reklama

Zlomená ruka a Galvas musí na MS zapomenout. Nepojedou ani Mašín a Šimon Stránský

Jakub Galvas musí kvůli zlomené ruce na účast na MS zapomenout Jakub Galvas musí kvůli zlomené ruce na účast na MS zapomenout autor: Jan Beneš/Český hokej
Hokejovou reprezentaci dnes opustili útočník Šimon Stránský a obránci Dominik Mašín s Jakubem Galvasem, který vypadl ze hry o účast na mistrovství světa v Lotyšsku kvůli zlomené ruce. Dnešní trénink s týmem již naopak absolvovala další posila z NHL útočník Jakub Vrána.

Jednadvacetiletý Galvas, který před týdnem podepsal v NHL dvouletý nováčkovský kontrakt s Chicagem, po čtvrtečním utkání proti Švédsku (3:2 v prodloužení) zamířil na rentgenové vyšetření do nemocnice.

"Kuba Galvas si naneštěstí zlomil ruku. Je to škoda, ale je to tak," potvrdil asistent trenéra Martin Straka.

S mužstvem už je Vrána, který končil po výměně z Washingtonu základní část NHL v dresu Detroitu s dalšími členy současného reprezentačního výběru Filipem Hronkem a Filipem Zadinou. "Kuba byl s námi na ledě, do sobotního utkání však ještě nezasáhne," podotkl Straka.

Vedení národního týmu vyhlíží také příjezd kanonýra Dominika Kubalíka z Chicaga, který by se měl připojit dnes, nebo nejpozději v sobotu dopoledne. "Do zápasu ale nenastoupí ani on," řekl Straka.

Brzy se má k týmu připojit i obránce Lukáš Klok. Možnost startu finského šampiona s Lukko Rauma proti Rusku však zůstává ještě otevřená.

Kdo zastaví Čechy? Pešánovi hoši zdolali i Švédsko, dvěma góly se blýskl Zadina Kdo zastaví Čechy? Pešánovi hoši zdolali i Švédsko, dvěma góly se blýskl Zadina Čtěte zde
reklama