reklama
11:00 • Euro Hockey Tour • Channel One Cup
1:4
0:2 0:0 1:2
Švédsko - vlajka - Sport 2016
Švédsko
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česká republika
  • 41. Lindström (Zackrisson)
  • 13. Mozík (Vondrka, Kovář)
  • 16. Řepík (Mozík, Vondrka)
  • 55. Erat (Kolář, Kovář)
  • 58. Nestrašil (Koukal, Erat)

Hezké nedělní dopoledne, vítejte u online přenosu z hokejového utkání Švédsko - Česká republika v rámci turnaje Channel One Cup. Zápas začne v 11:00.

Český hokejový tým čeká poslední zápas nejen turnaje Channel One Cup, ale také hokejového roku 2017. V Moskvě se utkají se Švédskem, kterému mají z Karjala Cupu co vracet. Prohráli tam totiž 3:5 především kvůli fantastické švédské přesilovce, ze které udeřili seveřané hned třikrát. Česká reprezentace však nebude hrát pouze o výhru v zápase, ale také o výhru v turnaji. V případě výhry a ztráty Ruska proti Finsku by mohli získat cennou trofej.

Čeští hokejisté mají po dvou zápasech na kontě pět bodů za výhru 3:2 s Finskem v prodloužení a výhru 4:1 s Kanadou, kterou pečetili dvěma trefami do odkryté brány. To Švédové mají body jenom tři a v případě výhry mohou jít před český tým. Tre Kronor prohráli ve čtvrtek s domácím Ruskem 1:3, ale včera si spravili chuť s outsiderem z Jižní Koreje, kterého porazili 5:1, i když v úvodu měli problém.

Český tým má v kádru nejlepšího střelce turnaje, tím je díky hattricku ze středečního zápasu s Finskem Martin Růžička. Třinecký útočník dokázal skórovat především v přesilovce. Dnes na něj bude trenér Janda opět hodně spoléhat. Nebude se ale moc opřít o služby dalšího střelce Dominika Kubalíka, který společně se Zbyňkem Michálkem kvůli zranění nenastoupí. V brance nastoupí Dominik Furch, na třetího gólmana Patrika Bartošáka se tak opět nedostane.

Jedním z hráčů, kteří si svými výkony na turnaji chtějí říct o nominaci na olympijský turnaj, je také obránce Vojtěch Mozík, který se letos vrátil z neúspěšného angažmá v New Jersey. Proti Kanadě si připsal gól i přihrávku, čímž podle vlastních slov napravil svůj nepovedený výkon z finského turnaje.

 

"Karjala mi vůbec nevyšla, jsem rád, že teď jsem to snad nějak odčinil a snad to bude dál pokračovat. Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Je jedno, jestli dám gól já nebo někdo jiný. Tady na té úrovni se nehoním za body nebo góly," nechal se slyšet bývalý obránce Plzně.

Sestava Švédska

 

Hellberg (Fasth) - Burström, Kronwall (A), Tömmernes, Junland, Nygren, Wikstrand, Fransson, Ahnelöv - Bergström, P. Lindholm, Lindström - Zackrisson, Lander, Axelsson - Omark (A), Engqvist, Stålberg - Everberg, J. Lundqvist (C), F. Pettersson - Norman.

Sestava Česka

 

Furch (Francouz) - Jordán, Kundrátek, M. Doudera, O. Němec, Polášek, Vitásek, J. Kolář (A), Mozík - M. Erat (C), Jan Kovář (A), Sekáč - Martin Růžička, Koukal, Vondrka - Řepík, Mertl, T. Zohorna - Horák, P. Holík, Lev - Nestrašil.

V Moskvě je vše připraveno, po státních hymnách může zápas začít. Český tým bude hrát v bílých dresech, Švédové v tmavě modrém. 

Úvodní buly je vhozeno, utkání Češka se Švédskem začalo! 

1

Sekáč unikl po pravém křídle, našel na druhé straně Kováře, který ještě vracel Eratovi před prázdnou bránu, ale ten už zakončit nedokázal Dobré střídání této formace. 

3

Švédský brejk zastavilo postavení mimo hru. 

4

První střela Švédů a hned je z toho gól. Jenže neplatí, protože Lindholm tečoval kotouč před Furchem zřejmě vysokou holí. 

6

Švédové teď drželi Čechy v obranném pásmu, ale nedokázali zakončit. 

7

Petterssona nechal Holík volného před Furchem, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal už zakončit. 

8

První vyloučení na české straně. Tomáš Mertl dostal 2 minuty za držení. Švédská přesilovka, která na Karjale zničila český tým, dostane další šanci. 

9

První minutu oslabené zvládli čeští hokejisté výborně. 

10

Lindström promáchl v dobré příležitosti, když mohl dorazit ránu Zackrissona. 

10

Švédové nevyužili svou první početní převahu, český tým bránil výborně. 

12

Polášek nastřelil puk ze středního pásma a Hellberg jej raději podržel. 

12

Erat dobře střílel přes clonu, ale Hellberg vyrazil puk, který do poslední chvíle neviděl. 

Tomáš Chudý
17. 12. 2017
reklama