reklama
18:30 • Světový pohár • Příprava
4:3
1:1 2:0 1:2
Rusko - vlajka - Sport 2016
Rusko
Česká republika - vlajka - Sport 2016
Česko
  • 19. Panarin (Šipačjov, Dadonov), 26. Tarasenko (Kučerov, Markov), 29. Kučerov (Marčenko, Orlov), 49. Dadonov (Panarin, Šipačjov)
  • 4. Kempný (Sobotka, M. Michálek), 47. Hanzal, 58. Polák (Palát)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z přípravného hokejového utkání před Světovým pohárem. V Petrohradu se ve čtvrtek 8. září od 18:30 střetnou Rusko a Česko.

Česká reprezentace zahájí ve čtvrtek od 18.30 zápasem proti Rusku v Petrohradu sérii tří přípravných zápasů před Světovým pohárem.

Program přátelských zápasů reprezentace je následující: dnes, tedy ve čtvrtek se Češi utkají s Ruskem v Petrohradu, v sobotu čeká oba týmy odveta v Praze a ve středu vyzvou výběr Severní Ameriky do 23 let v Pittsburghu. První zápas na Světovém poháru odehrají Češi v neděli 18. září proti Kanadě v Torontu.

V Petrohradě je všechno připraveno. Zápas Rusko - Česko vypukne v 18.30.

Českou soupisku pro Světový pohár poznamenala těsně před startem turnaje zranění. Chybět budou útočníci David Krejčí a Tomáš Hertl, trenér Josef Jandač nemůže počítat ani s obráncem Radko Gudasem. Jandač vybral jako náhradníky útočníky Romana Červenku, Michala Birnera a obránce Tomáše Kundrátka. Dodatečnou nominaci odmítl Jiří Hudler.

Soupiska Ruska pro Světový pohár:

Brankáři: Sergej Bobrovskij (Columbus), Semjon Varlamov (Colorado), Andrej Vasilevskij (Tampa). 

Obránci: Alexej Jemelin, Andrej Markov (oba Montreal), Dmitrij Kulikov (Buffalo), Alexej Marčenko (Detroit), Nikita Nestěrov (Tampa), Dmitrij Orlov (Washington), Nikita Zajcev (Toronto).

Útočníci: Arťom Anisimov (Chicago), Jevgenij Dadonov, Pavel Dacjuk, Vadim Šipačjov (všichni Petrohrad), Nikita Kučerov, Vladislav Namestnikov (oba Tampa), Nikolaj Kuljomin (Islanders), Jevgenij Kuzněcov, Alexandr Ovečkin (oba Washington), Jevgenij Malkin (Pittsburgh), Artemij Pamarin (Chicago), Vladimir Tarasenko (St. Louis), Ivan Tělegin (CSKA).

Soupiska České republiky pro Světový pohár

Brankáři: Petr Mrázek (Detroit), Michal Neuvirth (Philadelphia), Ondřej Pavelec (Winnipeg).

Obránci: Michal Jordán, Jakub Nakládal (oba bez smlouvy), Michal Kempný (Chicago), Tomáš Kundrátek (Bratislava), Zbyněk Michálek (Arizona), Roman Polák (Toronto), Andrej Šustr (Tampa).

Útočníci: Michal Birner (Čeljabinsk), Roman Červenka (Fribourgh), Aleš Hemský, Radek Faksa (oba Dallas), Michael Frolík (Calgary), Martin Hanzal (Arizona), Dmitrij Jaškin (St. Louis), Milan Michálek (Toronto), Ondřej Palát (Tampa), David Pastrňák (Boston), Tomáš Plekanec (Montreal), Vladimír Sobotka (Omsk), Jakub Voráček (Philadelphia).

Česká hokejová reprezentace na letišti v Petrohradě.

Takto se český tým připravoval v O2 areně. Sraz měli Češi v neděli a od pondělí do středy trénovali na ledě.

Sestavy

Rusko: Bobrovskij (Varlamov) - Zajcev, Orlov, Nestěrov, Kulikov, Markov, Marčenko - Kučerov, Kuzněcov, Ovečkin - Tarasenko, Malkin, Kuljomin - Dadonov, Šipačjov, Panarin - Namestnikov, Dacjuk, Tělegin.

Česko: Mrázek (Neuvirth) - Polák, Kempný, Šustr, Nakládal, Jordán, Michálek Z. - Voráček, Plekanec, Birner – Pastrňák, Hanzal, Palát – Hemský, Faksa, Frolík – Jaškin, Sobotka, Michálek M.

Čeští hokejisté na rozbruslení. Zápas začne za necelou čtvrthodinku.

Týmy po vzoru NHL nastoupily na led o několik minut později a utkání za malou chvíli začne.

0:01

Zápas začíná! Buly vyhráli Rusové.

0:19

Rusové začali s pukem, ale Ovečkin přišel o puk.

0:35

Pastrňák zkusil Bobrovského překvapit z pravé strany a málem se mu to podařilo. Brankář Ruska puk nezasáhl ideálně, a ten zazvonil o tyčku.

1:03

Tarasenko se tlačil do brankoviště, kde poskakoval volný puk před Mrázkem. Naštěstí pro český tým pryž minul.

1:53

Tak to je začátek jako hrom. Třetí velká šance během dvou minut. Panarin dostal puk mezi kruhy a z první zkoušel mířit k tyčce, ale Mrázek se stihl přesunout a vykopnout do rohu.

2:29

Češi se alespoň na chvíli osvobodili a zavezli puk do útočné třetiny. Po Šustrově střele se bude vhazovat před Bobrovským.

2:52

Rusy zastavil ofsajd.

3:54

Česko dává gól! Sobotka zpoza branky poslal puk do středu hřiště, který propadl až na neobsazeného Michala Kempného. Český obránce se odhodlal k tvrdé střele a rozvlnil síť za Bobrovským.

Marek Janoš
Marek Janoš
8. 9. 2016
reklama