reklama
18:00 • Carlson hockey games
1:4
1:1 0:2 0:1
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Rusko - vlajka - Sport 2016
Rusko
  • 16. Řepík (Musil)
  • 12. Kaprizov (Ovečkin, Kuzněcov)
  • 28. Kuzněcov (Anisimov)
  • 35. Orlov (Kuzněcov, Ovečkin)
  • 58. Kuzněcov (Kaprizov, Ovečkin)

Vítejte u online reportáže z posledního zápasu Českých hokejových her mezi Českem a Ruskem. Utkání se odehraje v neděli 5. května od 18:00.

Dobrý den. Vítám vás u online reportáže z hokejového utkání české reprezentace, která dnes zakončí Carlson Hockey Games. Soupeřem svěřenců Miloše Říhy dnes bude ruská sborná, jejíž sestava plná hvězd budí velký respekt.

Česká reprezentace dnes bude útočit na vítězství v turnaji. Ze dvou utkání mají Češi jen jedno vítězství, ale díky výhře Švédska nad Finskem stačí Čechům zisk tří bodů. V minitabulce by totiž Češi v porovnání s Finskem i Švédskem zvítězili díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů. 

 

Češi se dnes pokusí navázat na včerejší vítězství 3:0 nad Švédskem, čímž odčinili porážku 2:3 z utkání proti Finsku. V neprospěch českých hokejistů ale hraje fakt, že poslední dvě střetnutí proti ruské reprezentaci skončily porážkami. Na Channel One Cupu Češi prohráli 2:7, v rámci Švédských hokejových her pak 1:3.

Ruská sestava budí opravdu strach, nicméně v posledních třech zápasech Rusové zaznamenali porážku. V rámci Euro Hockey Challenge totiž překvapivě nestačili na Lotyšsko a následně prohráli 4:6 se Švédskem a 1:3 s Finskem. Tým kolem Kučerova, Ovečkina, Malkina či Vasilevského tak zatím nezařadil na potřebný rychlostní stupeň.

 

Velký problém Ruska je zatím v defenzívě, která už inkasovala devět branek. Přitom obránci jako Sergačjov, Kiselevič a Nestěrov či brankářská dvojice Vasilevskij - Georgijev jsou plní zkušeností z NHL. Na druhou stranu ani ofenzíva zatím nezáří. Kučerov vstřelil v Brně zatím jen jeden gól, stejně tak Ovečkin a hvězdný Malkin má dosud jen jednu asistenci.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY Z LETOŠNÍ SEZÓNY

 

11. listopadu 2018 - Karjala Cup

Česko - Rusko 5:2

 

15. prosince 2018 - Channel One Cup

Rusko - Česko 7:2

 

10. února 2019 - Švédské hokejové hry

Rusko - Česko 3:1

SESTAVA ČESKA

 

Jak. Kovář (Bartošák) - Zámorský, Jeřábek, Rutta, Kolář (C), Kundrátek, Krejčík, Sklenička, Musil - T. Zohorna, Simon, Frolík (A) - Jaškin, Chytil, Palát - H. Zohorna, Jan Kovář (A), Zaťovič - Řepík, Hanzl, Kubalík - Fořt

SESTAVA RUSKA

 

Vasilevskij (Sorokin) - Nestěrov, Sergačjov, Zajcev, Orlov, Jelesin, Chafizullin, Blažijevskij - Kučerov, Malkin (A), Grigorenko - Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin (A) - Dadonov, Anisimov, Gusev - Plotnikov, Andronov, Kovalčuk (C) - Barabanov

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Hned v úvodu zápasu se ruská defenzíva dopustila chyby a těžil z toho Dominik Simon. Jeho svižné zakončení z mezikruží letělo do náruče Andreje Vasilevského.

1.

Výborná příležitost české reprezentace. Palát dobře kombinoval s Jaškinem a poté sám zakončoval z pravého kruhu. Následně se ještě k dorážce dostal Chytil a Vasilevskij měl plné ruce práce.

2.

Rusové se zatím vůbec nedostávají do pozic, ze kterých by mohli ohrozit Jakuba Kováře. Mezitím se hra znovu přesunula k Vasilevskému.

3.

Dadonov s Gusevem se pokusili vymyslet cosi kloudného. Místo toho šla přihrávka z rohu kluziště až do středního pásma.

4.

Jedovaté nahození Sergačjova prolétlo vedle brány Jakuba Kováře. Následně musel být pozorný Vasilevskij, který do lapačky schoval skákající kotouč.

5.

Znovu práce pro ruského gólmana. Tomu nyní clonil Zaťovič, ale přesto si Vasilevskij poradil s nahozením Jakuba Krejčíka.

5.

Trojice Ovečkin - Kuzněcov - Kaprizov se nedokázala usadit v útočném pásmu. Ofsajd byl ale posléze odpískán také českému týmu.

6.

Několikrát to Češi opět zkusili přímo na ruského gólmana. Posledním pokusem byl ten od Frolíka, ale Vasilevskij byl připraven.

7.

Malkin křížnou přihrávkou hledal rozjetého Kučerova, avšak do kombinace se vložil jeden z českých beků. Kotouč je mezi diváky a přichází komerční přestávka.

8.

Nepřesnosti na obou stranách. Rusové se začínají dostávat trochu více do tempa, nicméně Kovář si nemusel připsat zákrok.

8.

Dvakrát to Kubalík zkoušel nahozením zpoza brankové čáry, ale kotouč se od Vasilevského neodrazil do lepšího prostoru.

8.

Až nyní má Jakub Kovář první zákrok. Nejprve se sice Ovečkin nedostal do zakončení, ale pak už Rusové českého gólmana prověřili po nahození od modré čáry.

reklama