Hokejová Sparta dobývá Ligu mistrů, vyhrála podruhé venku

24. 8. 2014 18:47
Hokejisté Sparty vyhráli i druhé utkání v Lize mistrů, když v zápase základní skupiny G uspěli na ledě Växjö 5:2.
Hokejisté Sparty zatím v Lize mistrů dominují.
Hokejisté Sparty zatím v Lize mistrů dominují. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Hokejisté Sparty a Zlína vyhráli i druhá utkání v Lize mistrů a dostali se do čela svých skupin. Pražané v zápase skupiny G uspěli na ledě Växjö 5:2, Zlín ve skupině D porazil Djurgaarden 3:1.

O vítězství Pražanů se zasloužila zejména druhá útočná formace vedená Lukášem Pechem, který dvě branky vstřelil a na dvě přihrál. Čtyři kanadské body si připsal i Petr Kumstát. Na výhře mistrovského Zlína se gólem a asistencí podílel Petr Čajánek.

Pardubice podruhé prohrály

Dalšímu českému týmu Pardubicím se na severu Evropy tolik nedařilo. Po pátečním nezdaru na ledě Linköpingu dnes Východočeši podlehli v základní skupině F TPS Turku 1:2. Utkání ve Finsku rozhodl v 58. minutě v přesilové hře český útočník Radek Smoleňák.

Sparta ve čtvrtek uspěla po nájezdech na ledě KalPy, dnes už získala tři body a gólově se o to zasloužila zejména druhá formace ve složení Kumstát, Pech, Rolinek. Byla na ledě při všech pěti brankách Pražanů, dvakrát se hosté prosadili v přesilových hrách.

Zlín otočil skóre

Zlín na úvod LM vyhrál po nájezdech na ledě Eisbären Berlín, dnes úspěšně zvládl domácí premiéru. Švédský tým se sice dostal na Stadionu Luďka Čajky do vedení, když se na začátku druhé třetiny prosadil v přesilovce Lauritzen, Zlín ale ještě v prostřední části otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch. Poslední třetí gól Berani dali při power play soupeře.

Zápas Pardubic podruhé za sebou skončil stejným výsledkem. Zatímco v Linköpingu se hosté střelecky prosadili až za stavu 0:2, v Turku se jim podařilo dostat se do vedení. Ve 12. minutě překonal brankáře Lassilu útočník Semorád.

Druhý gól ale český tým nepřidal a více práce než finský gólman měl jeho slovinský protějšek Kristan v brance Pardubic. V 35. minutě hostům ještě pomohla tyč, na začátku třetí části ale TPS již vyrovnalo. Rozhodující moment přišel v 57. minutě, kdy byl vyloučen Čáslava a Turku desátý menší trest Východočechů týmu gólově potrestalo.

Hokejová Liga mistrů - 2. kolo, skupina G:

Växjö - Sparta Praha 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Strömwall (Welch), A. Johansson (Kallio, Rakhshani) - 5. Rolinek (Kumstát, Pech), 24. Kumstát (Piskáček, Barinka), 29. Pech (Kumstát), 47. Pech (Rolinek, Kumstát), 60. Barinka (Piskáček, Pech). Rozhodčí: Smetana (Rak.), Linde - Lindgren, Haster (všichni Švéd.). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 3446.

Sestava Sparty: Staňa - Ďaloga, Pilař, Barinka, Piskáček, Polášek, Hrbas, Mikuš, Švrček - Cingel, J. Hlinka, Sabolič - Kumstát, Pech, Rolinek - Buchtele, Přibyl, Réway - Volek, Bahenský, Klimek. Trenéři: Jandač a Moták.

Hokejová Liga mistrů - 2. kolo, skupina F:

TPS Turku - ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 44. Lasch (Koskiranta, Nummelin), 58. Smoleňák (Seigo, Gysbers) - 12. Semorád (Kolář, Korím). Rozhodčí: Sjöberg (Švéd.), Hakkarainen - Kiilunen, Neva (všichni Fin.). Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. Diváci: 3389.

Sestava Pardubic: Kristan - Benák, Havlík, Píša, Čáslava, Gregorc, Korím, Škvor, J. Zdráhal - Radil, Marcinko, Tybor - Půhoný, Zohorna, Nahodil - Kolář, Cetkovský, Semorád - Moučka, Kaut, Poulíček. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Hokejová Liga mistrů - 2. kolo, skupina D:

PSG Zlín - Djurgaarden 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Valenta (Horák, Čajánek), 37. Čajánek (Holík), 59. Kubiš (Holík) - 22. Lauritzen (Samuelsson). Rozhodčí: Baluška (SR), Hradil - Gebauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 6:6, navíc Sorensen (Djurgaarden) 10 min. Využití: 1:1.

Sestava Zlína: Kašík - Marušák, Kotvan, Žižka, Matějíček, Horák, Valenta, Řezníček, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Čajánek, Kubiš - Ondráček, Roman Vlach, Veselý - Okál, Sedláček, Fořt. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík a Hrazdira.