reklama
18:20 • Karjala Cup
2:3
1:1 1:2 0:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Švédsko - vlajka - Sport 2016
Švédsko
  • 11. Zámorský (Kubalík)
  • 35. Kolář (Sekáč)
  • 9. Lilja (Larsson)
  • 29. Sörensen (Bengtsson + Wikstrand)
  • 33. Davidsson (Nygard)

Sledujte online přenos z utkání Karjala Cupu mezi Českem a Švédskem. Zápas začíná v 18:20.

Česko se v prvním reprezentačním zápase představí vůbec poprvé od letošního květnového mistrovství světa a mužstvo doznalo velkých změn. Na postu hlavního trenéra nahradil Josefa Jandače Miloš Říha, který prohlásil, že mladí hráči pro reprezentaci v Evropě nejsou, a tak povolal jen čtyři nováčky jimiž jsou Radovan Pavlík, Jan Štencel, Patrik Zdráhal a Radim Zohorna.

V Nominaci naopak najdeme již zkušené reprezentační mazáky Jana Koláře, Michal Jordána, Michala Řepíka či nového kapitána Jakuba Nakládala. Pozvánku dostal také velezkušené Jiří Novotný, nicméně ten se kvůli nepříjemnému zranění turnaje nezúčastní.

Dnešní duel bude navíc ve slavnostní atmosféře, jelikož český hokej slaví výročí 110 let. Čeští hokejisté se rovněž poprvé představí ve zbrusu nových dresech, ze kterých vymizel státní znak, což u mnohých fanoušků vyvolalo rozporuplné názory.

Švédsko rovněž sehraje první duel od vítězného světového šampionátu. Na turnaji Karjaly se ovšem představí pouze tři mistři světa, které doplní převážně  hráči ze švédské SHL. V nominaci je však také borců z KHL či Anton Rödin ze Švýcarska.

Kárd Tre Kronor čítá hned 11 nováčků, ale také zde najdeme i velké zkušenosti, kterými rozhodně oplývá kazaňský Anton Lander, Dennis Rasmussen z Metalurgu Magnitogorsk či brankářská dvojice Magnus Hellberg.

 

Poslední tři vzájemná utkání

6.5.2018 Švédsko - Česko 3:2

26.4.2018 Česko - Švédsko 1:3

21.4.2018 Česko - Švédsko 3:1

Výročí 110 let od svého vzniku slaví také Mezinárodní hokejová federace IIHF, a tak pozvání do Prahy přijali prezident federace René Fasel a také ruská legenda, brankář Vladislav Treťjak.

Úvodní sestavy:

Česko: Jak. Kovář (Hrubec) - Nakládal (C), Kolář (A), Mozík, Krejčík, Zámorský, Jordán, Doudera M., Musil D. - Sekáč, Nestrašil, Kubalík - Kousal, Tomášek, Zohorna H. - Řepík (A), Hanzl R., Červený - Vincour, Horák, Lenc - Zdráhal.

Švédsko: Johansson La. (Hellberg) - Persson, Bertilsson, Bengtsson, Wikstrand (A), Arnesson, Sellgren - Brodin, Josefson (A), Lilja - Wedin, Rasmussen, Sörensen - Davidsson, Lander (C), Nygard - Larson, Johansson Li., Fröberg - Lööv

Rozhodčí: Gofman, Oskirko - Špůr, Hynek

Nový trenér české reprezentace nominoval na Karjala Cup pouze čtyři nováčky.

Zkušený Jiří Novotný si však na turnaji nezahraje. Místo něj pozvánku obdržel Tomáš Vincour.

Jediným nováčkem, který dnes může zasáhnout do hry, je třináctý útočník Patrik Zdráhal. Radovan Pavlík, Radim Zohorna a Jan Štencel zůstali dnes pouze na tribuně.

V rámci Karjala Cupu se již hraje duel mezi Ruskem a Finskem a po první periodě vede sborná 2:0 díky gólům Grigorenka a Nestěrova.

Dnešní zápas se odehraje po delší době v pražské Tipsport Aréně, jelikož O2 Aréna je již připravena na víkendové finále Fed Cupu mezi Českou republikou a Spojenými státy, jehož průběh budete moci mimochodem sledovat v našich online přenosech.

Oba celky jsou již připraveny na modrých čarách a následovat budou pochopitelně státní hymny.

Na led právě dorazili i Jaromír Jágr s prezidentem hokejové federace, kteří společně vhodí čestné buly.

Český duel dnes odehraje zápas v červených dresech a výběr Tre Kronor oblékne tradiční žluté trikoty.

1.

Utkání právě začalo.

1.

První pětky obou týmů se nedokázaly střelecky prosadit a poté, co Kubalík ztratil kotouč na útočné modré čáře, odjíždějí elitní formace na střídačku.

2.

Řepík byl velmi nevybíravě poslán na mantinel a český výběr měl poskytnutou výhodu. Ta skončila pouze jistým zákrokem Larse Johanssona proti ráně z pravého kruhu.

2.

Na trestnou lavici poté putuje Linus Arnesson, který si odpyká menší trest za vražení na hrazení.

2.

Švédům se po šikovné střele Kubalíka z pravého kruhu podařilo vyhodit a český výběr se musí pro puk vracet až ke Kovářovi.

3.

Vzápětí však další atak Česka zastavuje hvizd sudího, který odpískal postavení mimo hru hráčů v červených dresech.

Radomír Fukala
8. 11. 2018
reklama