• 51. Sklenička (Červenka)
  • 16. J. Nilsson (Backlund, Brännström)
  • 34. Zibanejad (Janmark, Wikstrand)
  • 36. Ekman-Larsson (L. Andersson, Larsson)

Dobré večer, vítejte u sledování online reportáže z utkání Švédských hokejových her mezi Českem a Švédskem. Zápas začne ve čtvrtek 26. dubna v 19:00.

Česko hraje v přípravě opravdu ve výborném rozpoložení. Na začátku dubna si v domácím dvojzápase v Příbrami připsalo dvakrát skalp Švýcarska, které českému týmu podlehlo 5:2 a o den později také 4:1. Následovala úspěšná mise ve Francii, kde si výběr Josefa Jandače počínal opět vítězně a tamní reprezentaci pokořil výhrami 5:2 a 6:2. V rámci Carlson Hockey Games rovněž Češi nepoznali hořkosti porážky. Nejprve získali tři body proti Finům, které udolali 3:1. Poté si stejným výsledkem poradili se Švédskem a turnaj uzavřeli výhrou 2:1 nad Ruskem. Na švédských hokejových hrách, na kterých budou hájit první příčku v tabulce Euro Hockey Tour, se představí již zredukovaný kádr, jenž ještě doplnili finalisté vítězové extraligy Martin Nečas s Jakubem Krejčíkem a poražený finalista David Musil. Ti by se ovšem měli představit až ve víkendových duelech. Naopak již dnes se zapojí zámořské posily Radek Faksa s Martinem Frkem.

Švédsko rovněž vstoupilo do přípravy na šampionát úspěšně. Dvakrát ve dvou dnech si smlsli na Slovensku, které utrpělo porážky 6:3 a 7:1. Následně si Tre Kronor vyšlápli také na Dánsko. To se muselo smířit s prohrami 4:1 a 5:1. I vstup do turnaje v Pardubicích se Švédům povedl. Na úvod totiž těsně zdolali Rusko 2:1, ale to také byla jejich zatím poslední výhra. Poté totiž podlehli 3:1 rozjetému výběru České republiky a na závěr podniku schytali debakl  7:3 od Finů. Také Švédsko představí na domácím turnaji další posily. K týmu se připojili čerstvý vítěz ligy Elias Petersson, či zámořské hvězdy Anders Nilsson, Oliver Ekman-Larsson, Erik Gustafsson, John Klingberg, Lias Andersson, Mika Zibanejad a v neposlední řadě také Mikael Backlund nebo Mattias Janmark.

Posledních pět vzájemných utkání vyznělo lépe pro Českou republiku. Ta totiž vyhrála ve třech případech, zatímco Švédsko pouze ve dvou. Naposledy, jak již bylo zmíněno níže,  se z výhry radovali právě Češi, kteří minulý týden zvítězili 3:1.

Úvodní sestavy:

Česko: Rittich (Furch) - Jordán, F. Pavlík, Moravčík, D. Sklenička, Hrbas, Pyrochta, Pláněk - Červenka (C), Faksa, Frk - Stránský, R. Hanzl, Nestrašil - D. Kubalík, Horák, Řepík (A) - Chytil, Chlapík, Zadina

Švédsko: A. Nilsson (Hellberg) - E. Gustafsson, J. Klingberg (A), Ekman-Larsson (A), A. Larsson, Wikstrand, Pilut, Brännström - Janmark, Zibanejad, L. Andersson - C. Klingberg, Backlund (C), Nilsson - Pääjärvi, Jo. Larsson, J. de La Rose - Everberg, Zackrisson, Norman - Jonsson Fjällby

Rozhodčí: Salonen, Pajula - Perssonen, Wernström

Ještě před začátkem našeho přenosu jedna radostná zpráva z mistrovství světa U18 v Rusku. Český výběr vede ve třetí třetině nad favorizovanou Kanadou již 2:0 a je na nejlepší cestě do semifinále. Navíc je o krok napřed i ve statistice střel na bránu, která hovoří v náš prospěch v poměru 31:24.

Kanada se ovšem vrací do hry a zadělává na drama. Češi však mají čtyři minuty před koncem stále jednobrankový náskok.

Česká reprezentace U18 nakonec utkání s Kanadou zvládla a po výhře 2:1 slaví postup do semifinále mistrovství světa.

1.

Utkání právě začalo.

1.

A duel začíná ihned vyloučením švédského hráče. Sudí posílají za katr Liase Anderssona na dvě minuty za vysokou hůl.

1.

Češi se sice usadili v útočném pásmu, avšak ke střele se prozatím nedostávají.

2.

Hned dvakrát to poté zkoušel Dominik Kubalík, proti kterému ovšem v obou případech dobře zakročil brankář Nilsson.

3.

Následovaly dva pokusy Martina Frka, avšak i forvard Detroitu si vylámal zuby na Nilssonovi.

3.

Oslabení Švédsko přežilo a hraje se tedy opět v pěti proti pěti.

4.

První formace Švédů si nyní vytvořila tlak v útočném pásmu, ale Zibanejad z předbrankového prostoru naštěstí promáchl.

5.

Následně dobře zasahuje i český gólman a jeho spoluhráči se vyhazují jen za cenu vyhození do neutrální zóny.

6.

I následně se Švédsko natlačilo před Ritticha. Ten ovšem dobře zasáhl proti střele od modré čáry v podání Brännströma.

7.

Roman Červenka poté vnikl do útočné třetiny a následně pálil z mezikruží Martin Frk. K naší smůle ovšem netrefil bránu soupeře.

8.

Čtvrtá formace Čechů pot úřadovala v obranné třetině Švédska, avšak to se dokázalo ubránit. Poté je českému týmu pískána hra vysokou holí a následuje buly ve středovém kruhu.