reklama
18:30 • Channel One Cup
4:3
3:1 0:0 0:2 1:0
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
Finsko - vlajka - Sport 2016
Finsko
  • 5:54 Zaťovič (Gulaš)
  • 9:44 Sekáč (Tomášek, Klok)
  • 17:10 Sedlák (Moravčík, Nestrašil)
  • 60:23 Sedlák (Jeřábek, Jaškin)
  • 12:03 Björninen (Karjalainen)
  • 51:29 Lammikko (Puljujärvi)
  • 59:12 Savinainen (Kemilainen, Puljujärvi)

Vítejte u online přenosu z utkání Channel One Cupu mezi Českem a Finskem. Utkání se odehraje ve čtvrtek 12. prosince od 18:30.

Přeji příjemný čtvrteční podvečer. Dnešním dnem se rozjíždí druhý turnaj Euro Hockey Tour, kterým je tradičně ruský Channel One Cup. Česká reprezentace vstoupí do turnaje utkáním proti Finsku, které odehraje na domácí půdě v Plzni.

Česko má za sebou velmi povedený vstup do nové reprezentační sezóny. V rámci Karjala Cupu si totiž vedlo náramně, když vyhrálo všechny tři utkání a logicky se stalo vítězem finského turnaje. Na úvod si v listopadu svěřenci trenéra Miloše Říhy poradili se Švédskem v poměru 3:1, načež porazili také úřadující mistry světa a dnešního soupeře. Proti Finsku sice Češi museli dvakrát dotahovat, nicméně nakonec brali díky lépe zvládnutým nájezdům dva body. Naprosto skvělé utkání přišlo na závěr turnaje proti Rusku, které nevstřelilo ani jednu branku a naopak tři inkasovalo.

SESTAVA ČESKA

 

Will (Hrubec) - Šustr, Jeřábek, Moravčík, Krejčík, Mozík, Klok, Pyrochta, Hrbas - Gulaš, Filippi, Zaťovič - Jaškin, Sedlák, Nestrašil - Tomášek, Horák, Sekáč - Lenc, Rousek, Beránek - R. Zohorna

Finsko má za sebou poměrně úspěšný domácí turnaj, nicméně jak již bylo zmíněno, vyhrát jej nedokázalo. Úřadující mistři světa bodovali ve všech třech listopadových zápasech, neboť 4:3 porazili Rusy a 2:1 Švédy. Jenže mezi těmito zápasy přišla jediná porážka a to právě od českého týmu, který uspěl po nájezdech. Hokejisté Suomi tak svému dnešnímu soupeři rozhodně mají, co vracet.

SESTAVA FINSKA

 

Laurikainen (Tuohimaa) - Pokka, Koivisto, Kemiläinen, Melart, Eronen, Frimen, Reunanen, Seppälä - Puljujärvi, Lammikko, Savinainen - Nättinen, Siikonen, Palmu - Puustinen, Paajanen, Suomi - Karjalainen, Björninen, Sallinen

LOŇSKÁ TABULKA CHANNEL ONE CUPU

 

1. Rusko (2-1-0-0) 15:4 8 bodů

2. Finsko (1-0-1-1) 6:11 4 body

3. Švédsko (1-0-1-1) 7:8 4 body

4. Česko (0-1-0-2) 8:13 2 body

0:00

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

00:27

Lammikko byl zřejmě zasažen do tváře, nicméně žádný z rozhodčích si jeho souboje s Jeřábkem nevšiml.

00:54

Finové vstoupili do zápasu velmi aktivně a okamžitě měli dobrý tlak v útočném pásmu. Nakonec si Češi pomáhají zakázaným uvolněním.

01:29

Druhá formace českého výběru se dostala až do blízkosti Laurikainena. Nic zajímavého však nevytvořila.

01:41

A další zakázané uvolnění českého výběru. Také Jaškinova formace si proto protáhne střídání.

01:55

Suomi se vytočil zpoza brány a ohrozil Romana Willa. Český gólman se rychle dostal k druhé tyči.

02:34

Horák se Sekáčem bojují u mantinelu a pokouší se získat útočné pásmo. Zatím bez úspěchu.

02:55

Nyní už to ale vypadalo zajímavě. Přihrávku přes brankoviště usměrnil Tomášek jen kousek vedle brány a Mozík následně z úhlu trefil Laurikainena.

03:19

Finové se nyní nemohou vymanit z obranného pásma. Také po vhazování po předchozím icingu se Češi drží u gólmana hostujícího mužstva.

03:58

Až nyní Finsko dostalo kotouč mimo ohrožení vlastní brány. U puku jsou přesto nadále čeští hráči.

04:42

Na pravém křídle našlápl Milan Gulaš, který se okamžitě odhodlal k tvrdému zakončení. Jedovatý pokus trefil pravé rameno finského brankáře.

05:24

První vyloučení zápasu. Po dělovce od modré čáry se k dorážce tlačil Jaškin a Elmeri Eronen si pomohl nedovoleným bráněním.

05:54

Češi využívají přesilovou hru! Trochu rozvážná kombinace v útočném pásmu poněkud uspala finské bránící hráče a toho využil Milan Gulaš. Kapitán české reprezentace vyslal z levého kruhu parádní přihrávku na hůl MILANA ZAŤOVIČE, který nadvakrát zakončil za přesunujícího se Laurikainena. Asistence: Milan Gulaš.

reklama