

Těleginova přihrávka prošla přes všechny čáry až na zakázané uvolnění a Rusové se na ledě opět zdrží. Češi je tímto způsobem dostávají v posledních minutách pod tlak.

38.

Češi ale musí zůstat pozorní i vzadu. Rusové mohli zničehonic vyrovnat, po Šipačovovi se dostal k odraženému puku mezi kruhy Ničuškin. Branku však přestřelil.

39.

Krejčíkovo nahození bylo pro Sorokina těžkým oříškem, ale přeci jen zvládl kotouč vytěsnit. Potom přišlo další ruské vyhození na zakázané uvolnění.

40.

Plotnikov si obhodil Horáka, český útočník však zastavil později Mozjakina. Kolář shodil na led jednoho z Rusů, záhy si Hyka najel přímo na hůl Mironova a odjíždí s bolestivou grimasou.

40.

Šulákovo vyhození přes všechny čáry se nepískalo, ale hra se ještě vrátila do obranné třetiny Češka. Šulák nepustil na Mrázka střelu Gavrikova.

40.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:10.

Po dvou minutách druhé třetiny přišel o puk Kindl, ale Dadonov po přihrávce od Šipačova nechal pouze vyniknout Mrázka. O chvilku později už tato ruská spolupráce zafungovala a právě Dadonov překonal českého brankáře střelou do odkryté branky. Češi se však z vyrovnání otřepali velmi rychle.

Po dvou minutách nahazoval puk z pravé strany Kovář a Vrána jej šťastně dopravil do sítě. Druhému gólu Čechů nechtěně pomohl Bělov svou tečí. Češi si v dalším průběhu udržovali mírnou převahu, leč jim přesilovka po vyloučení Bělova nevyšla. V závěru prostředního dějství mohl vyrovnat Ničuškin, jenže z mezikruží přestřelil českou bránu.

41.

Třetí třetinu začala obě mužstva rozvážně. Rusové podruhé rozehrávají.

42.

Řepík se dostal do jízdy na pravém křídle, ale vypálil mimo branku. Mrázek na opačné straně vyjel proti puku a bezpečně rozehrál.

42.

Plotnikov na modré čáře poslal k ledu tvrdě, ale čistě Kováře. Rusům se pak nepovedl přechod do útočné třetiny, Mrázek opět pomáhá s rozehrávkou.

43.

Horák přenechal puk Kašparovi, který pod tlakem pouze nahodil po mantinelu. Rusové zastavili české mužstvo a posouvají se sami dopředu.

43.

Rusové se do zakončení nepropracovali, na opačné straně mohl zakončovat po zpětné přihrávce od Kašpara Lev. Byl však zablokován obránci.

44.

Radil se dostal od mantinelu, ale vzápětí o puk přišel při průjezdu Ničuškina. Obě mužstva hrají ve třetí části s mnoha nepřesnostmi, hra je rozháraná.

45.

To se nemění ani po nahození od Kindla, se kterým si ruská obrana v pohodě poradila. Sborná zakládá útočnou akci a překonává střední pásmo.

45.

Bude se vylučovat, Rusové dostávají šanci na vyrovnání. Roman Horák (CZE) je potrestán dvěma minutami za podražení Dadonova, který se dral před branku zprava.

46.

Lev se dostal k odraženému puku a táhl české přečíslení v oslabení. Plzeňský útočník vzal tíhu zakončení na sebe a nastřelil horní tyčku Sorokinovy branky!

46.

Rusové se usazují v útočné třetině, Mrázek dokázal zareagovat na Světlakovovu teč.

47.

Radil byl faulován po přechodu modré čáry a jel trestné střílení! Český útočník zkusil Forsbergovu kličku, ale dělal ji příliš pomalu a na Sorokina nevyzrál.

47.

Přihrávka z levé strany prošla na Dadonova, který ještě hledal Šipačova, ale puk byl sražen Douderou do hlediště. Rusové pokračují v přesilové hře.

48.

Češi jsou v plném počtu, Zohornovi s Hykou utekla dobrá šance na poslední chvíli.

48.

Tělegin se proháčkoval do útočného pásma, skončil však pouze o mantinelu. Krejčík posléze zablokoval Ljubimova, a tak se o puk tvrdě bojuje u hrazení.

49.

Sorokin už měl puk v držení a Lev ho při brzdění trochu osprchoval ledovými částečkami. Před brankou se strhla mela, Ljubimov si vzal do parády Jeřábka.

49.

Golyšev přidržel Kovářovi hůl a záhy skončil na ledě. Vylučovat se ale nebude.

50.

Mozjakin přihrál Plotnikovovi, který hledal před brankou Běreglazova. Ruskému obránci ale vůbec nevyšlo zakončení, střela nebyla vůbec razantní a Mrázek ji vyrazil.

50.

Sorokin raději přikryl kotouč po nahození ze středního pásma a jeho obránci okamžitě čistili prostor na brankovišti. Vhazuje se po levici gólmana CSKA Moskva.

51.

To je velká škoda pro český tým. Rusové neměli žádný nápor, ale vyrovnávají. Tělegin předal puk při rychlém útoku po pravé straně IVANU PROVOROVOVI a mladý obránce Philadelphie se trefil přesně pod horní tyčku - 2:2! Asistence: Ivan Tělegin.

53.

Mozjakin nastartoval na levém křídle Tkačjova, který se chtěl natlačit před branku Mrázka. Výbornou práci odvedl Lev a nepustil ho před branku.

54.

Češi si berou vedení znovu velmi rychle zpátky! Radil zatáhl puk po pravé straně a přihrál mezi kruhy JANU KOVÁŘOVI. Útočník Magnitogorsku mířil přesně k levé tyčce a nedal Sorokinovi šanci - 3:2! Asistence: Lukáš Radil.

55.

V Budvar Aréně sice obíhá mexická vlna, ale na slavení je ještě čas. Tělegin prověřil Mrázka, do konce třetí třetiny zbývá něco přes pět minut.

55.

Sklenička měl potíže s rozehrávkou a Mrázek musel zasahovat proti nahození od mantinelu. Lev vyhodil tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

56.

Kovář se vyhnul agresivním ruským obráncům a rozdal puk na modrou čáru. Český kapitán hraje skvělé utkání a pomáhá držet čas v útočné třetině.

57.

Několik hraničních zákroků na Kováře Rusům prošlo, na druhé straně fauloval Michal Řepík (CZE). Tři minuty před koncem přichází pro Čechy velmi těžká situace.

57.

Oleg Znarok si vzal oddechový čas.

57.

Mrázek přečkal první nebezpečnou střelu Rusů, přihrávka Dadonova pak byla nepřesná.

58.

Rusové využívají přesilovku a dvě minuty před koncem vyrovnávají! Dadonova vybojoval puk na brankovišti a přihrál před prázdnou branku NIKITOVI GUSEVOVI, který propasíroval kotouč až do sítě! Českému týmu nevyšly protesty ohledně Dadonovova postavení v brankovišti - 3:3! Asistence: Jevgenij Dadonov, Vadim Šipačov.

60.

Rozběhla se poslední minuta třetí třetiny a Zohorna rozehrál po levé straně na Horáka. Kotouč ale propadl a ve středním pásmu jej sebral Dadonov.

60.

Řepík hledal z levé strany svou přihrávkou Hanzla, ale nenašel. Později mířil Řepík z těžkého úhlu nepřesně, a tak bude rozhodovat prodloužení.

60.

Třetí třetina skončila.

Prodloužení začne po dvou minutách. Rusové dokázali ve třetí třetině vyrovnat zásluhou přesné střely Provorova, ale Češi jim odpověděli gólem Kováře. Přesilovka po vyloučení Řepíka ale vrátila sbornou do hry, dvě minuty před koncem se prosadil Gusev.

61.

Prodloužení právě začalo.

61.

Prodloužení se hraje ve třech na obou stranách a od začátku jsou k vidění šance! Mrázek zasáhl fantasticky lapačkou a rychle rozehrál, Radil nastřelil zleva tyčku.

61.

Zohorna obelstil Ničuškina, ale brankář Sorokin si jeho bekhendový blafák pohlídal.

62.

Dadonov se z levé strany tlačil před Mrázka a na poslední chvíli byl zastaven Šulákem. Prodloužení nabízí zatím pořádný hukot.

62.

Mrázek v první minutě skvěle vychytal šanci Ničuškina, Rusové teď naposled rozehráli nepřesně. Hra se po icingu přesouvá před Sorokina.

63.

Horák si snad natřikrát sklepl Ruttovu přihrávku do jízdy a zakončoval bekhendem. Hodně unaveného českého útočníka ale vychytal Sorokin.

64.

Kovář vedl české přečíslení, ale nedokázal přihrát přesně na Jeřábka. Češi se ale udrželi na kotouči a stále motají ruskou trojku v útočném pásmu.

64.

Hyka střílel z mezikruží těsně vedle, odražený puk sebral Kovář. Zohornovu střelu z úhlu vytěsnil brankář CSKA. Češi jsou v náporu.

65.

Řepík se prohnal po pravém křídle a nechal puk za sebou pro Birnera. Ten mířil nejspíš na vzdálenější tyčku, ale trefil pouze Sorokinovu výstroj.

65.

Dadonov se protlačil do pásma, ale pak souhra se Šipačovem nevyšla.

65.

Prodloužení skončilo.

První skvělý zákrok prodloužení předvedl proti Ničuškinovi Mrázek, ale pak už byli nebezpeční jen Češi. Sorokin za svá záda ale ani jeden puk nepustil, a tak se dočkáme samostatných nájezdů. A to po krátké úpravě ledu.

Samostatné nájezdy začínají.

Petr Holík opustil před nájezdy střídačku s pytlíkem ledu na krku.

Jako první se rozjel Tomáš Zohorna, ale nedotáhl forhendovou kličku. Puk mu sklouzl a Sorokin zasáhl betonem - 0:0.

Mrázek měl velké štěstí proti Nikitovi Gusevovi. Kotouč vypadl českému brankáři z výstroje a pomalu klouzal k čáře. Ale nedoklouzal - 0:0.

Robin Hanzl dává v nájezdech nádherný gól. Udělal fantastický bekhendový blafák a zavěsil přesně pod horní tyčky. Paráda - 1:0!

Sergej Mozjakin selhal, Mrázek střelu nejlepšího střelce KHL vyrazil - 1:0.

Mozjakinův spoluhráč Jan Kovář mířil k pravé tyčce, ale trefil lapačku Sorokina - 1:0.

Jevgenij Dadonov na poslední chvíli vyrovnává. Srovnal si puk a mířil přesně k tyči - 1:1!

Nyní už se jezdí v opačném gardu. Nikita Gusev si rozhýbal Mrázka a napodruhé už se prosadil gólově - 1:2!

Ou, Robin Hanzl se trefuje i podruhé! Litvínovský šikula poslal puk mezi betony Sorokina - 2:2!

Mrázek podruhé vychytal Mozjakina a Češi mají mečbol - 2:2.

Pátou sérii zakončil znovu Hanzl, jenže tentokrát už si na Sorokina nepřišel - 2:2.

Dadonovovi druhý pokus nevyšel, za Mrázka puk svou střelou neprocedil - 2:2.

Další mečbol neproměnil ani Zohorna. Udělal několik naznačená, ale bekhendem beton Sorokina nepřehodil - 2:2.

Nikita Gusev to udělal náramně. Rozhýbal si Mrázka divokými pohyby už od modré čáry a zasunul puk do prázdné branky - 2:3!

Lukáš Kašpar své umění naplno neukázal, puk mu utekl a Rusové vítězí - 2:3.

3:4 sn

Rusové vítězí na nájezdy! Rozhodující trefu zaznamenal NIKITA GUSEV - 3:4 sn!

Utkání skončilo porážkou českého mužstva po nájezdech, ale Češi na hokejových hrách v Českých Budějovicích vítězí. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Jan Kovář a Vladislav Gavrikov.