Hokejové derby ŽIVĚ: Sparta - Slavia 5:3

Ivo Pospíšil
23. 9. 2010 20:44
Sledujte hokejovou bitvu o Prahu ON-LINE ZDE:
Jaroslav Bednář (vpravo, HC Slavia Praha) se ani podruhé nemýlil, když prostřelil gólmana Pöpperleho a rozhodl tak o konečném vítězství Slavie nad Spartou v tomto utkání. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Minuta po minutě

- On-line reportáž končí, díky za pozornost a někdy příště nashledanou.

- Díky čtyřem gólům v závěrečné části vyhráli hokejisté pražské Sparty první letošní derby nad Slavií. Ačkoliv ještě po čtyřiceti minutách vedli hosté 3:1, ve třetí části neustáli brankovou smršť domácích a z Holešovic odjíždějí poraženi 3:5.

- Konec zápasu

60 Na druhé straně mohl naopak hosty dorazit Kůrka, který ujížděl sám na Slipčenka. Brankář ale tento minisouboj vyhrál. Radost ale asi po zápase mít i tak nebude.

59 Slávisté se chtějí usadit před Pöpperlem, to se jim ale vůbec nedaří.

58 Zakázané uvolnění domácí hráče příliš nemrzí.

58 Další sparťanský útok. Smoleňak, teď našel Výborného, jeho teč, ale zneškodnil hostující brankář.

57 Slavia je v plném počtu

56 Domácí kontrolují situaci, přesilovku využívají jako možnost jak nechat utéct další dvě minuty a občas prověří Slipčenka

55 Slavie si navíc komplikuje situaci sama. Na trestnou lavici míří Vladimír Růžicka mladší za podražení

54 Sparta je psychicky nahoře. Soupeře k ničemu nepouští a za mohutného povzbuzování dále udržuje Slipčenka v permanenci.

51:56 Sparta vede 5:3. Sparta dotlačila puk do sítě, ale její platnost musela potvrdit až konzultace rozhodčího Mináře s videorozhodčím. Branka je připsána Hromasovi, od jehož brusle se kotouč odrazil až za Slipčenka

51 Sešívaní nestíhají. Petr Kadlec teď musel nedovoleně zastavit další útok a Slavia bude hrát dvě minuty v oslabení.

50 A mohlo to být 5:3. Slavistická obrana je najednou prostupná a dostal se za ní Hlinka. Při nájezdu na Slipčenka ale trefil tyč.

49 Sparta je "v laufu". Vychází ji nyní naprosto vše. Další ránu vypálil Broš, Slipčenko tentokrát úspěšnější.

46:41 Sparta vede 4:3 - Tak to je obrat. Sparta zasazuje svému rivalovi tvrdý úder a postaral se o něj paradoxně ex-slávista Tomáš Kůrka. Hromas vybojoval kotouč v útočném pásmu, Kůrka si vybruslil do mezikruží a ranou mezi Slipčenkovy betony dostává domácí rázem do vedení.

46 Slipčenko teď vylepšil svůj koeficient pro třetí dějství. V krátkém sledu zlikvidoval pokus Výborného. Další střela Hanzlíka letěla mimo.

45 Stačily dva slepené góly a hned je o co hrát. Rázem se probrali i fanoušci, tempo na hřišti je o to rychlejší

44 Vondrka se snažil napravit svůj penaltový prohřešek a vyslal na Pöpperleho dost jedovatou ránu. Sparťanský brankář ji vyrazil jen velmi obtížně a štěstí ho neopustilo ani ve chvíli, kdy se kotouč kutálel brankovištěm

43 Vladimír Růžička si okamžitě bere oddechový čas

42:35 Sparta vyrovnává na 3:3 - Kdo ví, co se ve sparťanské kabině muselo dít. Sparta totiž početní převahu využila a je to 3:3. Vše na svá bedra vzal opět Radek Smoleňák, který se zorientoval po závaru před brankou a překonal Slipčenka podruhé v krátké době za sebou

41 Slavii úvod posledního dějství vůbec nevychází. Teď bude hrát ještě v oslabení. Kvůli podražení odchází na trestnou lavici na dvě minuty Vondrka

40:32 Sparta snižuje na 2:3 - A je zaděláno na drama. Devatenáct a půl minuty zbývá do konce zápasu a Sparta snižuje na rozdíl jediné branky. Aréna teď křicí jméno Radka Smoleňáka, který před Slipčenkem změnil směr nahození.

- Třetí třetina je zahájena

- V Holešovicích zatím vše spěje k jasnému konci. Spartě sice nelze upřít snaha, její rival však skvěle brání a co víc, ve druhé třetině zvýšil svůj náskok po jednom z vydařených brejků. Pokud hosté nepoleví (nebo Sparta ještě nezvýší na obrátkách), dopadne druhé derby v tomto týdnu tentokrát vítězně pro Slavii.

- Konec druhé třetiny

40 A mohlo být ještě hůř. Krenželok teď využil "den otevřených dveří" v domácí obraně a jeho šanci musel zhatit až Pöpplerle.

40 Sparťané se snaží o poslední útoky, nedokáží se ale prosadit přes zhuštěnou obranu soupeře a vše tak končí zakázaným uvolněním.

39 Slavie je v plném počtu

38 Krušné chvíle Slavie pokračují. Slipčenka teď zachránila po střele O Briena tyč.

38 I když se teď mohli domácí dočkat. Po pěkné souhře se puk dostal až k Hlaváčovi, tomu ale znemožnil přesné zakončení Tomica.

37 Sparťanští fandové si svým pokřikem žádají gól, ale Slavisté se zatím brání bez problémů.

37 Spartě se ale nabízí další možnost početní výhody. Na dvě minuty si jde odpočinout Petr Jelínek.

36 Domácí se čím dál zuřivěji tlačí před Slipčenka, jenž jejich snaha je jalová. Namísto toho hosté čekají na každý další protiútok, který by mohli potrestat.

34 Teď se sparťanští fanoušci hodně zlobí. Špelda zastavil Hlaváče v útočném průniku, rozhodčí ale jeho střet neposoudili jako nedovolený.

32:22 Slavie vede 3:1 - Tak na toto přesně Slavia čekala. Sparta se snažila tlačit, její soupeř ale namísto toho podnikl rychlý protiútok. Vondrka pak našel při přečíslení 2 na 1 Svobodu a ten baseballovým úderem dostal sešívané do dvoubrankového vedení.

32 Slavia skvěle brání, pokud se už domácí propracují ke střele, dostat se k dorážce nemají žádnou šanci. Slipčenko tak má svou práci ulehčenou.

31 Slavia ale po prvním vyhození už svého soupeře k ničemu vážnému nepustila. Krenželok je zpět na ledě a Růžičkův výběr stále vede 2:1

30 Sparta se zhostila své početní výhody aktivněji. Slipčenko si ale s ošemetnou situací před svou brankou poradil.

29 A je tu i první trest pro Slavii. Za hákování odchází na trestnou lavici Krenželok.

28 Hromas byl natlačen na Slipčenka, a odtlačil ho tak mimo branku. Prázdnou bránu chtěl následně trefit O´Brien, ale jeho rána byla zblokována

27 Ožilo i sparťanské publikum a žene své hráče vpřed. Ti si jsou zase dobře vědomi, že přežili důležitou chvíli v zápase

26 Sparta je v plném počtu

26 Tak tato dvojnásobná přesilovka se hostům, vůbec nevydařila. Naopak navrátivší Salcido se hrnul po opuštění trestné lavice sám na branku, neměl ale rychlost a tak ho obránci dostihli a jeho snahu zneutralizovali.

25 Arénou zní pískot, Sparta se zatím brání. Vondrkova rána se odrazila od boční konstrukce mimo.

24 Tak teď se s vyloučeními roztrhl pytel. A další trest dostává opět Sparta, tentokrát za velký počet hráčů na ledě. Slavie má nyní výhodou přesilovky 5:3 na minutu a dvanáct vteřin.

24 Gulaši na ledě, Sparta zůstává ve čtyřech

23 Sparta se ještě nestihla ubránit rozhodčí trestá dalšího jeho hráče. Za ohromné vlny nevole je vyloučen Salcido za sekání. Slavie bude hrát ještě tři vteřiny přesilovku 5 na 3.

23 Sparta dobře napadá a hosté zatím nic vážnějšího nevymysleli.

22 A je tu první vyloučení v zápase. Aktivní Žižka obral Gulašiho o puk a ten ho musel faulovat. Slavisty čeká dvouminutová početní výhoda

21 Začátek prostředního dějství se nese ve znamení nepřesností. Vykoukal vyhodil za cenu zakázaného uvolnění.

- Druhá třetina byla zahájena

- Slavii nepoložil v úvodu první třetiny gól z hole Phillipa a její aktivita byla ještě do přestávky odměněna. V desáté minutě nejprve vyrovnal i díky brankové konstrukci Sklenář a tři a půl minuty před koncem dějství propálil Pöpperleho také Svoboda.

- Konec první třetiny.

20 Slavisté zhustili prostor ve středním pásmu a holešovický celek si neví s přechodem do útoku rady.

19 Sparťané se teď sice usadili v pásmu soupeře, Hanzlíkova rána však šla velmi, velmi mimo.

18 A nálada mezi příznivci se výrazně změnila. Sparťané jsou nyní značně zamlklí, zatímco hostující kotel slaví.

16:35 Slavia vede 2:1 - Převaha hostujícího týmu je korunována druhou brankou. Roth našel mezi kruhy stojícího Svobodu a jeho střela se zastavila až v síti.

16 Aktivitu Slavie potvrzuje i statistika střelby. Slavie totiž prověřila Pöpperleho 14x. Sparta vystřelila jen sedmkrát.

15 Nedůraz ve sparťanské obraně teď mohl potrestat Jaškin. K němu se dokutálel odražený kotouč zpoza branky a slavistický útočník z bezprostřední blízkosti mohl dostat puk za Pöpplerleho. Ten však byl připraven.

14 Zápas teď nepostrádá vysoké tempo, oba brankáři musí být neustále ve střehu, stejně tak jako fanoušci.

13 A podobně se vytáhl i Slipčenko proti ráně Hromase.

12 Odvahu směrem do útoku ukázal teď i Lukáš Krenželok, jenž se vrhl mezi tři bránící sparťany a vystrašil Pöpperleho.

11 Sparťanů je rázem plný led a uzamkli teď soupeře v jejich obranném pásmu. Po sérii tvrdých zákroků ale zůstal Slipčenko nepřekonán.

9:39 Slavie vyrovnává na 1:1 - Tak všechno zpět. Slávisté naplánovali bleskový přesun před Pöpperleho, Doležal našel na levé straně Sklenáře a jeho tyčka se od tyčky odrazila až do sítě.

10 Slávisté se sice déle usadili v útočném pásmu soupeře, po sérii buly se ale k ničemu vážnějšímu nepropracovali.

9 Souboj Slipčenko - Hlinka znovu pokračuje. Spaťanský forvard se lehce protáhl přes bránící obránce a hostující brankář musel proti jeho pokusu pohotově nastavit beton.

8 Fanoušci obou týmů se teď vzájemně strefují do soupeře různě skandovanými hesly. Zatímco Sparťané křicí: Věčně druhý, na opačné straně se ozývá: Kdo neskáče fandí Spartě.

7 Teď domácím fanouškům zatrnulo. Jelínek převzal na modré čáře přihrávku od spoluhráče a hrnul se sám na Pöpperleho. Z úhlu ale bekhendovou ranou sparťanského gólmana nepřekonal.

6 Sparťan Hlinka zatím znamená pro Slipčenka velké nebezpečí. Teď našel svým pasem Petra Tona slavistický brankář měl co dělat, aby letící puk vytěsnil mimo.

5 Opět aktivní Kadlec vydoloval u mantinelu puk a prověřil opět Pöpperleho. Ten s jeho nahozením ale neměl problémy.

4 Spaťanští fandové se po brance chytli, vedle povzbuzování svého týmu lze zaslechnout i vyvolávání zatím jediného střelce branky.

2:31 Sparta vede 1:0 - První sparťanský útok znamená hned gól. Hlinka objel chytře branku a našel mezi kruhy úplně volného Radka Philipp, který nedal Slipčenkovi šanci.

2 A sparťanský brankář opět ve střehu. Tentokrát chytil pokus Svobody. Slavia začala zápas aktivněji

1 Jako první musel vytáhnout dobrý zákrok domácí Pöpperle, který zneškodnil bekhendovou střelu Vondrky.

- Utkání bylo zahájeno

- Pikantní duel naopak čeká útočníka Tomáše Kůrku. Ten ještě v minulé sezoně hájil dres Slavie, ovšem před startem nového ročníku přestoupil do Sparty.

- Není nic nového, že kouč Vladimír Růžička nemohl do zápasu počítat se zraněným brankářem Kopřivou. Toho mezi třemi tyčemi tedy nahradí Robert Slipčenko.

- Sestavy obou týmů:
Sparta: Pöpperle - Bolf, Gulaši, Hanzlík, Macholda, O Brien, Philipp, Salcido, Vykoukal - Bartánus, Broš, Hlaváč, Hlinka, Hromas, Koreis, Kůrka, Ručinský, Smoleňák, Ton, Treille, Výborný
Slavia: Slipčenko - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Roth, Špelda, Vašíček, Žižka - Branda, Doležal, Endál, Jaškin, Jelínek, Krenželok Micka, Růžička Sklenář, Svoboda, Štefanka, Tomica Vondrka

- Oba týmy budou chtít napravit i neúspěch z minulého kola. Zatímco Sparta prohrála v Plzni po samostatných nájezdech 3:4, tým Vladimíra Růžičky zase doma padl s Českými Budějovicemi 1:3.

- Lepší vstup do sezony má zatím Slavia, která má na svém kontě po třech zápasech pět bodů. Derby však může vše změnit, Sparta totiž ztrácí na svého rivala jen jeden bod.

- Vítáme Vás u On-line reportáže z předehrávky čtvrtého kola hokejové Tipsport extraligy, v níž Sparta hostí v "bitvě o Prahu" svého městského rivala Slavii. Utkání začíná od 18.10.