1:1, 2:0, 1:2
Česko
19. Panarin (Šipačjov, Dadonov), 26. Tarasenko (Kučerov, Markov), 29. Kučerov (Marčenko, Orlov), 49. Dadonov (Panarin, Šipačjov)
4. Kempný (Sobotka, M. Michálek), 47. Hanzal, 58. Polák (Palát)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z přípravného hokejového utkání před Světovým pohárem. V Petrohradu se ve čtvrtek 8. září od 18:30 střetnou Rusko a Česko.

Česká reprezentace zahájí ve čtvrtek od 18.30 zápasem proti Rusku v Petrohradu sérii tří přípravných zápasů před Světovým pohárem.

Program přátelských zápasů reprezentace je následující: dnes, tedy ve čtvrtek se Češi utkají s Ruskem v Petrohradu, v sobotu čeká oba týmy odveta v Praze a ve středu vyzvou výběr Severní Ameriky do 23 let v Pittsburghu. První zápas na Světovém poháru odehrají Češi v neděli 18. září proti Kanadě v Torontu.

V Petrohradě je všechno připraveno. Zápas Rusko - Česko vypukne v 18.30.

Českou soupisku pro Světový pohár poznamenala těsně před startem turnaje zranění. Chybět budou útočníci David Krejčí a Tomáš Hertl, trenér Josef Jandač nemůže počítat ani s obráncem Radko Gudasem. Jandač vybral jako náhradníky útočníky Romana Červenku, Michala Birnera a obránce Tomáše Kundrátka. Dodatečnou nominaci odmítl Jiří Hudler.

Soupiska Ruska pro Světový pohár:

Brankáři: Sergej Bobrovskij (Columbus), Semjon Varlamov (Colorado), Andrej Vasilevskij (Tampa).

Obránci: Alexej Jemelin, Andrej Markov (oba Montreal), Dmitrij Kulikov (Buffalo), Alexej Marčenko (Detroit), Nikita Nestěrov (Tampa), Dmitrij Orlov (Washington), Nikita Zajcev (Toronto).

Útočníci: Arťom Anisimov (Chicago), Jevgenij Dadonov, Pavel Dacjuk, Vadim Šipačjov (všichni Petrohrad), Nikita Kučerov, Vladislav Namestnikov (oba Tampa), Nikolaj Kuljomin (Islanders), Jevgenij Kuzněcov, Alexandr Ovečkin (oba Washington), Jevgenij Malkin (Pittsburgh), Artemij Pamarin (Chicago), Vladimir Tarasenko (St. Louis), Ivan Tělegin (CSKA).

Soupiska České republiky pro Světový pohár

Brankáři: Petr Mrázek (Detroit), Michal Neuvirth (Philadelphia), Ondřej Pavelec (Winnipeg).

Obránci: Michal Jordán, Jakub Nakládal (oba bez smlouvy), Michal Kempný (Chicago), Tomáš Kundrátek (Bratislava), Zbyněk Michálek (Arizona), Roman Polák (Toronto), Andrej Šustr (Tampa).

Útočníci: Michal Birner (Čeljabinsk), Roman Červenka (Fribourgh), Aleš Hemský, Radek Faksa (oba Dallas), Michael Frolík (Calgary), Martin Hanzal (Arizona), Dmitrij Jaškin (St. Louis), Milan Michálek (Toronto), Ondřej Palát (Tampa), David Pastrňák (Boston), Tomáš Plekanec (Montreal), Vladimír Sobotka (Omsk), Jakub Voráček (Philadelphia).

Česká hokejová reprezentace na letišti v Petrohradě.

Takto se český tým připravoval v O2 areně. Sraz měli Češi v neděli a od pondělí do středy trénovali na ledě.

Sestavy

Rusko: Bobrovskij (Varlamov) - Zajcev, Orlov, Nestěrov, Kulikov, Markov, Marčenko - Kučerov, Kuzněcov, Ovečkin - Tarasenko, Malkin, Kuljomin - Dadonov, Šipačjov, Panarin - Namestnikov, Dacjuk, Tělegin.

Česko: Mrázek (Neuvirth) - Polák, Kempný, Šustr, Nakládal, Jordán, Michálek Z. - Voráček, Plekanec, Birner – Pastrňák, Hanzal, Palát – Hemský, Faksa, Frolík – Jaškin, Sobotka, Michálek M.

Čeští hokejisté na rozbruslení. Zápas začne za necelou čtvrthodinku.

Týmy po vzoru NHL nastoupily na led o několik minut později a utkání za malou chvíli začne.

0:01

Zápas začíná! Buly vyhráli Rusové.

0:19

Rusové začali s pukem, ale Ovečkin přišel o puk.

0:35

Pastrňák zkusil Bobrovského překvapit z pravé strany a málem se mu to podařilo. Brankář Ruska puk nezasáhl ideálně, a ten zazvonil o tyčku.

1:03

Tarasenko se tlačil do brankoviště, kde poskakoval volný puk před Mrázkem. Naštěstí pro český tým pryž minul.

1:53

Tak to je začátek jako hrom. Třetí velká šance během dvou minut. Panarin dostal puk mezi kruhy a z první zkoušel mířit k tyčce, ale Mrázek se stihl přesunout a vykopnout do rohu.

2:29

Češi se alespoň na chvíli osvobodili a zavezli puk do útočné třetiny. Po Šustrově střele se bude vhazovat před Bobrovským.

2:52

Rusy zastavil ofsajd.

3:54

Česko dává gól! Sobotka zpoza branky poslal puk do středu hřiště, který propadl až na neobsazeného Michala Kempného. Český obránce se odhodlal k tvrdé střele a rozvlnil síť za Bobrovským.

5:43

Orlov nahazoval puk na Mrázka, kterému puk vypadl, ale stihl jej skrýt před dorážejícími Rusy.

6:10

Markov střílel od modré přes klubko těl mimo.

6:41

Ruská třetí formace uzavřela Čechy v obranné třetině. Rána Marčenka ale byla sražena mimo. Následuje přestávka pro úpravu ledu.

7:35

Voráček po buly v obranném pásmu vystartoval do útoku a málem se natlačil před Bobrovského. V rozhodující chvíli jej ale odtlačil Orlov.

7:42

Následně se oba hráči postrkali a rozhodčí je poslali zchladit na trestnou lavici.

8:11

Hanzal vybruslil od mantinelu přes pravý kruh k brance a střelou na delší tyč zkoušel překonat Bobrovského. Ruský brankář stihl zasáhnout.

9:10

Rusové na chvíli uzavřeli ve hře čtyři na čtyři Čechy v obranném pásmu, ale Mrázek neměl příliš práce a mezitím se Voráček i Orlov vrátili na led.

9:33

Češi zatím hrají s Ruskem vyrovnaný zápas. Je třeba poznamenat, že národní tým uklidnila rychle vstřelená branka.

9:39

Po chvíli proti sobě nastoupily opět první formace, ale krátkou sekvenci ukončilo nahození Plekance na Bobrovského a Češi střídají.

10:33

Ovečkin se hnal do akce, ale stíhal ho Zbyněk Michálek a Mrázek se nemusí obávat.

11:30

V posledních střídáních jsou o kus aktivnější Rusové, ale Češi dobře brání střední pásmo a přechod přes modrou čáru.

12:11

Jaškin se Šustrem vyvezli puk do útočné třetiny, ale k zakončení se přes obranu nedostali.

12:39

Malkin se protáhl po pravé straně a bekhendem zkusil překvapit Mrázka.

13:01

Opět se podařilo Rusům dostat do útoku po pravé straně a na vrcholku kruhu Panarin napřáhl k tvrdé střele, kterou povyjetý Mrázek srazil do rohu.

14:00

Zápas se hraje ve velmi dobrém tempu. K další střele se dostal Malkin, ale jeho švih zůstal v Mrázkově výstroji.

15:54

Útočné snažení Rusů zastavil ofsajd.

15:33

Česká první formace uzavřela na chvíli Rusy v obranné třetině. Velký podíl na tom měl Voráček, který zavezl puk do třetiny, ale nakonec se Češi vyhnali z útoku sami a sudí pískl Jordánovi ofsajd.

16:14

Ovečkin se opět dostal do střelecké pozice, ale opět Mrázka nijak výrazně neohrozil.

17:49

Dacjuk měl před sebou odkrytou bránu, ale netrefil puk podle představ a srazil jej jen do rohu.

18:29

Rusko dává gól! Je vyrovnáno. Šipačjov se ještě přes českého obránce k zakončení nedostal, ale po jeho akci se puk vykulil na kruhu před Artěmije Panarina, který s pozvolné otočky zápěstím vymetl Mrázkův růžek. Český brankář toho příliš neviděl - 1:1.

20:00

Je za námi první třetina přátelského zápasu Rusko - Česko. V úvodní dvacetiminutovce měli o něco více ze hry domácí hráči, ale jako první šli do vedení Češi, když se Michal Kempný prosadil střelou z kruhu. Z podobného místa potom v závěru třetiny srovnal na druhé straně Artemij Panarin.

20:01

Začíná druhá třetina.

21:11

Češi dlouho váhali s rozehrávkou a nakonec o puk přišli ve střední třetině.

21:31

Faksa dobruslil puk, který mířil na zakázané uvolnění a připravil střeleckou pozici pro Jordána. Jeho střelu Bobrovskij skryl v lapačce.

22:36

Birner vyrazil rychle pro puk, který utekl Rusům z útočné třetiny a málem se dostal k dobrému zakončení, ale stihl ho zakřižovat dojíždějící Ovečkin.

23:01

Kuzněcov s Barkovem vedli přečíslení Rusů, ale akci překombinovali a Mrázek se nemusí o nic starat.

23:45

Panarin pálil z první z levé strany, ale Mrázek se proti jeho střele stihl zorientovat a vyrazit.

24:47

Dimitrij Jaškin fauloval, Češi budou hrát oslabení.

25:22

Rusko dává gól! Ruský tým druhou přesilovou hru za krátký čas dokázal zužitkovat. Vladimír Tarasenko propálil českého brankáře z pravé strany a otočil vývoj zápasu.

25:55

Pastrňák s Palátem upalovali dva na jednoho. Bostonský útočník hledal spoluhráče na druhé straně, ale vracející se ruský obránce jeho přihrávku zablokoval. I když si pomohl i faulem.

25:47

Přesilovku si zkusí i Češi, Nikita Nestěrov fauloval jednoho z dvojice unikajících Čechů a sudí jej na dvě minuty vyloučili.

26:31

Češi sehráli skvěle kombinačně přesilovku, ale puk za Bobrovského zatím nedostali.

27:30

Střela Kempného byla těsně před brankářem tečována, dorážet mohl Hemský, ale puk doklouzal mimo střeleckou pozici.

28:28

Rusko dává gól! Domácí tým odskakuje do dvoubrankového vedení. Střela Marčenka se odrazila od tyčky Mrázkovy brány do volného prostoru, odkud puk pohotově poslal do sítě Nikita Kučerov.

30:33

Rusové se po dvou gólech dostali do hry, i když nelze říci, že by ve druhé třetině byli výrazně lepší.

30:52

Velkou šanci měl Faksa, kterého Rusové po rychlém přechodu do útoku nechali neobsazeného a český útočník nedokázal střílenou přihrávku procpat přes Bobrovského.

31:51

Namestnikov fauloval Hemského, což znamená další přesilovku pro Česko. Nepříjemnou zprávou je, že po ostrém zákroku zamířil do kabiny Vladimír Sobotka.

32:45

Plekanec podrazil protihráče, takže se hra vyrovná.

33:10

Rusům teď zatápěla dvojice Hanzal - Polák, ale Bobrovskij situaci ustál.

33:51

Rusové jsou kompletní, ale Faksa s Hemským se ještě v oslabení pokusili zaútočit.

34:20

Výborným forčekinkem vybojoval Frolík puk pro české barvy v útočném pásmu. Na pomoc mu přijel ještě Zbyněk Michálek a Češi oslabení ustojí.

35:24

Plekanec na ledě dlouho nepobyl. Přidržel před bránou Šipčačjova a vrátí se na trestnou lavici.

36:00

Rusové teď rozložili českou obrannou čtveřici, ale Zajcev z dobré pozice na vrcholcích kruhů mířil přes vyrážečku Mrázka těsně nad.

36:59

Rusové vyklidili pozice, ze kterých utiskovali české obránce a Jordán zahrál puk do rohu, odkud ho nemůže vyvést Ovečkin.

37:41

Velké šance na obou stranách, nejdřív musel proti brejku Kuzněcova maskou zasahovat Mrázek. Na druhé straně kombinaci Voráčka s Birnerem vystihl ruský obránce.

38:54

Frolík v situaci jedene na jednoho nebyl dostatečně důrazný.

39:12

Milan Michálek držel protihráče a na závěr druhé části budou Češi hrát opět v oslabení.

39:51

Kuljomin pálil z otočky jen těsně mimo Mrázkovy branky.

40:00

Rusko ve druhé třetině otočilo zápas a vede 3:1. Zatímco v první několika minutách prostřední části dokázali Češi držet krok a připravili si i zajímavé šance, větší část třetiny byli lepší Rusové. Jejich aktivita vyústila v řadu přesilových her a dvě branky. Na 2:1 skóroval Tarasenko, další gól "sborné" přidal Kučerov.

40:01

Třetí třetina začíná.

41:18

Michael Frolík si pohotově našel puk před Bobrovským a střelou zápěstím orazítkoval tyčku za ruským brankářem. Češi byli blízko snížení!

42:18

Polák zachytil rozehrávku Rusů na modré a vrátil puk do třetiny. Jordánova střela k Bobrovskému nedoletěla.

44:00

Frolík hledal nabídkou na teč Šustra, ale ten prudký puk nezasáhl.

44:20

Tarasenko mířil sám na Mrázka po pravé straně, ale střelu na vzdálenější tyč ustřelil mimo.

45:31

Kuzněcov v útočné třetině fauloval Jordána a Češi mají přesilovku.

45:44

Plekanec střílel přes clonící spoluhráče na blížší tyčku, ale jeho pokus neškodně proplachtil kolem branky.

46:27

Frolík dostal puk od levého mantinelu z Voráčkovy hokejky a mířil z dobré pozice mezi betony Bobrovského, který ale stihl zasáhnout.

46:48

Česko dává gól! Smolná vlastní branka Rusů vrací českou reprezentaci do hry. Martin Hanzal dorážel před Bobrovským, který vykopl puk betonem do brankoviště, kde si jej nohou srazil do sítě Marčenko. Branka je přípsána Hanzalovi.

48:17

Ruský pokus o rychlý protiútok zastavil ofsajd.

48:58

Rusko dává gól! Sborná si bere dvoubrankové vedení zpět. Rusové zrychlili v přechodu středního pásma, Panarin roztáhl hru na Jevgenije Dadonova, který z první napnul síť za Mrázkem, který byl úplně bez šance.

51:10

Palátovi nechal v cestě nohu Ovečkin a zaslouženě si odpyká dvě minuty na trestné lavici.

51:42

Kombinace českého týmu začala rychlými přihrávkami kolem modré čáry, ale Rusům se podařilo následný pas vystihnout a osvobodit se.

52:10

Plekanec vyhrál buly na Voráčka, který posunul puk pro Nakládala. Český obránce se napřáhl k tvrdé střele od modré, jenže trefil jen svého kapitána, který odkulhal na střídačku.

53:03

Frolík s Michálkem teď doráželi na Bobrovského, ale brankář Ruska všechny pokusy přestál.

53:22

Tvrdá střela Jordána se odrazila před Faksu, který dorážel do poodkryté klece. Bobrovskij se ale stihl bleskově přesunout a udržet puk před čarou.

54:45

Plekanec vybojoval puk v útočném pásmu a zkusil rychle zakončit, jenže jeho pokusu scházela přesnost.

55:16

Na druhé straně spěchali vstříc Mrázkovi Panarin a Šipčačjov, ale dvojice útočníků si nepřihrála přesně.

56:00

Vynikající zápas hraje Voráček, teď opět připravil gólovou pozici pro Frolíka, ale jeden z ruských obránců zablokoval Frolíkovi před odkrytou bránou hůl.

56:59

Hemského střelu poté, co si stáhl puk na střed hřiště, někdo z domácích zblokoval.

57:13

Česko dává gól! Češi snižují. Výbornou práci odvedli Palát s Plekancem, kteří clonili před Bobrovským a rána Romana Poláka od modré čáry tak s tečí někoho z domácích prošla do sítě.

58:58

Oba brankáři teď podrželi svůj tým. Nejdřív se blýskl Mrázek proti unikajícímu Dacjukovi, na druhé straně si vyměnili puk Voráček a Plekanec. Druhý jmenovaný zakončoval do odkryté brány, ale Bobrovskij výborně zasáhl betonem.

59:44

Do konce zápasu zbývá 16 vteřin. Češi jsou bez brankáře a po time outu začnou před Bobrovským.

59:57

Češi nezískali v posledních vteřinách puk pevně pod kontrolu a Rusové se ubrání.

60:00

Konec zápasu.

Česko v přípravném zápase prohrálo s Ruskem 3:4. Češi v zápase vedli gólem Kempného, ale domácí Panarin, Tarasenko a Kučerov v závěru první a ve druhé třetině otočili zápas na 3:1 pro Rusko. Ve třetí části se národní tým dvakrát přiblížil na jednu branku od vyrovnání zásluhou Hanzala a Poláka. Vítěznou branku ze čtvrtečního zápasu zapsal Dadonov.