Euro Hockey Tour • Channel One Cup • 11:00

13. Mozík (Vondrka, Kovář)
16. Řepík (Mozík, Vondrka)
55. Erat (Kolář, Kovář)
58. Nestrašil (Koukal, Erat)

Hezké nedělní dopoledne, vítejte u online přenosu z hokejového utkání Švédsko - Česká republika v rámci turnaje Channel One Cup. Zápas začne v 11:00.

Český hokejový tým čeká poslední zápas nejen turnaje Channel One Cup, ale také hokejového roku 2017. V Moskvě se utkají se Švédskem, kterému mají z Karjala Cupu co vracet. Prohráli tam totiž 3:5 především kvůli fantastické švédské přesilovce, ze které udeřili seveřané hned třikrát. Česká reprezentace však nebude hrát pouze o výhru v zápase, ale také o výhru v turnaji. V případě výhry a ztráty Ruska proti Finsku by mohli získat cennou trofej.

Čeští hokejisté mají po dvou zápasech na kontě pět bodů za výhru 3:2 s Finskem v prodloužení a výhru 4:1 s Kanadou, kterou pečetili dvěma trefami do odkryté brány. To Švédové mají body jenom tři a v případě výhry mohou jít před český tým. Tre Kronor prohráli ve čtvrtek s domácím Ruskem 1:3, ale včera si spravili chuť s outsiderem z Jižní Koreje, kterého porazili 5:1, i když v úvodu měli problém.

Český tým má v kádru nejlepšího střelce turnaje, tím je díky hattricku ze středečního zápasu s Finskem Martin Růžička. Třinecký útočník dokázal skórovat především v přesilovce. Dnes na něj bude trenér Janda opět hodně spoléhat. Nebude se ale moc opřít o služby dalšího střelce Dominika Kubalíka, který společně se Zbyňkem Michálkem kvůli zranění nenastoupí. V brance nastoupí Dominik Furch, na třetího gólmana Patrika Bartošáka se tak opět nedostane.

Jedním z hráčů, kteří si svými výkony na turnaji chtějí říct o nominaci na olympijský turnaj, je také obránce Vojtěch Mozík, který se letos vrátil z neúspěšného angažmá v New Jersey. Proti Kanadě si připsal gól i přihrávku, čímž podle vlastních slov napravil svůj nepovedený výkon z finského turnaje.

"Karjala mi vůbec nevyšla, jsem rád, že teď jsem to snad nějak odčinil a snad to bude dál pokračovat. Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Je jedno, jestli dám gól já nebo někdo jiný. Tady na té úrovni se nehoním za body nebo góly," nechal se slyšet bývalý obránce Plzně.

Sestava Švédska

Hellberg (Fasth) - Burström, Kronwall (A), Tömmernes, Junland, Nygren, Wikstrand, Fransson, Ahnelöv - Bergström, P. Lindholm, Lindström - Zackrisson, Lander, Axelsson - Omark (A), Engqvist, Stålberg - Everberg, J. Lundqvist (C), F. Pettersson - Norman.

Sestava Česka

Furch (Francouz) - Jordán, Kundrátek, M. Doudera, O. Němec, Polášek, Vitásek, J. Kolář (A), Mozík - M. Erat (C), Jan Kovář (A), Sekáč - Martin Růžička, Koukal, Vondrka - Řepík, Mertl, T. Zohorna - Horák, P. Holík, Lev - Nestrašil.

V Moskvě je vše připraveno, po státních hymnách může zápas začít. Český tým bude hrát v bílých dresech, Švédové v tmavě modrém.

Úvodní buly je vhozeno, utkání Češka se Švédskem začalo!

1

Sekáč unikl po pravém křídle, našel na druhé straně Kováře, který ještě vracel Eratovi před prázdnou bránu, ale ten už zakončit nedokázal Dobré střídání této formace.

3

Švédský brejk zastavilo postavení mimo hru.

4

První střela Švédů a hned je z toho gól. Jenže neplatí, protože Lindholm tečoval kotouč před Furchem zřejmě vysokou holí.

6

Švédové teď drželi Čechy v obranném pásmu, ale nedokázali zakončit.

7

Petterssona nechal Holík volného před Furchem, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal už zakončit.

8

První vyloučení na české straně. Tomáš Mertl dostal 2 minuty za držení. Švédská přesilovka, která na Karjale zničila český tým, dostane další šanci.

9

První minutu oslabené zvládli čeští hokejisté výborně.

10

Lindström promáchl v dobré příležitosti, když mohl dorazit ránu Zackrissona.

10

Švédové nevyužili svou první početní převahu, český tým bránil výborně.

12

Polášek nastřelil puk ze středního pásma a Hellberg jej raději podržel.

12

Erat dobře střílel přes clonu, ale Hellberg vyrazil puk, který do poslední chvíle neviděl.

13

Vojtěch Mozík skóruje v druhém zápase v řadě. Skvělé střídání českého týmu korunoval obránce, kterému nabil zpoza brány Vondrka.

15

Stalberg za držení Sekáče dostal dvě minuty, první přesilovka pro český tým.

16

Erat nabíjel křížem Řepíkovi, jeho ránu ale srazil Fransson.

16

Přesilovka využita! Mozík posunul kotouč na Řepíka, který z levého kruhu napřáhl k ráně zápěstím a krásně zavěsil do sítě Hellberga.

18

Anton Lander měl rychlost po levém křídle, ale nedokázal dostat svou střelu na bránu. Zablokoval mu ji český obránce Vitásek.

19

Jakub Lev si pomohl držením v útočném pásmu a Švédové mají další přesilovku.

20

První třetina je za námi a můžeme s klidným srdcem říct, že to byla zřejmě nejlepší třetina českého týmu v této sezoně. Kvalitně odehráno odzadu a několik dobrých akcí v útočném pásmu, navíc korunováno dvěma pěknými brankami, o které se postarali Mozík a Řepík. Obránce Mozík má branku a přihrávku, Michal Vondrka dvě asistence.

V Moskvě je vše připraveno na start druhé třetiny.

21

Český tým přežil další oslabení, Lev je na ledě.

23

Třetí oslabení čeká na český tým, tentokrát za příliš mnoho hráčů na ledě. Odsedí jej Jiří Sekáč.

23

Ránu Kronwalla zablokoval vítkovický útočník Lev, který poté i odpálil puk do bezpečí.

24

Vondrka s Koukalem v oslabení jeli dva na jednoho, ale přihrávka Vondrky těsně minula čepel Petra Koukala.

25

Další, už třetí, zvládnuté oslabení českého týmu.

28

Český tým se zdržuje především v útočném pásmu, sice bez šancí, ale značně unavili švédský tým.

30

Český tým výborně brání střední pásmo a nepouští soupeře do žádných nebezpečných brejků.

32

Mozík a Lander za vzájemný souboj na trestnou lavici. Švéd sedí za hrubost, Čech za sekání. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

33

Švédský obránce Junland dostal za srážku se Sekáčem přísný trest 5 + do konce utkání. Přesilovka 4 na 3.

35

Český tým bude hrát skoro 4 minuty klasickou přesilovku 5 proti 4.

36

Erat ve velké příležitosti, ale trefil jen výstroj Hellberga.

37

Švédové se podruhé v zápase radují, ale marně. Norman sice v oslabení ujel a překonal Furcha, ale trefil za ním jen horní tyč.

37

Gól to sice nebyl, ale tím pádem půjde Martin Erat na dvě minuty na trestnou lavici. Hrát se bude dvě minuty ve čtyřech.

39

Po dlouhé době se hraje v 5 proti 5.

39

Moc dlouho to ale netrvalo, Martin Erat odpálil puk do hlediště a dostal další dvě minuty.

40

Českým tým zvládá oslabení do konce třetiny ubránit, švédský tým bude mít asi tři čtvrtě minuty početní převahy i ve třetí třetině.

Je za námi i druhé dějství a tentokrát jsme branku neviděli. Švédové si mysleli, že jednu vstřelili, ale Norman napálil jen břevno, a tak platí, že Češi vedou po dvou třetinách 2:0. Jandačovi svěřenci poctivě brání a nepouští Švédy do žádných šancí.

Třetí třetina začala.

41

Švédové se napotřetí dočkali branky. Joakim Lindström vypálil od modré čáry a po teči někoho z českých hráčů puk prošel Furchovi mezi betony. Využitá přesilovka.

42

Uvidíme, jak moc povzbudí severský tým tato kontaktní branka. Český tým bude mít co dělat a bude muset zůstat aktivní.

43

Další velké šance Švédů, Furch zachránil a ve skrumáži se pak nejlépe orientoval Lev, který vyhodil puk do středního pásma.

47

Joakim Lindström opět v akci, tentokrát našel Bürströma, jeho pokus ale Furch viděl a v pohodě ho zneškodnil.

50

Češi zlepšili svou hru a otupili tlak Švédů z úvodu třetí třetiny.

50

Petr Koukal dostal dvě minuty a český tým čeká další oslabení.

51

Jakub Lev ujížděl v oslabení a měl na druhé straně i Horáka, ale raději vypálil, Hellberg však jeho pokus pokryl.

52

Sotva, co Koukal opustil trestnou lavici, tak se na ni podívá Ondřej Vitásek. Další přesilovka pro seveřany, už šestá.

54

Další velmi dobré oslabení českého týmu málem zhatil Pettersson, který měl velkou šanci, ve které trefil jen horní tyč.

55

Na minulém turnaji Švédové skórovali 3x v přesilovce, dnes se Češi polepšili a ubránili hned 6 oslabení.

55

Český tým utíká z tlaku a 5 minut před koncem zvyšuje náskok na rozdíl dvou ranek. Jan Kovář vyhrál vzahování, Jan Kolář vypálil a Martin Erat na brankovišti byl první a pohotově dorazil.

55

Joakim Lindström dostal dvě minuty za nedovolené bránění, když odkopl hokejku, která spadla Tomáš Zohornovi. Švédové si závěr zápasu hodně pokazili.

57

Zackrisson v oslabení v dobré šanci, ale z levého kruhu těsně minul horní roh brány Furcha.

57

Tre Kronor v plném počtu.

58

Švédové budou hrát v 6.

58

Český tým potrestal risk Švédů a trefuje se do odkryté brány. Martin Erat posunul na Petra Koukala, který přes celou šířku středního pásma našel Andreje Nestrašila a ten si připisuje první trefu v národním týmu.

60

Český tým má dnes v kádru 4 dvoubodové hráče. Michal Vondrka a Jan Kovář si připsali po dvou asistencích, Vojtěž Mozík a Martin mají na kontě jednu branku a jednu přihrávku.

Je konec! Český tým zvládl náročný zápas se Švédskem a severského soupeře poráží 4:1.

Zápas i turnaj z českého pohledu je za námi. Český tým dokázal vyhrát i svůj třetí zápas na turnaji a pokud dnes domácí Rusové neporazí Finsko, vyhrají Jandačovi svěřenci celý turnaj. Nejprve dokázali Češi v O2 Aréně otočit duel s Finskem, když vyhráli 3:2 v prodloužení. V pátek pak v Moskvě porazili i Kanadu, tentokrát 4:1. A stejným poměrem dokázali zvítězit i dnes, když celý zápas vedli a v závěru dvěma trefami jen svůj triumf potvrdili. Čeští fanoušci a trenéři mohou být s výkony a výsledky na Channel One Cupu spokojeni.

Ode mě je to dnes vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek adventní neděle.