reklama
18:30 • Karjala Cup
3:1
0:0 2:1 1:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Švédsko - vlajka - Sport 2016
Švédsko
  • 24:47 Jaškin (Krejčík)
  • 34:36 Kovář (Nestrašil)
  • 58:12 Řepík (Nestrašil)
  • 30:50 Wikstrand (Rödin)

Vítejte u online přenosu z utkání Karjala Cupu mezi Českem a Švédskem. Zápas začíná 7.11. v 18:30.

Čeští hokejisté vstupují do nové reprezentační sezony, na turnaji Karjala je nejprve čeká Švédsko, které bude mít výhodu domácího prostředí. Hraje se totiž v Leksandu.

V prvním utkání bude branku výběru trenéra Miloše Říhy hájit Roman Will. V jeho prospěch rozhodlo i to, že působí v Rögle ve švédské lize.

V české výpravě na severu Evropy je trio brankářů. Dalšími jsou Marek Langhamer z Chabarovsku a opora brněnské Komety Karel Vejmelka. Trenéři avizovali, že každý z nich by měl odchytat jedno utkání v turnaji. 

Proti Tre kronor nastoupí kompletní čtyři pětky, reprezentační debut si může odbýt třiadvacetiletý útočník Jiří Smejkal ze Sparty. "Regule Euro Hockey Tour nám umožňují chodit do zápasů s 21 hráči do pole, takže Jirka Smejkal dnes bude na pozici třináctého útočníka," uvedl Mlejnek.

S touto sestavou vyrukují Češi na soupeře.

Reprezentační debut si může odbýt třiadvacetiletý útočník Jiří Smejkal ze Sparty. "Regule Euro Hockey Tour nám umožňují chodit do zápasů s 21 hráči do pole, takže Jirka Smejkal dnes bude na pozici třináctého útočníka," uvedl asistent trenéra Karel Mlejnek.

Takhle vidí aktuální český tým bývalý skvělý útočník Jiří Tlustý. Ten byl u toho, když Češi v roce 2012 turnaj Karjala jedinkrát v historii vyhráli.

V posledním vzájemném zápase vyhráli Češi, na letošním světovém šampionátu zdolali Švédy 5:2.

Právě květnové utkání by mělo poskytnout Čechům návod, jak uspět.  "Byť tady nemáme hráče, které jsme měli na mistrovství světa, budeme chtít vyjít z konceptu hry, s níž jsme proti nim v Bratislavě hráli. To znamená, že budeme chtít být dostatečně agresivní a mít kvalitní pohyb od samého začátku utkání," nastínil asistent trenéra Karel Mlejnek.

V Leksandu se česká hokejová reprezentace představí poprvé v historii.

Malé švédské město má šest tisíc obyvatel, ale halu s kapacitou 7650 diváků.

Švédští hokejisté v tradičních žlutých dresech se třemi modrými korunkami na dresech už nastupují na led. Následují Češi, dnes v červeném.

Zahájení zápasu předchází slavnostní ceremoniál, který představuje legendy místního klubu, který se už čtyřikrát stal mistrem Švédska.

A jde se na hymny obou soupeřů.

0:01

Utkání právě začalo.

1:39

Češi dobře začali, připravili soupeři hned horké chvíle, ale zasahovat teď musel i Will.

5:07

První přesilovka pro český tým. Na trestnou lavici putuje Klingberg za podrážení.

5:13

Závar před švédskou brankou, Řepík se ocitl před Reidebornem, ale nepřekonal ho, a houštinu těl pak nedokázali Češi prostřelit.

7:03

Jaškin se v posledních vteřinách přesilovky prodral ze strany před Reideborna, skulinu, kudy by poslal puk do sítě, však nenašel.

Radomír Fukala
30. 9. 2019
reklama