reklama

Hokejové Pardubice mají další posilu. Ze Slovenska získaly kanadského obránce Wisharta

Hokejisté Pardubic získaly pro příští sezonu novou posilu ze Slovenska. Hokejisté Pardubic získaly pro příští sezonu novou posilu ze Slovenska. autor: Tomáš Liška
Devětadvacetiletý bek Ty Wishart má na kontě i 26 startů v NHL, na Slovensku slavil titul s Bánskou Bystricí a teď podepsal smlouvu v Pardubicích.

Pardubice - Hokejisty Pardubic posílí kanadský obránce Ty Wishart, který v uplynulé sezoně hrál slovenskou extraligu za mistrovskou Banskou Bystrici. Devětadvacetiletý bek má na kontě i 26 startů v NHL.

Zraněními sužovaný obránce Šmíd se vrací ze zámoří do Liberce Zraněními sužovaný obránce Šmíd se vrací ze zámoří do Liberce Čtěte zde

"Hledali jsme hráče, který opravdu vyztuží naši obranu. Proto přivádíme dalšího kanadského zadáka. Jeho přednosti jsou hlavně v obranném pásmu, kde se proti němu těžko přechází, nejen pro jeho výborné fyzické parametry," uvedl generální manažer Dušan Salfický na webu Dynama.

Wisharta draftovalo v roce 2006 v prvním kole San Jose, v NHL se ale neprosadil a většinou hrál v nižší lize AHL. V roce 2013 odešel do Evropy a hrál v Německu, po sezoně se za Atlantik opět na krátkou dobu vrátil, ale pak nastupoval v druhé lize ve Švédsku a Německu a naposledy hrál na Slovensku.

"Je takovým čističem v obranném pásmu, máme na něj výborné reference. Viděli jsme spoustu jeho zápasů a padl nám do oka. Je mladým hráčem s perspektivou a zároveň i zkušenostmi ze zámoří i z Evropy. Slibujeme si od něj, že přitvrdí a bude dominovat naší defenzivě a té pomůže k lepším výsledkům," dodal Salfický.

Kundrátek, Jordán či překvapení z Varů? Česká obrana utekla do NHL, kdo pojede na olympiádu? Kundrátek, Jordán či  překvapení z Varů? Česká obrana utekla do NHL, kdo pojede na olympiádu? Prohlédněte zde

Wishart je druhým Kanaďanem, kterého Pardubice angažovaly ze Slovenska. V týdnu získaly i obránce Jacoba Cardwella, který naposledy oblékal dres Nových Zámků.

reklama