reklama

Hokejová revoluce. Ze scény mizí uzavírači extraligy

Souboj Kladna a Slavie v uplynulém ročníku extraligy Souboj Kladna a Slavie v uplynulém ročníku extraligy
APK si zvolila nové vedení, Král nominován a šéfa svazu

Praha – Současný šéf českého hokeje Tomáš Král zvyšuje šance, že i po červnové valné hromadě hokejového svazu zůstane ve funkci.

Asociace profesionálních klubů ho na svém úterním zasedání vybralo jako kandidáta, kterého bude při červnové volbě podporovat. Pro se vyslovilo 13 klubů, pouze zástupce Karlových Varů se zdržel hlasování.

Úterní valnou hromadou APK končí také doba revolucionářů, kteří chtěli například uzavřít extraligu a přijít s dalšími rozporuplnými kroky. APK totiž zvolila nové vedení.  Prezidentem Asociace se stal Aleš Pavlík, který vystřídá slávistického manažera Ladislava Blažka.

Viceprezidentem bude opět liberecký Ctibor Jech, který z vedení APK odstoupil právě kvůli nesouhlasu s uzavřením extraligy.

Po nedávném přestupu Zbyňka Kusého do fotbalu (stal se manažerem fotbalové Slavie) tak pokračuje přeskupování sil ve vedení hokejového svazu. „Konečně se zase začne hrát hokej, skončila éra Kusého, Blažka a dalších,“ řekl Aktuálně.cz zdroj blízký APK v narážce na předchozí spory mezi svazem a asociací, které vedly až k výpovědi smlouvy, podle níž APK řídila extraligu. Od června přechází toto právo zpět do rukou svazu.

reklama