reklama

Hokejová Slavia bez peněz: Strašná situace, zní z kabiny. Jak uživíme rodinu a zaplatíme hypotéky?

Fanoušci Slavii nechybí, peníze ano Fanoušci Slavii nechybí, peníze ano autor: Milan Kammermayer
Kolem hokejového Edenu se utahuje smyčka. V úterý se v ochozech bavily více než dvě tisícovky diváků, v zápase se Spartou hráči předvedli výborný výkon, po zápase otřásala stadionem mohutná děkovačka. Jenže klubu dochází peníze a o tom, zda se nejednalo o ples na potápějící se lodi, rozhodne sedmého září mimořádná valná hromada.

Praha – Hokejová Slavia stále nemá jistou budoucnost. Týden před začátkem první ligy trápí klub i hráče existenční potíže. Pokud ve středu 7. září vedení klubu na mimořádné valné hromadě nenajde řešení, jak nastalou situaci vyřešit, Slavia pravděpodobně neodehraje blížící se ročník druhé nejvyšší české soutěže.

Šestnáctiletý Škarek si odbyl premiéru za Spartu. Ta v derby "S" porazila Slavii po nájezdech Šestnáctiletý Škarek si odbyl premiéru za Spartu. Ta v derby "S" porazila Slavii po nájezdech Čtěte zde

Klub z Edenu má totiž velké finanční potíže, o kterých se veřejnost dověděla v létě. Údajně klub může kvůli dluhům skončit dokonce v insolvenci, což by pro něj znamenalo konec ve WSM lize.

To majitel klubu Vladimír Pitter prostřednictvím webových stránek odmítl. "Příprava normálně běží, všechno směřujeme ke startu další sezony," napsal. Připustil ale, že valná hromada se bude zabývat i finanční situací.

Kdo zaplatí hypotéky?

Proto pro Slavii bude sedmé září dnem D. Prvnímu týmu vypukne v 18 hodin nová sezona ve WSM lize, o sedm hodin dříve začne klíčová mimořádná valná hromada, která rozhodne, co se s klubem bude dít dál. Hráči se tak výsledek jednání, který může výrazně zasáhnout do jejich osobního života, dozvědí jen pár hodin před startem sezony.

"Je to těžké. Někteří fungujeme jako hlava rodiny. Musíme živit děti, manželku. Tohle je pro nás strašná situace," odhalil po úterním duelu se Spartou útočník Michal Dragoun. "Když jde člověk na trénink, tak si to nepřipouští. V hlavě ale má, z čeho zaplatí hypotéky a leasingy," kroutil třiatřicetiletý hráč hlavou.

O problémech Slavie hokejisté mezi sebou mluví každý den. "Není tady hráč, který by měl vyděláno a mohl si říct, že si dá v září volno a bude hrát až od prosince. Tak to není. Nemáme peníze do konce života, jak si někteří lidé myslí. Také žijeme od výplaty k výplatě," přiblížil Dragoun.

Sportovně si Slavia věří

I přes to, že situaci líčí hráči černě, z kabiny lze cítit zvláštní odhodlání a víru v dobrý konec, což jejich slova potvrzují. Tým se semkl i v zápase s rivalem ze Sparty, s nímž nakonec padl až v nájezdech výsledkem 2:3. 

"Nejsme v jednoduché situaci," potvrdil Peter Hraško po úterním derby. "Ukázali jsme ale, že se na to nevykašleme, protože Slavii chceme dostat, kam patří," dodal slovenský obránce, který svá slova potvrdil i velkým nasazením v utkání, z něhož si odnesl roztržené obočí.

"Hráli jsme vyrovnanou partii s kandidátem na extraligový titul. Zatím to byl v přípravě nejcennější výsledek. Pro mě to byl zvláštní zápas, na který jsem se těšil od doby, kdy jsem znal rozpis," přiznal Dragoun, který za Spartu nastoupil v jedenácti extraligových sezonách.

Hokejová Sparta zahájila přípravu. S novým koučem i posilami ze zámoří Hokejová Sparta zahájila přípravu. S novým koučem i posilami ze zámoří Prohlédněte zde

"Všichni věříme tomu, že to dobře dopadne," potvrdil Hraško, který v létě přišel do Slavie ze Zvolena. "Slavia má svou minulost, věříme, že se nepotopí." Dragoun navázal přáním: "Věřím, že nám sedmého řeknou, že je to vyřešené, a porazíme Budějovice."

Pokud se Slavii podaří rozpočet pro sezonu 2016/2017 zajistit, jsou hráči optimističtí. "Letos jsme super kolektiv a pevně věřím, že na konci sezony budeme úspěšní. Stojí za námi fanoušci a my jim to určitě oplatíme," slíbil Hraško. "Nemám ani záložní plán, prostě věřím v dobrý konec."

Celá situace se týká pouze A-týmu a s ním spojené akciové společnosti HC Slavia Praha a.s. Mládežnické týmy jsou od této struktury odděleny pod jiným spolkem.

reklama